Total War Türkiye

Total War Eras => Empire: Total War => Empire: Total War Hikayeleri => Konuyu başlatan: Blackbeard - 30 Ağustos 2017, 20:56:10

Başlık: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: Blackbeard - 30 Ağustos 2017, 20:56:10


Viva La France
(https://i.hizliresim.com/N1z9YN.jpg)
''Barış istiyorsanız savaşa hazırlanın'' Edward Luttwak

Müzik: O döneme uygun olarak gördüğüm bir parça, okuduğunuz zaman bu müziği fonda dinleyebilirsiniz.

Tanıtım
Oyun: Empire Total War
Mod: Vanilla + Twt Türkçe Yama ( İstenildiği takdirde İmperial Destroyer kurulabilir. )
Ülke: Fransa
Zorluk: VH-H
Oynanış: Hikaye gereği hile -para hilesi- kullanılarak senaryo bazında, dengeli bir oynanış sergilenecektir.
Sunum: Sunum bazen 3. şahıs gözünden bazen 1. şahıs gözünden olmak üzere iki şekilde yapılacaktır.Değişiklik yapılabilir.
Baş Karakterler: Pierre, Gignac, Adaleide( Birden fazla karakter kullanılacaktır. Forumdaki üyeler benim kurgulayacağım karakterlere talip olabilirler. )
Önsöz: Herkese merhabalar.Adım burak, 24 yaşındayım. Liseye giderken, seneler önce, ''Padisah'' kullanıcı ismiyle bu forumda çeşitli etkinliklerde rol aldım. Medieval Total War bölümünde hikaye ve yorumlar ile aktiftim. Yani bu foruma yabancı sayılmam. Üniversiteyi bitirdim ve iş arayanlar grubuna dahil oldum. Bu zorlu maratonda biraz olsun kafa dağıtmak adına böyle bir projeyi hayata geçirmek ve nostalji yapmak istedim. Malum Creative Assembly ve Sega'nın yeni politikalarından oldukça rahatsızım. Zira çocukluğumuz tarihin içinde geçti. Ayriyetten öncelikle buradan tüm yöneticilere forumun şifremi unuttum kısmında e-mail ile şifre sıfırlama bölümünün çalışmadığını da belirtmek isterim. Konumuza dönecek olursak, forumun aktif profilini kontrol etmedim. Eğer yüksek ilgi ve alaka ile karşılaşırsam soluk soluğa bir seri yapabiliriz diye düşünüyorum. Uzun yıllar boyunca yazdığım ve yazmayı sevdiğim için hepimizin eğleneceğini umuyorum. Yapıcı ve düzgün her türlü eleştiriye açık olduğumu da belirtmek isterim. Teknik ya da tarihsel, konu ne olursa olsun, yaptığım yanlıştan dönmeyi, başka insanlardan öğrenmeyi severim.Şimdiden ilgi gösteren herkese teşekkür ederim. kirp*
Giriş
Osmanlı Devletinin tüm Akdeniz ticaret havzasına sahip olmasının ciddi sonuçları oldu. Yokluğun içinde yüzen Avrupalılar, barutun bulunması ve topun yaygınlaşmasıyla beraber coğrafi keşifleri başlattı. Akabinde serbest piyasa ekonomisi, ticaret ivme kazandı. İhtiyaçtan fazlasını üretmek ve bu üretimi arttırmak için zulüm etmek ancak şeytanın işi olabilirdi. Avrupalı devletler başta güney Amerika olmak üzere '' Yeni Dünya '' ismini koydukları kıtaları hızla sömürmeye koyuldu. Zira bu kıtalarda şeker ve şeker kamışı üretimi mükkemmel seviyede gerçekleştiriliyordu. Tarihçiler o günler için şekere beyaz altın diyeceklerdi.
Avrupa'nın hapishaneleri boşaltıldı. Tüm suçlular, alt tabaka ile yeni umutlara yelken açtı. Ne yazık ki buldukları yeni kıtaların da bir sahipleri vardı. Avrupa'dan gelen yersizler, yerlileri yerinden ederek yeni yerliler olma yolunda adım attılar. Yüzyıllardır süren din savaşları yetmezmiş gibi, yerlileri de din kisvesi altında yok etmeye başladılar. Dönemin güçlü imparatorluklarından olan İngiltere, Kuzey Amerika kıtasındaki Fransız hakimiyetine son vermek ve On Üç Koloni ile doğal kaynakların kontrolünü sağlama almak için savaş ilan etti. Bardağı taşıran son damla, Fransızların yerli kabilelerle olan iyi ilişkileri ve zaman zaman çıkan çatışmalarda kabilelerle işbirliği içerisinde olmaları oldu.Fransızların durumu İngilizlere nazaran daha kötüydü. Halk yoksulluk sınırında yaşıyordu, yiyecek ekmek bulmak bile zordu. Üstüne üstün Amerika'da sürdürülen sömürge yarışı hazineye büyük bir yük bindiriyordu. Zira bu hazinenin gelirlerini de halk karşılıyordu.
Avrupa, tarihte hiç görülmemiş bir kaosun içine doğru sürüklenmekteydi. Almanlar ve İtalyanlar siyasi birlik mücadelesine tutuşacak, Osmanlı Türkleri kaybettikleri itibarını onaracak, topraklarını geri kazanacak, Ruslar Avrupa'ya doğru ilerlemeye ve Avrupalılaşmaya başlayacak, Asyalılar baruta karşı direncini kaybedecek ve reformlar yapmak zorunda kalacak, Hindistan yine Avrupalılar tarafından sömürülmeye başlanacaktı. En azından Dünya dönüşü olmayan bir değişime uğrayacaktı. Nitekim coğrafi keşifler büyük bir değişimin ilk adımı olarak görülüyordu..

1701 Kış : Paris
Müzik: Bu bölüm için bu parçayı seçtim.Umarım okurken dinler ve olabildiğince o anı yaşayabilirsiniz.

Gignac
Artık bu evde kalmak istemiyorum. Yakacak odunum, yiyecek ekmeğim kalmadı. Babamı kaybedeli henüz bir yıl oldu. O zamanlar Abim Pierre orduya yazılmış ve Quebec'e gitmişti. Annemi zaten hatırlamıyorum. Kız kardeşim Adaleide'i doğururken öldüğünü biliyorum.Babamdan kalan evde cebimde para olmadan kız kardeşimle birlikte hayatta kalmaya çalışıyoruz. Bazen ormana gidiyor ve uzun uzun düşünüyorum. Pierre gibi orduya yazılmayı istiyorum. Fakat kız kardeşimi ne yapacağımı bilmiyorum. Adaleide çok üşüyor ve karnı aç biliyorum. Günlerdir bir şey yemiyoruz ve ısınamıyoruz. Satacak çok fazla bir şeyimiz kalmadı. Yine de çıkıp şansımı denemeliyim..

