Konu: Osmanlı çok zor/Dünya Hakimiyeti mümkün mü?  (Okunma sayısı 2386 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SadeceStrateji

 • Level 7
 • İleti: 269
 • TW çömezi - ustawot
Osmanlı çok zor/Dünya Hakimiyeti mümkün mü?
« : 24 Haziran 2018, 17:34:27 »
Evet arkadaşlar, modsuz çz/çz seviyede dünya hakimiyeti mümkün mü? Bunu başarabilen arkadaşlar illaki vardır, strateji yol haritanızı paylaşabilirsiniz.

Bu dünya hakimiyetine giden yolda küffara toprak vermek yok. Kırımı gözden çıkarmak, Bosnayı kaderine terketmek, Mısırı unutmak, Filistini geliştirmemek olmamalı.

Ottoman Total Overhaul modlu zor seviye dünya hakimiyetinden sonra zaten başlı başına zor olan modsuz seferde çok zor/çok zor da yeni bir sefere başlamanın heyecanı ve ne yalan söyleyeyim biraz da endişesi içerisindeyim.

Bakalım bizi neler bekliyor olacak?

Sizler nelerle karşılaştınız, nasıl başladınız? nasıl devam ettiniz? ve kısmet olduysa nasıl bitirdiniz?
Eski nick: ustawot


Çevrimdışı SadeceStrateji

 • Level 7
 • İleti: 269
 • TW çömezi - ustawot
Ynt: Osmanlı çok zor/Dünya Hakimiyeti mümkün mü?
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2018, 17:41:18 »
İlk defa bir seri de yapılanmayı ve ekonomiyi tam olarak sağlamadan önce gelişim ile birlikte asker basmayı ve bir taraftan savaşmayı düşünüyorum. Ayrıca bazen yenilgiler ve toprak kayıpları kaçınılmaz olabilir bunu gözardı etmemek gerek.

5/6 tur sonraki durum;

Sanırım hatayı bekleyerek yapıyormuşum. Bu kez ben saldırdım. İlk Venedik i aldım sonra Gürcistanı. Avusturyanın ve İranın birer ordusunu tamamen bitirdim. Venedik, Gürcistan ve Avusturya daha saldıramadan bozguna uğratıldı. Sadece İran ben Gürcistan ile uğraşırken Bağdatı kuşatsa da şehir savunması tarafından yenilgiye uğratıldı. Bir değişiklik de artık kaçan askerleri daha etkili topluyorum, kimseyi sağ koymuyorum. Kıçı kırık tek birim ile kafkaslardaki Rus gelir kaynaklarını bile yağmaladım. İran ve Gürcistanın bana yaptıklarından öğrenmiştim. Fransa savaş açtı sıkıntı olabilir.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2018, 21:58:30 Gönderen: ustawot »
Eski nick: ustawot


Çevrimdışı kursat59

 • Level 9
 • İleti: 503
 • Cesurca yürü bu hayatta
Ynt: Osmanlı çok zor/Dünya Hakimiyeti mümkün mü?
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2018, 00:03:53 »
Tabiki mümkün ama cumhuriyete geçmek gerekli oluyor yoksa çok isyanla uğraşırsın
Osmanlı geri dönecek...

Çevrimdışı wonderful004

 • Level 11
 • İleti: 2932
Ynt: Osmanlı çok zor/Dünya Hakimiyeti mümkün mü?
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2018, 20:15:16 »
ben yaptım oldu  tbr* resimler videolar kısmında zamanında pek çok resim atmıştım.

Çevrimdışı SAIRNEFI

 • Level 1
 • İleti: 1
Ynt: Osmanlı çok zor/Dünya Hakimiyeti mümkün mü?
« Yanıtla #4 : 15 Aralık 2019, 21:14:50 »
OLUYOR GİBİ 100 SAAT KADAR OYNAMAYLA SIFIR HİLE
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2019, 21:17:04 Gönderen: SAIRNEFI »

Çevrimdışı skrsat

 • Level 1
 • İleti: 2
Ynt: Osmanlı çok zor/Dünya Hakimiyeti mümkün mü?
« Yanıtla #5 : 20 Mart 2020, 23:06:19 »
 Aradan baya zaman geçmiş. Corona zamanı evde sıkılıp başladım bugün tekrardan. Tabii ki mümkün. Ekonomi ve deniz işini herkes biliyor zaten anlatmaya gerek yok. Ama vurgulama yapıcaksak şunları söyleyebilirim. Ekonomi kasan herkes bir şekilde düzeltiyor amaa Osmanlı ekonomide belini doğrulttuğu anda karşısına Marathalı manyaklar çıkıyor asıl olay orda oluyor. Yapılması gerekenler:

