Konu: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları  (Okunma sayısı 14327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ArımıSoktu

 • Level 4
 • İleti: 46
Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« : 13 Eylül 2009, 13:31:01 »
Kara Savaşları için sırasıyla;
1) Avusturya:Windbusche Jaeger'ler en önemli birimleri saklanarak ilerleyebilme özelliklerinin yanında oyunda reload hızı en yüksek rifle birimlerinden bir tanesi fakat bir dez avantajları var sayı olarak diğer rifleman birliklerinden azlar.Süvarileri çok iyi olmasada charge yapmak için idealler.Hat piyadeleri ve guardları ise kötü,genelde bu devleti alanlar Windbusche ler için alıyor.Avrupa devletleri ile standart toplara sahip.

2)Prussia:Elite Units of The West DLC'ini saymazsak reload hızı en yüksek 2 birimden biri Prussianın Life Guardları.Rifleman birimleri diğer devletler ile standart artısı yok.Çok çeşitli süvari birimleriyle alınabilitesi yüksek devletlerden,özellikle 2nd Hussars ve Bosniaks süvarileri düşman hattını yarmak zaman kaybettirmek için birebir.Avrupa devletleri ile standart toplara sahip.

3)İsveç:Standart rifleman ve guard ve süvari birimlerine sahip,toplarıda diğer avrupa devletleri ile aynı.

4)Polonya-Litvanya: Oyundaki en etkili süvari birimlerine sahip olan Polonyada guardlar ve riflemanler standart.Tek etkili birimleri Winged Hussars gözükmesine karşın diğer süvari birimleride hat yarmak için kullanışlı.Eğer Elite Units of The West DLC'ini sahipseniz Greanidersleride etkili olabiliyor.

5)Rusya:DLC ile gelen birimler dışında guardları ve riflemanleri standart,süvarileri ise pekde iyi olduğu söylenemez,ancak DLC'ye sahipseniz Simenovski Foot Guard birimi oyunun en iyi(DLC de dahil) 4 guardlarından birisi.Yine DLC ile gelen Garde a Chavel süvari birimi isie standartların üstünde.Topları ise tüm avrupa devletleri ile aynı.

6)Amerika Birleşik Devletleri:DLC'siz olarak standart guardlara sahip,riflemanlerinin pek bir numarası olmasada isabet oranları oyundaki tüm riflemanlerden 5 puan daha yüksek.Sadece 3 çeşit süvari birliğine sahip olan Amerika bu konuda vasat.Topları ise Avrupa ülkeleri ile aynı.DLC paketine sahipseniz US Navies ve Legion of The United States birimleri çok etkili olmasada stratejik olarak önemli birimler.

7)Hollanda:Sıradan bir avrupa devleti gibi gözüksede onlardan yine elite guardları ile ayrılıyor.DLC'siz oyunun en iyi guardlarından birisi olan hollanda elite'leri diğer ülkelerin guardların 5 puan daha fazla isabet oranına sahip.Süvari birimleri ve toplar standart.Onun dışında Scots birimi yer yer etkili olabiliyor.DLC pakedi ile gelen Blue Guardlar Rusya Fransa ve İspanya'ya DLC ile aktarılan Elite Guardlar ile aynı özelliklere sahip( bu saydıklarım oyunun en iyi elite birimleri.

8)Fransa:Çok çeşitli hat birliklerine sahip olan Fransa'nın Rifleman birimi olan Triliarus'lar diğer ülkelerin Rifleman'leri ile standart.Süvarileri yeteri kadar iyi,toplar ise avruplaı devletler ile standart.DLC ile gelen Swiss Guardlar çok çok etkili.Ben genelde Fransa'yı seçmeyi tercih ediyorum.Swiss Guardları açıklamam gerekirse; 1 Swiss Guard=2 Elite Guard birimi anlamışsınızdır sanıyorum.Ayrıca Reload hızı ve isabet oranı en yüksek birim olmakla beraber,melee olarakta en iyi dövüşen birim.