Gignac :Hey! Bu silah karşılığında biraz peynir biraz zeytin ve bir somon ekmek verir misin?
Fırıncı : Hoş geldiniz mösyö..
Gignac : Gignac, benim adım Gignac de Jure. Bakma öyle yüzüme, param yok. Bu silah karşılığında istediklerimi verir misin?
Fırıncı : Tabi mösyö Gignac. Fakat, bu silahı sizden şimdi alırsam yarın ne yapacaksınız? Peki ondan sonraki günler ? Haddimi aşmak istemem ama ülkemizin tüm gençleri gibi siz de orduya yazılmalısınız mösyö Gignac.

Fırıncı doğru söylüyordu. Böyle devam edemezdik. Kız kardeşimi saraya hizmetli olarak sokmanın ve orduya yazılmanın bir yolunu bulmalıydım. En azından aldığım malzemeler ile iki gün idare edebilirdik. Tabi eğer soğuktan ölmezsek! Eve doğru yürürken sokakların ne kadar tehlikeli ve boş olduğunu fark ettim. Tanıdığım Paris böyle değildi. Ara sıra insan görsem bile birbirleriyle hayat mücadelesi verdiklerine tanık oluyordum. Bir haydut bir bayanı soymaya çalışır ya da bir grup çete her an birilerini sokak aralarına çekip canını alabiliyordu..
Gecenin bu saatinde son sigaramı yakıyorum. Hayat ne kadar da acımasız! Kız kardeşimin yüzünü hatırlıyorum. Ona getirdiklerime öyle çok sevindi ki ağzıma tek bir parça ekmek koyamadım. Büyük bir iştahla yemek yediğini görmek boğazımı düğümledi, gözlerim doldu. Ona bakamıyordum, bu her halimden belli değil miydi? Bir işe sahip değildim. Pierre burada olsaydı bize bakabilirdi.
(https://i.hizliresim.com/LnBZEV.jpg)

Adaleide
Babamı çok özlüyorum. O gittiğinden beri Gignac sessizlik içerisinde. Babam hayatta iken çok mutlu bir ailemiz vardı. Çiftlikte her sabah kalktığımda ineklerin bakımını yapar sütlerini sağardım. Daha sonra kahvaltıyı hazırlar çiftliğin temizliğini hallederdim. Babam ve abilerim tarla sürmeye giderler dönerlerken de hararetli tartışmalar içerisine girerlerdi. Onları her gördüğümde kendimi gülüyorken bulurdum. Normalde politika kadınların işi olarak görülmezdi. Ama ben babamı dinleyerek, öğrendiklerimi de konuşarak pekiştirmeyi çok severdim. Her akşam babam bana çiftçiliğin teorik tarafını öğretiyordu. Politik ve tarihi dersler vermeye çalışıyordu. Tabi tüm bunlar olurken abilerim bana sinirle bakıyorlardı. Benim erkek olmadığımı her bakışlarında tekrar hatırlatıyorlardı. Ama kimin umrunda ? Eğer bir şeyi çok isterseniz kesinlikle elde edersiniz..
Herşey bu denli güzel giderken vahim bir olayla karşı karşıya kaldı ülkemiz. Prusya ve Avusturya devletleri Fransa'nın yakın dostu Saksonya'ya savaş ilan etti. Bu yüzden tüm Almanlardan nefret ediyorum. Dünya barış ve huzur dolu olabilirdi. Belki de babam hala yaşıyor olabilirdi. Akabinde devletimiz bu işgale uluslararası alanda sessiz kaldı. O gün ülkemin durumunun iyi olmadığını anlamıştım. Babam da arkadaşlarıyla geleceği tartışıyorlardı. Çiftliğin yolunda süvariler göründü. O an içimi büyük bir korku büyük bir karanlık sardı..
Fransa milislerden oluşan 1000 kişilik bir kuvveti Saksonya'ya gönderdi. Aralarında babam da vardı. Her gün tanrıya, babamın sağ olarak geri dönmesi için yalvarıyordum. Saksonya'nın yıkıldığı haberleri Paris'in sokaklarında konuşuluyordu. Kendimi büyük bir kederin içinde bulmuştum. Öyleyse babam da ölmüş müydü ? Babama neler olduğuna dair bilgi de verilmedi. Abilerim hükümet konağına giderek durumu sormak isteseler de askerler buna izin vermedi. O gün babamı ölmüş bildik. Ve hayatımızdaki herşey değişmeye başladı. Önce çiftliği daha sonra tarlalarımızı sattık. Pierre orduya yazılarak Amerika'ya gitti. Gignac ise benim sorumluluğumu üstlendi..
Henüz 16 yaşındayım. Artık satacak bir şeyimiz kalmadı. Açlıkla yan yana yaşıyoruz. Paristeki evimizde kalıyoruz ve bu bizim son mal varlığımız. Gignac benimle hiç konuşmuyor. Bakışarak anlaşıyoruz ve bu beni derinden yaralıyor. Saraya girmek ve politika yapmak istiyorum fakat bunu Gignac'a nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Onun için de en hayırlısı her ne kadar istemesem de orduya yazılmak olmalı. Yoksa burada ölüp gideceğiz..
(https://i.hizliresim.com/dG185p.jpg)
1701 Kış : Quebec

Pierre
Arkadaşlarımla beraber yürüyorum. Lanet İngilizlere karşı omuz omuza verdiğimiz kabileler ihanet içerisindeler. Kral Louis, Huron ve Iroqouis kabilelerinin yok edilmesini emretti. Dolayısıyla Quebec'ten çıkarak Huron topraklarına doğru ilerledik. İlk olarak savunma yapacağız. Eğer başarılı olursak takviye kuvvetlerle beraber işgale kalkışacağız. Fransa'nın birliğini tehdit edecek bir güç asla rahat bırakılmamalı!
Bir yıldır orduda görevliyim. Yakında yüzbaşı olacağım. Pariste kardeşlerim Gignac ve Adaleide'i bıraktım. Onların da en az benim kadar güçlü olduğunu biliyorum. Başlarının çaresine bakacaklarından hiç şüphem yok. Fransa'nın donanma revize çalışmalarından ötürü kazandığım parayı onlara ulaştıramıyorum. Fakat bir gün general olduğumda ilk işim onları yanıma almak olmalı..
(https://i.hizliresim.com/mkQ4a0.jpg)

Hava soğuk ve yiyecek bulmak çok zor.Yine de buralar adeta cennet gibi. Fransa mutlaka bu toprakları elinde tutmalı. Bu topraklar insanlarımız için yeni bir umut demek. İlk yerleşimciler henüz toparlanmaya başladı. Lakin gelecekte çocuklarımız mutlaka bizim kahramanlığımızı hatırlayacaklardır. Zira bu toprakları almak için bir çok arkadaşım hayatını kaybetti. Onların cesaretleri mutlaka onurlandırılmalı!
Montreal'e henüz yeni girdik. İlkel, cahil barbar toplulukları önümüzde uzanıyor. Onları mutlaka defetmeli ve yolumuza devam etmeliyiz.Tanrı Fransa'yı korusun..
(https://i.hizliresim.com/WQNgOQ.jpg)

Harika bir şarap bu. Soğuk havalarda en az bir bardak şarap kanımı ısıtıyor. Soğuğa karşı daha dirençli oluyorum. Özellikle uzun bir yolu bitirmişseniz rahatlamanız için en ideali şaraptır..

