Konu: BOX Windows 7 & 8 den OEM Windows 10 'a Yükseltme  (Okunma sayısı 2360 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TRON

  • Level 1
  • İleti: 0
BOX Windows 7 & 8 den OEM Windows 10 'a Yükseltme
« : 14 Nisan 2016, 03:43:12 »
Slogan şu Windows 7 & 8 den Windows 10'a geçişler ücretsidir...

29 Temmuz 2016 tarihi Windows 7 & 8 den Windows 10'a geçiş için son yükseltme/Upgrade günü...

Bilgisayarımızdaki Windows Sürümü
OEM Windows 7 Home________ise >>> OEM Windows 10 Home Yükseliyor
OEM Windows 7 Pro__________ise >>> OEM Windows 10 Pro Yükseliyor
BOX Windows 7 Pro/Ultimate___ise >>> OEM Windows 10 Pro Yükseliyor

OEM Ürün (Donanım Bağımlı Windows Sürümü / Anakart üzerindeki Lisanslama / Anakart bozulursa windows hakkınız yok/Başka bilgisayara kuramazsınız)
BOX Ürün (Donanımdan Bağımsız Windows Sürümü / A Bilgisayarındaki Windows'u Silerek, B bilgisayarına taşıyabilirsiniz / Anakarta bağlı kalmadan Başka bilgisayara kurabilirsiniz)

Ben BOX olarak satın aldığım Windows 7 Ultimate ürünümü ücretsiz Windows 10 Pro'ya Yükseltme yapmak istiyorum dediğinizde size deniyor ki;

Cevap: Siz BOX sahibisiniz ama bundan sonra OEM ürün olarak Kullanmaya devam ediceksiniz.
29 Temmuz 2016 tarihine kadar Windows 10'na yükselttiğim bilgisayarın Ana Kartı 30 Temmuz 2016 da arızalansa;
Microsoft'a telefon açsak desek ki Bilgisayarımın ana kartı arızalandı, yeni bilgisayar aldım. Windowsumu yeni bilgisarıma kurmak istiyorum desek "Ne diyecekler"?

Sana sattığımız BOX ürünü biz OEM'e çevirerek Yükselttik. Üzgünüz. Windows 10 kullanmaya devam etmek için "yeni Lisans" satın alman gerekiyor.

OEM kullanıcılarını OEM olarak yükseltiyorsunuz anladık da
BOX kullanıcılarını neden OEM yükseltme yapıyorsunuz?

Microsoft Teknik Destek elemanı da / Satış Elemanı da buna çözüm getirmiyor.

Bana söylenen tek birşey var. BOX kullanıcısı olarak devam etmek istiyorsanız lisans başına 729 tl Microsoft Store den Alış-Veriş yapın lütfen...

Bu nasıl bir şirket politikası?

Slogan şu Windows 7 & 8 den Windows 10'a geçişler ücretsidir...

Çevrimdışı Diesel

  • Level 12
  • İleti: 3968
  • ~ Brotherhood Of Steel ~
Ynt: BOX Windows 7 & 8 den OEM Windows 10 'a Yükseltme
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2016, 16:00:40 »
Umarım yazımı okursunuz.Microsoft'un bu anlaşmayı yapmasında aslında bir hinlik var elbette.OEM üreticileri ( özellikle anakart ya da dizüstü ) .Kazanç nerede mi ? Şöyle : Bilgisayarınız arızalandı mı ? Tek çareniz teknik servis mutlaka , bu sisteminiz arızalansada , çöksede bir şekilde.Bir süre sonra elbette teknik servis şansınız kalmayacak , ve bir miktar ödeyeceksiniz.Buradan çok para kazanılıyor işte.200Tl Lisans , servis ücreti....Tamamen ekonomi bu olay.

İyisi mi ? Daha düzgün işletim sistemlerine bakın.ben şuan Apple kullanıcısıyım , ve bu firma ne kadar Microsoft yerine "paragöz,zengin işi" olarak görülse de , Microsoft'tan daha uygun servisler sunduğuna her iddiasına varım.Servisi bile harika , arayınca sizinle muhabbet eden size deneyimlerini paylaşan bir insan kullanılıyor servislerinde , "Bunun yerine şu meblaa ile sizinle  özel ilginebilirim" diyerek çift sıfırlı ücretlerde bulunmuyorlar.

Mac almak istemiyorsanız hala , Linux var.Ancak çoğu sürüm hata kaynıyor hala , hemde doğru dürüst bir destek mevcut değil.Ekran kartları ya destekliyor ya da desteklemiyor....Çok sorun var çok.
dizel