9)İspanya:DLC siz pek bir numarası yok ispanyanında.Diğer ülkelerden farklı olarak Cazoders isimli Rifleman birliği sürekli behavior diziliş modunda.Bu birlikleri düzenli olarak dizemiyorsunuz.Süvarileri hemen hemen Fransa ile aynı toplar ise standart.DLC ile gelen Wallon Guardlard en önemli birlikleri

10)Büyük Britanya(BB):Oyunun en güçlü ülkesi BB olarak gözüküyor.Çok çeşitli hat piyadeleri ve elite guardlara sahip olan BB ayrıca Ferguson Rifleman Birliği ile diğer ülkelerden sıyrılıyor.Oyunun açık ara en iyi Rifleman birliği tabii Windbuschelerin gizlilik özelliğini saymazsak.Fiyatlarıda diğer rifle birliklerine göre pahalı.Coldstream guardlar ise Prussia Life Guardları gibi yüksek reload hızına sahip ve yanındaki askerleri cesaretlendirebiliyor,fakat melee olarak pek etkili değiller.Black Watch birliği ise düşük reload hızına sahip olmasına rağmen melee olarak Swiss Guardlardan sonra oyunun en iyilerinden.Hafif süvari olarak etkili birimleri olmasada ağır süvari birimleri özellikle DLC ile gelen Horse Guardlar çok etkili.Toplar ise standart.

11)Osmanlı İmparatorluğu:Malesef oyundaki en zayıf devletlerdeniz,multiplayerdada bu yüzden pek ilgi görmüyor Osmanlı İmparatorluğu.Ancak oyundaki en iyi toplar bizde.Özellikle 64ilber heavy artillery birliği ve eğer Special Edition'a sahipseniz Organ Gun çok etkili.Rifleman birliğimiz olan Nizam-ı Cedit Rifles başta iyi gibi gözüksede çok çabuk beyaz bayrağı çekebiliyor.Elite Guardlarımız olan Beylik yeniçerileri ve Nizam-ı Cedit Guardlarımız düşük isabet oranı ve düşük reload hızına sahip.Moral olarakta avrupalı devletlerin standart birimlerinden düşük durumdalar.Ancak Beylik yeniçerileri melee olarak iyi iş çıkarabiliyor.Süvari birliklerimiz pek çeşitli olmasada Sipahi'ler oyunun en iyi süvarilerinden bir tanesi.

12) Maratha Konfederasyonu:Maratha'da Rifleman birliği yani uzun menzilli birlikler yok.Sikh Muskeeters birimi en iyi birimleri olarak gözüküyor ancak düşük reload hızı ve isabet oranına sahipler.Ancak Melee atakta oldukça etkililer.Marathanın en önemli özelliği fillerinin olması.Savaş alanında düşman birliğine inanılmaz bir korku veriyorlar ve karşılarında durmak çok zor.İyi kullandığınız ve düşman greanider birliklerine ve topçularına dikkat ettiğinizde yenik durumdan savaşı lehinize çevirebilirsiniz.Ayrıca Marathada Sipahiler de bulunuyor.Buna pek anlam veremedim gerçi ama Marathayı aldıysanız mecbur kullanmak durumundasınız.Topları ise Organ Gun dışında Osmanlı İmparatorluğu ile aynı.Öncede yazdığım gibi 64ilber Heavy Artillery oyunun en iyi toplarından.


Tamamen multiplayer forumu için kendim yazdım ancak oraya pek ilgi olmamasından dolayı buradada yayınlayım dedim.Yakında donanmalar ile ilgilide bir incelemde bulunucam =)

NOT:Sadece geç dönemde multiplayerde seçilebilen birimler esas alınarak hazırlanmıştır.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2009, 13:34:15 Gönderen: ArımıSoktu »

Çevrimdışı Silahtar Ağa

 • Level 9
 • İleti: 551
 • Her nefis ölümü tadacaktır...
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2009, 17:30:59 »
Güzel bir çalışma olmuş eline sağlık tbr*

Ey bir aileyi yönetemeyen ilerici 3 kıta 7 iklimi yöneten ecdadın mı gerici ?

Çevrimdışı TuCoT

 • Yeniçeri A?as?
 • Level 12
 • İleti: 3415
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2009, 17:33:51 »
Evet, güzel bir rehber. tbr*

Çevrimdışı demir yumruk ömer

 • Level 9
 • İleti: 657
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2009, 17:36:32 »
Evet iyi bir rehber bilmediğim pek çok öğrendim.Oynamadığım pek çok devlet var ve bu devletleri seçmemde işime yarıycak.


"İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler"
 Napoléon Bonaparté

Çevrimdışı reddtiger

 • Level 11
 • İleti: 2368
 • тихий шторм
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2009, 18:10:01 »
Evet ingilizler çok güçlü elit birlikleri çok.