Montreal Milis Kuvvetler Nöbetçi Asker : Yüzbaşım! Yerliler yaklaşıyor efendim!
Montreal Milis Kuvvetler Yüzbaşı : Hemen uyarı çanlarını çal! Pierre! Pierre! Kalk seni işe yaramaz köpek! Hemen subayları uyandır! Surlarda pozisyon alın, kalenin içinde ve surlarda savunma istiyorum!
Pierre : Emredersiniz yüzbaşım!

Sonunda başlıyor. Bir yıldır eğitimini aldığım herşeyi uygulayabilirim. Bu benim ilk tecrübem olacak. Tanrı yanımızda olsun. Amen..
Pierre : Asker kalk! 1. 2. 3. ve 4. bölük hemen surlara konuşlanacaksınız. Subaylarınıza gerekli talimatı ve yüzbaşının emirlerini verdim. Derhal silah başına! 5. ve 6. bölükler subayları ile birlikte beni izlesinler. Şehir içindeki savunmayı hazırlayacağız..

Yarım saat içerisinde gerekli tüm hazırlıklarımızı yaptık. Böyle bir duruma nasıl düştük inanamıyorum. Aptal yüzbaşı! Bu işe yaramaz adam yüzünden hepimiz ölebilirdik. Yerlilerin geleceğini bildiğimiz halde neden savunmamızı şimdi yapıyoruz? Neyse ki yerliler henüz saldırmadılar..
Surlara çıktığımda herkes hazırdı. Yataklarından kalkan askerlerin diş gıcırtılarını duyabilmek mümkündü. Benim gibi herkes ilk deneyimini yaşıyordu belki de. Büyük bir sessizlikle menzil içerisine girmelerini bekliyorduk.

Montreal Milis Kuvvetler Yüzbaşı : Pierre. Bölük hazır mı ? Yakında burada çok kan dökülecek. Hahaha, püh.
Pierre : Tüm bölük hazır ve emirlerinizi bekliyor yüzbaşım!
Montreal Milis Kuvvetler Yüzbaşı : Ben komuta merkezinde olacağım. Emir komuta benim yokluğumda sendedir. Gereğini layiğıyla yapacağından şüphem yok Pierre.
Pierre : Ama yüzbaşım..
Montreal Milis Kuvvetler Yüzbaşı : Emirlerime karşı mı çıkıyorsun asker?! Komuta merkezine gidip herkesi oradan kordine edeceğim surlarda kal ve askerlerimi hayatta tut dedim sana!
Pierre : Emredersiniz yüzbaşım!

Pierre : Barbar sürüsü yaklaşıyor askerler! Nişan al, hazır! Ateeeş!!..
(https://i.hizliresim.com/5QZgaA.jpg)

DEVAM EDECEK  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ]
Gönderen: wonderful004 - 31 Ağustos 2017, 04:26:32
İnşallah birkaç bölümlük birşe y olmaz.
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ]
Gönderen: serokral - 31 Ağustos 2017, 09:26:29
Merakla bekliyoruz usta
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ]
Gönderen: GhaziAhmedHan - 31 Ağustos 2017, 11:47:17
Takipteyim.
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 31.08.2017 / Güncel
Gönderen: Blackbeard - 31 Ağustos 2017, 14:54:04
İnşallah birkaç bölümlük birşe y olmaz.

Tabiki birkaç bölümlük olmayacak. Lakin dağa taşa da anlatmak istemem. Wonderful004 seni hikayedeki şuan için ölü bilinen babaları yapıyorum haberin olsun  ask*

Merakla bekliyoruz usta

Giriş bölümü hazır umarım beğenirsiniz kardeşim. Serokral seni de Pierre karakteri yapıyorum haberin olsun.

Takipteyim.

Teşekkür ederim tbr* GhaziAhmedHan seni de Gignac yapıyorum haberin olsun.

Hikayede bir çok karaktere tanıklık edeceğiz. Başka karakterlerde rol almak isteyenler iletebilirler.
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 31.08.2017 / Güncel
Gönderen: GhaziAhmedHan - 31 Ağustos 2017, 17:29:26
İlk bölüm ne zaman gelir?
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 31.08.2017 / Güncel
Gönderen: Blackbeard - 31 Ağustos 2017, 17:39:44
İlk bölüm ne zaman gelir?

Bir aksilik çıkmazsa bu ayın ikisinde akşam üstüne doğru gelir. Malum bugün bayram, bayramı hesaba katmamıştım.  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 31.08.2017 / Güncel
Gönderen: wonderful004 - 31 Ağustos 2017, 22:05:59
Takip.
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 31.08.2017 / Güncel
Gönderen: serokral - 02 Eylül 2017, 12:51:29
Güzel bir giriş olmuş. Benim naciz fikrim karakterin gozunden anlatirken onlarin olanlari anlatmalarindan cok iç dunyalarina da onem vermelisin ve bunlari eklemelisin. Okumasi cok daha zevkli ve zengin olur diye düşünüyorum. Ve yan karakterler; kesinlikle olmasi harcanabilir bir kitlenin olmasi hikayeyi daha zevkli yapacaktir. Bölümü merakla bekliyorum.
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 31.08.2017 / Güncel
Gönderen: Blackbeard - 02 Eylül 2017, 17:32:41
Takip.

Eyvallah kardeşim  tbr*

Güzel bir giriş olmuş. Benim naciz fikrim karakterin gozunden anlatirken onlarin olanlari anlatmalarindan cok iç dunyalarina da onem vermelisin ve bunlari eklemelisin. Okumasi cok daha zevkli ve zengin olur diye düşünüyorum. Ve yan karakterler; kesinlikle olmasi harcanabilir bir kitlenin olmasi hikayeyi daha zevkli yapacaktir. Bölümü merakla bekliyorum.

Uyarılarını dikkate alarak diğer bölümü hazırlayacağım, yorumun için teşekkür ederim. Unutmadan, bayram dolayısıyla biraz da başka oyunlarla ilgili teknik problemlerimden ötürü yeni bölüm salı ya da çarşamba günü gelecek. Başka da erteleme olmayacak inşallah.
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1. Bölüm Güncel
Gönderen: Blackbeard - 06 Eylül 2017, 16:29:53


Viva La France
(https://i.hizliresim.com/N1z9YN.jpg)
Bölüm : 1 Vahşet

Müzik: Bu bölüm için seçtiğim müzik, okuduğunuz zaman bu müziği fonda dinleyebilirsiniz.

