Konu: Age of Empires (İlk oyun)  (Okunma sayısı 1749 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

  • Asyönetici
  • *
  • İleti: 13480
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Age of Empires (İlk oyun)
« : 02 Nisan 2010, 04:34:00 »

Ensemble Studios tarafından ve Rick Goodman, Bruce Shelley ve Brian Sullivan gibi tecrübeli tasarımcılar tarafından geliştirilmiş 10.000’ li yıllara kadar dayanan zamanı içeren, taş devrinin ruhunu yansıtabilen gerçek zamanlı efsane olmuş epik bir strateji oyunudur.

Yapıldığı(26 Kasım 1997) döneme göre ilgi çekici grafiklere sahip bu oyunda, 12 tane medeniyeti seçebiliyoruz. Bu 12 medeniyetin kapsamlı birer teknoloji ağacı bulunmakta ve birçok birime, doyurucu müzikleri ve rastgele hazırlanmış birçok haritaya sahip. Age of Empires, tarihe bir yolculuk yapmak ve o dönem de kendimize bir uygarlık oluşturmak için güzel bir oyun.

Oyuna başlandığınızda, Taş Çağı’ ndan başlarsınız ve Demir Çağı’ na kadar ilerleyebilirsiniz. Oyuna az miktarda kaynaklar ile başlanır ve oynayan kişi, uygarlığını genişletebilmek için, yeni kaynak arayışları içeriisne girer. Bu sırada birçok düzey atlama olanağına sahiptir. Diğer uygarlıklara hükmederek kendi ulusunuzu yüceltmek ve tek hakim olmak için yeni teknoojiler ve askeri birimler üretmek ve güçlü bir ekonomiye sahip olmak gerekir. Ama etrafınızdaki düşmanlarınız sizi hiç rahat bırakmayacaklardır.

Yazan: Forum üyelerimizden Diggiz  tbr*
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2010, 04:34:14 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı Diggiz

  • Level 8
  • İleti: 465
Ynt: Age of Empires (İlk oyun)
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2010, 13:12:06 »
Ah bunu daha çok yazmak istiyordum ama, YGS için çalışmalarım izin vermedi. Aslında buna devam etmek isterimde, oyunda anlatılabilecek başka birşey yok gibi. Bütünüyle bir efsanedir.  tebessum*

Bu arada, bazı imla ve harf eksiklikleri var metinde onları nasıl düzeltebiliriz?  tebessum*