Diplomasi:
Erivan İrana verilip müttefiklik kurulacak 6k para veriyorlar.
Barberiler: İttifağı boz. Kırım kendini korursa ne ala baktın askeri fazla rusya da geliyor Boğdandaki orduyu kırıma yollayabilirsin ama yine de güvenme.
İsveç ve Prusyanın düşman olmaması lazım. İsveç Rusyayla savaşırsa Prusyaya savaş açmıyor ama döner de Prusyaya saldırırsa sana geçmiş olsun İsveçle Rusya her daim savaşta olmalı İsveçe savaş teknolojisi verilebilir.
Önce şunu bilelim Osmanlı toprakları çok verimsiz demirinden gümüşüne hatta ve hatta tarımı!!! bile çok verimsiz. Lakin her yerde tarım alanı var.

1)Ankara,Bağdat ve Mısırda okul kurucaksın.
2)Teknolojinde hiçbir zaman askeri araştırma yapmayacaksın onun yerine 1 okulun deniz araştırmaları yapacak(2.seviye tershane açılana kadar yeterli) diğer ikisi tarıma yoğunlaşacak.( Arada demir için yaparsın). Verimsiz olsa da çok fazla tarım alanın var getirisi az ama yükseltme maaliyeti de az. En hızlı şekilde tarım alanlarını geliştiriceksin emin ol iyi para getiriyor.
3)Savaş konusunda, Mora haricinde bir toprak almayacaksın( Marathayı halledene kadar.) Kırımı Ruslar aldığında bir gemiyle baltalaycaksın o kadar.
DOĞU:
Başlangıçta Erivan'ı İrana vereceksin ama expert modda iran müttefiliği bozup sana saldıracak bu kısmı her zaman takip edeceksin. İran Dağıstanla savaşırken olabildiğince savaşın uzaması lazım Dağıstana top teknolijisi verebilirsin.
AVRUPA:
İsveçin Rusyayla barış yapmaması lazım en başından mermi topu teknolojisini ver isveçe para koparabilirsen ne ala!
Avusturyayla asla barış yapma çünkü durmak bilmiyorlar. Barış yapsan bozuyorlar Prusya ve Lehistanla devamlı savaşır halde sen barış yaparsan onları halledip sana döner bu fırsatı vermeyeceksin barışmayacaksın.
İngiltere/Fransa: İkisinden biri ilk 20 tur içinde Mısıra çıkarma yapacak onlar gelene kadar brigler ve diğer gemilerle bir bayraktan fazla donanma yapmış olman lazım düşman donanması Maltayı geçtikten sonra tek hedef sensin orada savaş açıp denizde batırman lazım.

***MARATHA***:
50. turdan sonra Babürü bitirip irana geçmeye başlıyor. Onlar Acemistanı almadan senin alman gerekiyor. İranla savaşında iran ordusu maratha yerine senle savaşacak çünkü ordusu Acemistan ve Azerbaycan civarında. Bırak Bağdat gitsin ama Acemistanı al. Bağdatı acemlerden alırsın ama Acemistan Marathaya kalırsa geçmiş olsun oyunu kapat!
 Her şey yolunda gitse dahi Marathayı yenemezsin çünkü sen 3 cephede savaşıyorken(birbirinden çok uzak 3 cephe) Marathanın tüm ordusu senin sınırında oluyor. Acemistandaki orduların savunma ordusu olacak. O zamana kadar, daha önce kurduğun donanma işe yaramaz halde Akdenizde duruyordu. Avusturyaya karşı savunmada duran ordun var.( muhtemelen Belgradda) Balkanlardaki ordunu topluyorsun. O donanmaya bindirip Hindistana götürüyorsun burada kumar oynayıp balkanları avusturyaya veriyorsun. (İstanbula ve limanına dikkat Avusturya o kadar inmesin.) Hindistana yolladığın orduyla en güneydeki en zengin şehirlerini alıyorsun. Savaş zamanı hem gelir elde ediyorsun hem de Maratha ordusunu bölüyorsun. İrandaki acem ordusu kademeli olarak geri dönmek zorunda kalıyor. O dönüş başladığında Acemistandaki ordun da taarruza geçecek. Maratha bittikten sonra Osmanlıyı tutabilecek bir güç kalmıyor. Doğusunda devlet kalmıyor çünkü. Tüm orduyu batıya yolluyorsun. Bir kol kuzeyden Rusyaya diğer kol tekrardan Belgrada girecek. Gerisi basit.

Hızlı bir şekilde anlattım anlam karışıklığı olursa yazabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2020, 23:07:57 Gönderen: skrsat »