1701 Kış : Montreal
Fransa & Iroquois Montreal Kuşatması

(https://i.hizliresim.com/Mvz4j9.jpg)
Batı Kanadı
Pierre
Pierre : Henri hemen doğuya askerlerimizi yerleştirin.Burayı biz savunacağız, tanrı yardımcınız olsun.
Henri : Bugün ölmek yok Pierre.. 3. ve 4. bölük beni takip edin!

Hava kan ve barut kokuyordu. Her ateş emri verdiğimde yere düşen yerlileri görüyorum. Yüzlerine odaklandığımda aynı acıyı hissediyorum. Bir an için bile düşünmeye vakit yokken neden sürekli sorguluyorum? Bize yalnızca ok fırlatıyorlar.. İnsan böylesi bir öfkenin karşısında ne yapabilir ki ? Acaba yalnış bir karar mı verdim ? Babam bana senden çok iyi bir asker olur demişti.
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Efendim! Surlara tırmanıyorlar ne yapalım ? Efendim!?
Pierre : Süngü tak! Çarpışmaya hazırlanın! Kral için, Fransa için huzaaaah!
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Süngü takın! Kral için, Fransa için huzaaah!
(https://i.hizliresim.com/vp070O.jpg)

Bir adım gerideyim. Birbirlerine inanması güç bir öfkeyle saldıran iki grup insan var önümde. Artık kendimi kaybettiğimi hissediyorum. Top sesleri silah sesleriyle karışmaya başladı. Bir yandan Adaleide aklıma geliyor. Tarlanın içinde buğdaylara dokunarak yürüyüşünü düşünüyorum. Gerçekten mutluyduk. Geçim ya da hayatta kalma mücadelesi vermiyorduk. Hayattaki tek derdimiz annemize olan hasretimizdi..

Iroquois Yerlisi : Buraya gel işgalci köpek! Senin leşini kuşlara armağan edeceğim!
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Ne dediğini anlamıyorum barbar! Ama bugün burada öleceksin!

Doğu Kanadı
Henri
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Efendim çok geç kaldık. Yerliler kapıyı ele geçirmişler!
Henri : Hemen yüzbaşıya git. Ona batı ve doğu surlarına destek istediğimizi bildir. Koş!
Henri : Sen! Evet sen. Batı kanadının komutanı Pierre'i bul. Burayı her ne olursa olsun tutacağımızı asla yardım etmemelerini, surları ne olursa olsun terk etmemeleri gerektiğini söyle.
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Emredersiniz efendim!
Henri : Evet arkadaşlar nihayet beklediğimiz an geldi! Barbar köpekler elimizden topraklarımızı almak, ailelerimizi yok etmek, kadınlarımıza sahip olmak istiyorlar. Ama görecekleri tek şey öfkemiz olacak. Nişan al! Hazır.. Ateeş!!
(https://i.hizliresim.com/lWo87J.jpg)

Sanki kurşun geçirmiyorlardı. Hızla üzerimize koşmaya devam ediyorlardı. Aptal yüzbaşının stratejik hatası yüzünden yalnızca bir el ateş etmek ne kadar da kötü. Artık sadece süngüler ve baltalar konuşacak.
Henri : Korkmayın! Süngü tak! Saldırmaya hazırlan! Fransa için huzaaaah!

İlk çarpışma çok şiddetliydi. Doğruyu söylemek gerekirse iyi balta kullanıyorlardı. Birinci sırayı olduğu gibi öldürdüler. İkinci sıra daha dirençliydi. Daha fazla izlemeye niyetim yoktu. Kılıcımı çekip üzerlerine doğru atıldım. İri yarı çirkin suratlı bir yerliyi önce omzundan yaraladım. Hemen dikkatini dağıtmıştı. Toparlanmasına izin vermeden kılıcımı karnına sapladım. Artık hem ölü hem de hala çirkindi. Beni gören askerler daha da agresifleşti. Emrimi beklemeden 3. ve 4. sıra süngü saldırısına geçti..
(https://i.hizliresim.com/okLaO7.jpg)

Sayımız azalıyordu. Baltaların karşısında silahlarımızın daha ağır kalması aleyhimize bir sonuç doğuruyordu. Yerliler daha atik ve esnek hareketler sergilerken biz sürekli gardımızı hamlelere göre alıyorduk. Bir an için kaybedeceğimizi düşünüyordum. Askerlerime yerinizde kalın ve savaşın diye bağırıyordum ama doğu kanadını kaybetmemiz an meselesiydi..

Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Süngü tak! Saldırıya hazırlan! Henri'ye, huzaaah!
(https://i.hizliresim.com/bGOapV.jpg)

Yirmi kişi kadar kalmıştık. Hızla dalgalanan Fransa bayrağını gördüm. Tanrım, ne kadar asil bir bayrak. Kabiliyetsiz yüzbaşı en azından elinden geleni yapmaya çalışıyordu. Desteğe gelen birliklerle birlikte yerlileri araya aldık. Panik sırası şimdi onlardaydı. Desteğin geldiğini gören askerlerim tekrar toparlandı ve saldırıya geçti..

Batı Kanadı
Pierre

Askerlerim çok iyi mücadele ederek yerlileri püskürttü. Yaşadığım karmaşıklığın içerisinden de henüz kurtuldum..
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Efendim! Doğu kanadı.. Doğu kanadı düşmek üzere!

Aman tanrım! Henri.. Neredeydi ? Ne yapacaktım ? Bir yerli, baltasını birinin karnına sapladı. Bağırsakların dışarıya çıkışını görüyorum.. Henri?! Aman tanrım..
(https://i.hizliresim.com/4Md35A.jpg)

Hızla Henri'ye doğru koşmaya başladım. Mevzimi ve askerlerimi arkamda bıraktım. Artık savaş umrumda değildi. Eğer Henri'ye bir şey olursa Yüzbaşı bunun hesabını verecek..
Henri : Pierre.. kardeşim. Sol cebimdeki mektubu aileme ulaştır..
Pierre : Şşş.. Hayır! İyi olacaksın. Sakın böyle konuşma! Hayır!
Henri : Bir miktar para biriktirmiştim senin için. Sağ cebimde, al ve kız kardeşine götür..
Pierre : Aman tanrım! Hayır.. Kendin götürürsün, iyileşeceksin ve Paris'e gideceğiz. Beraber terfi alacağız lütfen..
Henri : Hayır sen gideceksin, sen terfi alacaksın. Aileme onları çok sevdiği..

Viva La France : Zafere Giden Yol Ve Gizli Kahramanlar
Yazar ...