Osmanlı hard veya very hardda çok zor hem askeri hem coğrafya olarak oyunun en zor devletlerinden, illaki toprak kaybı yaşanıyor ve avrupaya söz geçirmek çok zor çünkü onların askeri birlikleri harbiden bizimkileri eziyor.
Top falanda bizde pek işe yaramıyor, hiç faydasını görmedim costum battle dışında  tebessum*

 Si Vis Paces Pare Bellum

Çevrimdışı demir yumruk ömer

 • Level 9
 • İleti: 657
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2009, 18:31:15 »
ilginç olan bende campaingde toplarla hiç birşey beceremezken custom yaptığım birkeç savaşta iyi oynuyrum.Birde siz granadierleri nasıl kullanıyorsunuz ben custmda onlarla okadar birlik biçiyrum campaingde gene tık yok.


"İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler"
 Napoléon Bonaparté

Çevrimdışı classicalyes

 • Level 3
 • İleti: 19
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #6 : 27 Kasım 2009, 11:26:40 »
Güzel bi Rehber, Oyuna Yeni Başlayanlara Yararı Dokunacaktır.

Çevrimdışı lost66

 • Level 2
 • İleti: 12
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2011, 00:39:29 »
Ben Osmanlı ile oynuyorum tüm devletlerle savaşa girdim ne süvarisi ne hatı nede riflemanı hiç en önemli olanı rastgele asker dizmek en iyi askerde olsa yenilgi getirir. Daha bende bir nazmı askeri beyaz bayrak çekmedi ve savaş deneyimli 5. seviyede genelde savaşta onları kullanırım.

Çevrimdışı Philippe12

 • Level 10
 • İleti: 1346
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2011, 00:57:16 »
En iyi birimler Babür'de.

Çevrimdışı SanSar

 • Level 3
 • İleti: 27
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2011, 20:49:07 »
güzel çalışma tbr*

Çevrimdışı atsız_kovboy

 • Level 8
 • İleti: 376
 • Harbe hazır olmayan millet, esarete hazır demektir
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #10 : 09 Mart 2011, 21:14:37 »
güzel çalışma eline sağlık  tbr*

Çevrimdışı batufb94

 • Young Guard
 • Level 14
 • İleti: 5507
 • Orantısız zeka
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2011, 23:31:58 »
Güzel rehber  tbr*
]

Çevrimdışı OutOfRange

 • Level 1
 • İleti: 4
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #12 : 16 Kasım 2014, 18:06:55 »
Usta, taktik,taktik,taktik.... Benim osmanlıda sırf light inf ve atlılarla taktik yaparak kazandığım savaşım var-Adam full yıldızdı ama atlıları nasıl göremediğini hala anlıyamadım ya neyse- yani en önemli iş taktik.
Ellerine sağlık çok güzel ve yeni başlayanlar için çok faydalı. tbr* tbr* tbr*

Çevrimdışı Faramir

 • Level 12
 • İleti: 3320
 • ???? ?????, ???? ???????, ???? ?????
  • Ege Tanıl Blogspot
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2014, 21:11:37 »
Hort kalkmasa rekorlardan olurdu herhalde :D
Bütün savaşlar, önce insanın zihninde kazanılır.
Jeanne D'Arc

Çevrimdışı kilical12333

 • Level 11
 • İleti: 2083
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #14 : 16 Kasım 2014, 21:16:11 »
Öyle deme geçenlerde 2007 konusu hortlaşmıştı heralde arayıp buluyorlar  kah*
Özgürlüğünü güvenliği için feda edenler hiçbirini hak etmiyordur.

Çevrimdışı Royal Guard

 • Level 11
 • İleti: 2546
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #15 : 16 Kasım 2014, 21:19:51 »
bunlar neki daha konu 3.5 yıllık kilicalın dediği gibi hortlatılanlar arasında 2006-2007 yıllarında geçen konular var yani bu konu daha çok güncel  kah*

Çevrimdışı omer56

 • Level 13
 • İleti: 4072
Re: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #16 : 16 Kasım 2014, 21:20:49 »
Simdi bunu kilitlesem, yonetici geli pkilitleme diyecek. Kilitlemesem, yonetici gelip kilitleyecek. En iyisi dokunmamak pff*

Çevrimdışı wonderful004

 • Level 11
 • İleti: 2932
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #17 : 16 Kasım 2014, 22:49:00 »
demek ki adam oyuna yeni başlamış ve dikkatini çekince konuya yorum yapmış

Çevrimdışı bannerlord

 • Level 11
 • İleti: 2283
 • Vatan Sağolsun
Ynt: Devletlerin Askeri Olarak Avantajları
« Yanıtla #18 : 16 Kasım 2014, 22:49:29 »
acaba bende mi hort yapsam  pff*
twt hort rekoruna girebilmek için