Konu: Command & Conquer: Red Alert 3 İnceleme  (Okunma sayısı 3660 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Siyah Kurt

  • Level 12
  • İleti: 3256
  • Gece Kahvesi...
Command & Conquer: Red Alert 3 İnceleme
« : 01 Mayıs 2011, 09:28:45 »


Her kim ki, geçmişi kontrol eder o kişi geleceği de yönetir.Geleceği yöneten ise geçmişi fetheder.
                                                                                                                           Kane
 


Seri Hakkında

Her şey 1996 yılında çıkan Command & Conquer: Red Alert'la başladı.Döneme göre bilgisayar oyunlarında kendi sınıfında (RTS) iyi grafikleriyle öne çıkan Red Alert kısa sürede sevilen bir oyun oldu.Böylece 2001 yılında Red Alert 2'ye serinin 2. oyunuyla tanıştık.
 
Daha sonraları çıkan Command & Conquer: Generals gibi seriler her ne kadar beğenilsede, tekrardan Red Alert serisine geçileceği mutlak gözle bekleniyordu.2008 yılında beklenen oldu ve Red Alert 3 çıktı.

Command & Conquer: Red Alert 3 çıktığında efsanenin geri döndüğünü görenler hemen mağaza vb. yerlere akın ettiler.Oyunu aldıktan sonra umduklarını bulanlar kadar hayal kırıklığına uğrayanlarda oldu.Gelen tepkilere baktığımzıda oyunun gerçekçilikten çok uzaklaştığını söyleniyordu.Red Alert 1 ve 2 ye alışık oyuncular oyunda örümcek robotlar veya lazer kılıçlı askerler görünce hayliyle şaşırmıştı.

Her ne kadar bu yönden tepki alsada oyun çok sevildi ve beğeniler tepkileri gizledi.Oyun

Oyuna baktığımızda alışıgelmiş taraflar olan Allies ve Soviets'lerin dışında yeni taraf olarak Empire Of Rising Sun'ı görüyoruz.Oyunun genel stratejisi tüm RTS oyunlarında ki gibi para kazan-asker bas şeklinde gidiyor.

Ayrıca önceki serilerde olduğu gibi oyunun görselleri oldukça ünlü oyuncu kadrosuyla hazırlandı.

Hikaye

 Uzun süredir devam eden Soviets ile Allieds arasında geçen savaş da Allieds üstünlüğü ele geçirmiş ve Soviets çökme durumuna gelmiştir.Bunun üzerine acilen birşey yapılmasını düşünen Premier (Başbakan) Cherdenko gizli yürütülen zaman makinesi projesini uygulamaya karar verir.Zaman makinesini icat eden Doktor Zelisnsky'nin projenin hazır olmadığını düşünerek verdiği tepkiler yarasız kaldı ve Premier Cherdenko yanına General Krukov'u da alarak geçmişe yolculuk eder.Allieds'ın en önemli silahları olan nükleer gücün kaynağı Albert Einstein'ın zamanına giderler ve Einstein'ı öldürürler.Tekrar kendi zamanlarına döndüklerinde düşülmüş olan güç durumun geçtiğini ve herşeyin yoluna girdiğini görmüştürler.

Fakat unuttukları birşey vardır.2.Dünya Savaşı'nda Japonları bitiren atom bombaları Einstein'ın öldürülmesiyle hiç icat edilmemiş ve Japonya bu savaşı çok daha az bir zararla kapamıştır.Bu durum sonucu Empire Of Rising Sun kurulmuştur.Yeni, taze güç olan Empire Of Rising Sun ileri teknolojisiyle hızla Soviets'lerin Doğu Bölgesi'ni ele geçirmeye başlamıştır.Şimdi Soviets'ler kendilerine yeni bir düşman kazanmıştır.

Ve bu büyük savaş üç taraf arasında devam edecektir...

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP / Vista (32-Bit)
İşlemci: XP: 2.0 GHz (Intel Pentium 4; AMD Athlon 2000 ; Multiple Cores) / Vista: 2.2 GHz (Intel Pentium 4/AMD Athlon 2200 /Multiple Cores)
RAM: XP: 512 MB / Vista: 1 GB
HDD: Media: 6.0 GB / EA Link: 12.0 GB
Ekran Kartı: XP: 64 MB / Vista: 128 MB
Online Multiplayer – 512 Kbps - 2-8 Players
Onlarla ve dünyayla savaştayım
Beni karanlığa sürüklemeye çalışıyorlar
İnancımı bulmak için çabalıyorum
Kollarından kayarken
Uyanık kalmak gittikçe zor oluyor
Ve gücümü hızla yitiriyorum
En sonunda bana hayat veriyorsun
Uyanığım! Canlıyım!

Şimdi neye inandığımı biliyorum
Şimdi benim zamanım
İstediklerimi yapacağım çünkü bu benim hayatım
Burada, hemen şimdi!
Direneceğim ve asla vazgeçmeyeceğim
Neye inandığımı biliyorum
Uyanığım ve Canlıyım!