Ülkenizi seviyor musunuz ? Cevabınız evet ise bir sorum daha var. Ülkeniz için hiç düşünmeden ölür müsünüz ? 1701 yılının kışında, Kuzey Amerika'da, Montreal savaşı yaşandı. Ülkesini seven ve hiç düşünmeden ölen 189 vatanseverin savaşı. Ama bu savaşa yalnızca tek bir açıdan bakmak tarihe büyük bir ayıp olurdu. Fransa, sömürgeci devletler arasında yer edinerek, yerlileri yok etmek için savaş ilan etti.

Yeni kurulan kolonilerin Montreal bölgesinde yaşanan savaşta, taraflar Iroquois 780, Fransa 960 milis kuvveti karşı karşıya geldi. Milis kuvvetler komutanı Yüzbaşı Emerich'in taktiksel hataları ve rahat tavırları tam 189 fransızın ölümüyle sonuçlandı. İki kanattan saldıran yerliler, surlara doğudan gizlice sızarak baskın yaptılar. Doğu kanadını yöneten Henri, Emerich'in taktiksel beceriksizliğinin kurbanı oldu. Batı kanadına sahte bir saldırı düzenleyen yerliler, surlara bir kaç adam çıkartarak bu kanadı yeteri kadar oyalamak istedi. Asıl saldırı doğu kanadına gerçekleşti ve savaşın vahşeti burada yaşandı. Henri durumu çok iyi idare etse de sayısal üstünlük ve atiklik yerlilerin elindeydi. Üstelik, batı kanadı oldukça meşguldü. Sonradan gelen merkezi kuvvetlerin desteği zamanında ulaşamadı ve Henri savaş alanında can verdi..
Batı kanadı komutanı Pierre, durumu geç farketti. Hızla arkadaşına yardım etmek istese de çok geç kaldı. Henriyi kucağına alan Pierre acı içerisinde kükremeye başladı. Kendini dehşete teslim eden Pierre, öyle bir öfkeyle kılıç savuruyordu ki, önüne geleni doğruyordu. Vaziyet böyleyken askerler de Pierre'i örnek alarak dehşete ortak olmuşlardı. Dakikalar sonra yerliler ağır kayıplar vererek geri çekildiler ve Fransa savaşı kazandı..
(https://i.hizliresim.com/zBWDmB.jpg)

Peki bu savaşın ödülü neydi ? Ne uğurda can verilmişti ? Bize ait olmayan topraklarda, başkalarının evlerini ailelerini yıkmaya gittik ve aldığımız tek ödül sevdiklerimizin ölü bedenleri oldu. Üstelik bu farkındalık Pierre'in içindeydi. Kaçan yerlileleri kovalamak için, izin almaksızın kale dışında hücuma geçen Pierre, öfkesini dindirmenin yollarını öldürmekte aradı. Surlardaki birlikler de emir almaksızın yaylım ateşine tutuyordu yerlileri..
(https://i.hizliresim.com/kW2Q1y.jpg)

Pierre artık öldürecek birini bulamayınca yüzünü kaleye çevirdi. Savaş.. Savaş evlatlarımızı işte böyle değiştirdi.

Montreal Kalesi
Pierre

Pierre : Bundan sonra buranın komutasını ben devralıyorum. Şimdi git bana Yüzbaşıyı getir!
Montreal Batı Kanadı Milis Kuvvetler Askeri Beavis : Bunu yapamam efendim! Lütfen silahlarınızı teslim edin ve ellerinizi uzatın. Sizi Kral adına emirlere itaatsizlikten tutukluyorum!
Pierre : Beavis! burada kral yok! Görmüyor musun? Burada tanrı bile yok! Çekil önümden yoksa sana da zarar vereceğim..
Beavis : Pierre kendine gel dostum. Acını anlıyorum lakin Fransa'ya karşı gelemezsin!
Pierre : Ülkeme değil, ülkemin beceriksiz komutanlarına karşı geliyorum. Çekil lan önümden!

Beavisi eliyle iktiren Pierre, hızla yüzbaşının karargahına girdi..

Pierre : Ne düşünüyordun yüzbaşı! Tanrının cezası bu duvarların içinde, Fransa düşmanla çarpışırken sen burada ne düşünüyordun ?!
Emelrich : Pierre. Bak yardım etmeye çalıştım.. Öfkeni anlıyorum lakin bu öfkeni bize değil düşmana yönelt. İşte o zaman zafer bizim olur.
Pierre : Sen hala zafer mi diyorsun aşağılık!
Emelrich : Pierre sen ne yap..

Pierre, botundan çıkardığı hançeri bir hışımla yüzbaşının kalbine sapladı. Onlarca insan şaşkınlık içerisinde birbirlerine bakıyordu. Beavis ortamın daha fazla gerilmemesi adına araya girerek;

Beavis : Bugün burada yaşanılanlar olduğu gibi Kralımıza rapor edilecek. Pierre'i hemen kelepçeleyip hücreye kapatın. Yüzbaşının cesedini ve diğer cesetleri toplayarak gömün. Hadi! Ne bakıyorsunuz öyle suratıma başka rütbeli kalmadı bu karargahta. İş başına!

Pierre hücreye kapatılmış başına 2 nöbetçi dikilmişti. Beavis ise geniş kapsamlı bir rapor hazırlamış, olan biteni tüm berraklığıyla Paris'e iletmesi için birini görevlendirmişti. Montreal milis birliklerinin en az iki ay kıpırdaması mümkün gözükmüyordu..
(https://i.hizliresim.com/5QA0E5.jpg)

Not: 1. bölümün kısa olduğunun farkındayım, hikayemizi farklı biçimlere sokmaya ve rutin hikayelerden ayırmaya özen gösteriyorum. Lakin 3 kişiye anlatmakta istemiyorum. O yüzden tüm forumdan destek bekliyorum. Yakında attila ve rome 2 hikayesine de başlayabilirim. Hatta eu4 hikayesi bile çıkarmayı planlıyorum. Bilgisayarım içerisinde herşey planlı olarak kaydediliyor. Kimsenin hikayeler biter mi yarıda kalır mı gibi kaygıları olmasın. Ekstrem bir durum olmazsa bir sorun olmaz. Şimdiden teşekkür ederim. Daha fazla insan ilgilendikçe daha özen göstereceğim daha uzun bölümler de mutlaka gelecektir.
DEVAM EDECEK  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: serokral - 06 Eylül 2017, 20:32:19
Karaktersiz beavis.. Nasil sinir oldum ya..  :D ben kendimi karaktere kaptirdim bir an. Cok güzel bir bolum olmus. Sözünü tutup bolumu zamaninda cikartman da ayri bir hoş.Forum kendine gelir üyeler toparlanirsa.. Sen yinede yaz usta. Ziyaretci olarak gelip okuyan da var su an çünkü. Hem oynayip oyunun gidisatina gore kurgu yapmak. Bu bölümün asil amaci olsa da bu zor bir iş aslinda. Acikcasi yapabilecegim en net yorum su sanirim; senin hikayeni okudukca gaza geliyorum yazmak icin. Hayırlı aksamlar :)
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: Blackbeard - 06 Eylül 2017, 20:41:50
Karaktersiz beavis.. Nasil sinir oldum ya..  :D ben kendimi karaktere kaptirdim bir an. Cok güzel bir bolum olmus. Sözünü tutup bolumu zamaninda cikartman da ayri bir hoş.Forum kendine gelir üyeler toparlanirsa.. Sen yinede yaz usta. Ziyaretci olarak gelip okuyan da var su an çünkü. Hem oynayip oyunun gidisatina gore kurgu yapmak. Bu bölümün asil amaci olsa da bu zor bir iş aslinda. Acikcasi yapabilecegim en net yorum su sanirim; senin hikayeni okudukca gaza geliyorum yazmak icin. Hayırlı aksamlar :)

Kardeşim teşekkür ederim. Elim paslanmış olsa da bir şeyler yapmaya çalışıyorum kendim için de değil, forumu da canlandırmak adına bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Umarım daha güzel işler yapacağız burada. Yazarsan çok iyi olur bence de yazmalısın.  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: serokral - 06 Eylül 2017, 21:07:48
Shogun 2 icin yazarim lakin oyunu cozmem gerek biraz
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: Blackbeard - 06 Eylül 2017, 22:08:07
Shogun 2 icin yazarim lakin oyunu cozmem gerek biraz

Uzak doğu çok zor olur ama, kültürlerini hayat tarzlarını pek bilmediğimiz için.. ask*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: wonderful004 - 07 Eylül 2017, 08:06:28
Yerlilere barbar demesen ask* geriliyorum pol*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: GhaziAhmedHan - 07 Eylül 2017, 11:30:46
Bu hikaye Fransız bakış açısından yazılıyor.Fransızlar için o insanlar barbar.Doğru bir kullanım.Tabii Fransızlara sövmek için +1 sebeb
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: serokral - 07 Eylül 2017, 15:21:29
Barbar değil onlar böcek.. Ayrica zindana atildim bu böcekler yuzunden...
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: Blackbeard - 07 Eylül 2017, 16:20:08
Yerlilere barbar demesen ask* geriliyorum pol*

Benim de hoşuma gitmiyor ama farkettiğiniz bir şeyler olmalı. Her parça bir bütünden geliyor. Birinci bölümde bir kitap okuduğumuzu görüyoruz, adı da Zafere Giden Yol Ve Gizli Kahramanlar. Fakat zafer nedir hangi zafere gidildi kim gitti bunu ileride göreceğiz. Yazarı belli değil ve yazar iki taraftan da bakmaya çalışıyor. Yazarın kim olduğu da tabiki henüz açıklamayı düşünmediğim bir kişi. İleride beklemediğimiz olaylar gelişebilecek. tbr*

Bu hikaye Fransız bakış açısından yazılıyor.Fransızlar için o insanlar barbar.Doğru bir kullanım.Tabii Fransızlara sövmek için +1 sebeb

Evet Fransızlara biraz daha ağırlık vermek istedim nihayetinde baş rolde onlar var.

Barbar değil onlar böcek.. Ayrica zindana atildim bu böcekler yuzunden...

Karakterini yaşaman harika bir his benim için  tbr*

Not: Bu hafta benim için iş görüşmeleri belki de işe başlama açısından biraz önem arz ediyor. Bu sebeple tam tarih vermemekle birlikte yeni bölümü önümüzdeki pazartesi günü foruma aktarmış olabilirim. Ama dediğim gibi söz vermiyorum.

Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: serokral - 07 Eylül 2017, 17:10:58
Burasi Total war Turkiye. Hikayede karakter varsa rp de olacak elbet. Panzergeneral olsaydida gorseydin sen :D
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: Blackbeard - 07 Eylül 2017, 17:40:47
Onu da seni de önceden tanıyorum forumu da tabi liseye gidiyordum ilk kayıt olduğumda :)  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: wonderful004 - 07 Eylül 2017, 20:25:58
Onlar böceksever
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: serokral - 07 Eylül 2017, 20:50:58
Bütün yerleskeleri atese verilip kadinlarina tecavuz edilip cocuklarin bogazini kesip kanlarini kafa taslarinda ictigimde leslerinin atildigi derin cukurlarda boceklerin de onlari ne kadar sevdigini gorecegiz aziz dostum. Oncelikle hapisten cikmaliyim tabi..
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: kerem1249 - 09 Eylül 2017, 09:21:54
Takipteyim, çok güzel yazacağına inanıyorum.
EU4 hikayesini istersen Paradox Interactive Türkiye sitesinde de paylaşabilirsin.
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
Gönderen: Blackbeard - 11 Eylül 2017, 14:56:54
Bütün yerleskeleri atese verilip kadinlarina tecavuz edilip cocuklarin bogazini kesip kanlarini kafa taslarinda ictigimde leslerinin atildigi derin cukurlarda boceklerin de onlari ne kadar sevdigini gorecegiz aziz dostum. Oncelikle hapisten cikmaliyim tabi..

 kah*

Takipteyim, çok güzel yazacağına inanıyorum.
EU4 hikayesini istersen Paradox Interactive Türkiye sitesinde de paylaşabilirsin.

Sağolasın kerem. Seni de hikayedeki Beavis karakteri yapıyorum bilgin olsun.

Not: Arkadaşlar beklediğinizin farkındayım. Umarım bir aksilik bir plan değişikliği çıkmazsa yarın yeni bölümü aktarmış olacağım. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
Gönderen: Blackbeard - 12 Eylül 2017, 17:06:08


Viva La France
(https://i.hizliresim.com/N1z9YN.jpg)
Bölüm : 2 Ölümle Yüzleşme [ 1 ]

Müzik: Bu bölüm için seçtiğim müzik, okuduğunuz zaman bu müziği fonda dinleyebilirsiniz. Müziği ortadan başlatabilirsiniz, bu bölümle çok uyumlu olduğunu düşünüyorum beğeneceğinizi garanti ediyorum tbr*

1702 Yaz : Montreal Hapishanesi
Pierre & Beavis

(https://i.hizliresim.com/rJY2M3.jpg)

Kaç gün geçti sayamıyorum artık. Saçlarım ve sakallarım birbirine karıştı. Tek düşünebildiğim Adelaide ve Gignac. Benim güzel kız kardeşim. Henri'ye bu fotoğrafı gösterdiğimde boğazı düğümlenmişti. Dakikalarca fotoğrafa ve yüzüme baktı. Sanki bir şeyler söylemek istiyordu ama söyleyemiyordu. Ölmeden önce biriktirdiği tüm parasını bizim için ayırmış olmasının karşılığı neydi ? Henri, Fransa'nın kahramanıydı ve hep öyle kalacak. Henri olmasaydı belki de savaşı kazanamazdık. Belki de burada olamazdım. Acaba şuan cennette babamızın yanında mıdır ? Kim bilir..

Hapishaneye girdikten sonra kötü haberler ardı ardına gelmeye başlamıştı. Şerefsiz Beavis! Fırsatlardan faydalanarak Montreal'in komutasını gasp etti. Oysa o sadece bir askerdi. Kim bilir kralımıza ne yazdı ? Acaba bir cevap geldi mi ? Aklımda o kadar çok soru var ki.. Tanrım, lütfen bana yardım et..

(https://i.hizliresim.com/JOdlBB.jpg)

Önce Quebec, yani Yeni Fransa dediğimiz toprakları kaybetmiştik. Amerika kolonileri generali Philippe ölmüştü. Kendisini bir kaç kez görme fırsatım oldu. Yaşlı ve inatçı bir adamdı. Her sabah mutlaka kahve içerdi. Ardından yıkanmak için sıcak su hazırlatılmasını emrederdi. Amerikaya ilk geldiğimde kişisel muhafızıydım. Yaşlı olmasına rağmen akıllı bir o kadar da kurnazdı. Bir keresinde yerlilerin başlattığı isyanı kan dökmeden halletmişti. Politikadan anlıyor demiştim o zamanlar. Zaten yerliler ile barış içinde yaşanılması gerektiğini düşünen nadir insanlardandı. Umarım huzur içinde yatıyordur..

(https://i.hizliresim.com/o6nkmk.jpg)

Fransa için büyük bir hayal kırıklığı.. İroquois ve Huron kabilelerini yok etmek isterken, kolonilerin başkentini kaybetmek.. Yerliler aptal olmadıklarını kanıtlamışlardı. Aynı anda Montreal ve Quebec'e saldırarak mükemmel bir taktik anlayışlarının olduğunu gösterdiler. Ne de olsa bu topraklar aslında onlarındı ve bu topraklarda ne yapılacağını onlar, bizden daha iyi biliyorlardı. Savaş sırasında ve hapishanede yerlilere karşı acıdığımı hatırladığımda tüm taşlar yerine oturuyordu aslında. Fransa yanlış zamanda yanlış yerdeydi. Huzur ve barış içerisinde bu topraklara yerleşebilir, yerlilere vatandaşlık verebilir ve teknolojimizi onlarla paylaşabilirdik. Ama Fransa zor olanı yaparak savaşı seçti..

(https://i.hizliresim.com/lbBWGX.jpg)

Belki de bu kanımızda vardı. Örneğin Şarlman, atalarımızı bir çatı altında toplamak ve dinimizi yaymak için büyük mücadele vermiş bir komutandı. Keza Philipp İngiltere seferi için hazırlanmış, topraklarımız üzerindeki İngiliz hakimiyetine son veren bir kraldı. Lakin Ameri..

Beavis : Pierre. Nasılsın?
Pierre : Sen.. Beavis bana yaptığın haksızlığın bedelini bir gün ödeye..
Beavis : Yeter. Öfkenden vazgeç artık. Eğer ben seni hapishaneye attırmasaydım askerler tarafından öldürülürdün. Yüzbaşıyı öldürdün Pierre! Bunun normal karşılanacağını ve komutayı alıp askerleri idare edeceğini nasıl düşünürsün? Yaptığın tamamen serserilik.
Pierre : Ama..
Beavis : Evet haklıydın. Fakat bu şekilde değil. Öldürerek değil. Sabretmesini bilmelisin. Kralımızdan bir mektup geldi. Bu konuyu daha sonra tekrar konuşuruz. Şimdi sana bu mektubu okuyor ve seni tebrik ediyorum. Biliyorsun Fransa'ya haber götürüp getirmek bir hayli uzun oluyor.. Bu mektubu alabilmek için ne kadar çabaladığımı bilmiyorsun..

(https://i.hizliresim.com/POvOQ9.jpg)

Sevgili Pierre ve Beavis,
Yaşanılan vahim olaydan dolayı tüm fransa olarak üzgünüz.Yaptıklarınızın doğru olmadığını ama Fransa için kazandığınız zaferin ne kadar önemli olduğunu bilmelisiniz.Anlattıklarınızın doğru olduğunu teyit ettim.Bu yüzden ikiniz de bir üst rütbeye terfi edeceksiniz.Lakin bir daha hata yaparsanız göreceğiniz tek şey giyotin olur.
Amerika kolonilerini kurtarmak için bir ordu gönderiyorum.Ordunun başına geçecek ve emirlerimi doğrudan uygulayacaksınız.Size güveniyorum evlatlarım. Fransa da güveniyor. Fransa'ya mutlak zaferi getirin! En kısa sürede haberlerinizi bekliyorum.
Tanrı sizinle olsun..

Pierre : Aman tanrım Beavis! Seni çok yanlış anlamışım. Lütfen özrümü kabul et.
Beavis : Önemli değil dostum. Anladın mı şimdi seni neden ziyaret etmediğimi? Küçücük bir yakınlık çok şeye sebep olurdu. Kral'ın her yerde casusları, sadık askerleri var. Yapılacak çok işimiz var. Asker! Yüzbaşı Pierre'i bu hapishaneden çıkartın!

1702 Yaz : Paris - Kraliyet Sarayı
Adaleide

Bugün herkes çok neşeli. İnsanlar etrafta koşuşup duruyorlar. Tabi neşeli olmaları çok doğal. Yeni bir varis ilan edildi. Sophie.. O kadar tatlı o kadar güzel bir bebek ki.. Matmazel Blanche doğururken oradaydım. Kral Louis erkek bir çocuk bekliyordu ve beklentisi gerçekleşmeyince tanrıya küfürler yağdırarak bağırıyordu..

Blanche : Adaleide sen ona bakma. Bu domuz ne dediğini bilmiyor! Kızımı sen eğiteceksin ona sen bakacaksın. Her zaman gözün kızımın üstünde olsun. O, bir gün, Fransa'nın kraliçesi olacak..
Adaleide : Emredersiniz majesteleri. Be.. Been.. gerçekten büyük onur duydum. Bana bu görevi layik gördüğünüz için çok teşekkür ederim!

(https://i.hizliresim.com/GybyXV.jpg)

Aşağılık domuz! Bana Blanche'nin öleceğini ve beni karısı olarak alacağını söyleyerek kandırdı. Ona erkek çocuk verebilirdim.. Henüz 4 aylık hamileyim ve her an anlaşılabilirim. İşte o zaman beni öldürürler! Bu durumu nasıl açıklarım insanlara ? Gignac ve Pierre asla öğrenmemeli..

1702 Yaz : Paris - Donanma Tersanesi
Gignac

Eğer Eugenia olmasaydı şu anda bu gemiyi temizlemek yerine çöplerde yemek arayacaktım. Kız kardeşim belki de ölmüş olacaktı.. Kız kardeşimi saraya aldırdı ve beni donanmaya soktu. Ona hayatımızı borçluyuz. Henüz Pierre'den haber almayı başaramadık ve evimizi satmak zorunda kaldık. En azından Adaleide'nin kalacak bir yeri var. Ben.. ben zaten gemide yatıyorum..

Quebec'in düşmesi Fransa'yı oldukça kızdırdı. Büyük bir ordu bizim gemimiz de dahil olmak üzere 12 parçalık filoya alındı. Amiral yakında Amerika'ya doğru yola çıkacağımızı söylüyor. Umarım ben yokken Adaleide başının çaresine bakabilir. Sanırım bu telaşın sebebi Quebec'in düşmesi ve İngiltere ile On üç koloninin Fransa'ya savaş ilan etmesi..

(https://i.hizliresim.com/o6n6L9.jpg)

Pierre çok dikkatli olmalı. Hali hazırda Hollanda ile de savaşta olan ülkemiz, dört cepheden savaşa hazırlanıyor. Amerika'daki kolonilerimiz çok güçsüz ve İngiltere zafer için her yolu deneyecektir. Müttfeğimiz olan İspanya'yı mutlaka yanımızda tutmalıyız. Eğer onları da kaybedersek, Fransa yok olabilir ve bunun olmasını hiçbir Fransız istemez..

(https://i.hizliresim.com/ROEOa7.jpg)

Viva La France : Zafere Giden Yol Ve Gizli Kahramanlar
Yazar Evelyn
Önsöz

Düşünün.. Birden fazla cephede savaşa hazırlanan bir ülkeyi ve bu ülkeyi yönettiğini zanneden adamı düşünün. Bir ülke felakete sürükleniyor ama o hala uçkurunun peşinde. Eğer bu ülke bu zor zamanlarda ayakta kalabiliyorsa, sebebi Fransa'nın fedakar kahramanları sayesindedir. Yaptığı her ne kadar yanlış olsa da annemi özlüyorum. Büyük zorluklarla karşılaşmış yine de pes etmemiş bir kadın o benim gözümde. Eğer yıllar önce Louis ile beraber olmasaydı belki de şuan hayatta olamayacaktım. Ondan nefret ediyorum ve öldüğü için mutluyum. Ama anneme olanlar, beni ucu bucağı olmayan okyanuslarda mahsur bırakıyor. Gerçekten hayatta kalmak için yaptığımız herşey mübah mıdır ?

Yerlileri katletmemiz, etrafımızdaki insanları vahşice öldürmemiz, hayatta kalmak için hatalar yapmamız kabul edilebilir mi ? Ben kabul etmiyorum ve siz Fransızlar, kesinlikle kabul etmemelisiniz. İnsanlar ekmek bulmak için dilenmemeli. İnsanlar yaşamak için hatalar yapmamalı. Devlet dediğiniz güç insanların huzurunu ve refahını korumalı. İşte biz, hayallerimizdeki devleti, büyük Fransa Cumhuriyetini 1789 yılında başlattığımız devrimle kurduk. Peki bugüne kadar ölen, sayılarını bile bilmediğimiz, belki de isimlerini hiç bilmediğimiz insanlara ne oldu ?

Babam bile diyemediğim kralın beni gayrimeşru ilan etmesi, Sophie'nin sayısız suikast girişimleri ve Gignac'ın olağanüstü çabalarına rağmen bu kitabı büyük devrimimizden on yıl sonra yayınlanacak olması beni mutlu ediyor. Cumhuriyetimizin 10. yılına ve devrim ilkelerine uygun olarak hazırladığım bu kitabı beğeneceğinizi umuyorum..


1799 : Paris - Versay Sarayı
Alice

Alice : Bu kitabı görüyor musunuz ? Bu kitabın yazarı tek pencereli tek kapılı bir evde ölü bulundu! Ve bugün siz işe yaramaz insanların yüzlerine bakarak hala bir şeyler bekliyorum. Beyler bayanlar, Napoleon Boneparte denilen diktatörün büyüsüne kapıldınız! Devrimimizin ideallerini unuttunuz. Etrafınıza bir bakınız. Paris, kültür ve medeniyet başkenti oldu diyorsunuz. Ama büyük bir yıkıma hazırlanıyorsunuz. Bu kitaptan hiç mi ders almadınız? Tüm çabamızı orduya ve donanmaya vermenin, İngiltere'yi işgal etmek istemenizin sebebini anlayamıyorum. Şimdi hepinize soruyorum.. Amerika'da ne yaptınız ? Ne yapabildiniz ki, İngiltere'de ne yapacaksınız ? ...

??? : Alice'i vurdular. Tam alnından.. Demokrasi sarayında, devrimin onuncu yılında, büyük bir skandal yaşandı. Bu aynı zamanda Fransa'nın sevilen ve saygın bir aile haline gelen, hiçlikten yükselip soylu ünvanını kazanan de Jure ailesinin sonu dediler. Bilmedikleri şey benim hayatta olduğumdu. Fransa'ya ve Fransızlara daha fazla katlanmak istemiyorum. Gitmenin vakti gelmişti..

Böylece Napoleon Boneparte dönemi başladı...

DEVAM EDECEK  tbr*

Not: Sizlere olabildiğince iyi bir bölüm hazırladığımı düşünüyorum. kirp* Bu bölüm henüz part 1. Hikayemizin içerisindeki kitabın yazarını, onun çocuğunu ve annesini öğrendik. Arada çok büyük boşluklar silsilesi var ve bunları zamanla dolduracağız. Kimse hikayenin sonunu öğrendik demesin bu bölümde okuduğunuz son bölümler son değil aslında. Herşey daha da karmaşık bir hal alacak. Arada ileriye ve geriye sık sık dönüşler yapacağız. Karakterlerimizin iç dünyasına daha fazla yoğunlaşmaya başlayacağız. Tabi araya ufak ufak savaş sahneleri dramatik sahneler de atacağız. Umarım beğenirsiniz. Part 2 önümüzdeki çarşamba ya da perşembe günü foruma aktarılır. Şimdiden teşekkürler keyifli forumlar dilerim..

Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
Gönderen: GhaziAhmedHan - 12 Eylül 2017, 18:31:40
Fransa için kara bir gün  kizgin*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
Gönderen: wonderful004 - 12 Eylül 2017, 20:11:19
Ortalık yalan rüzgarına döndü  tebessum*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
Gönderen: Blackbeard - 12 Eylül 2017, 20:45:18
Fransa için kara bir gün  kizgin*

Biraz öyle kurguladık bakalım  ehue*

Ortalık yalan rüzgarına döndü  tebessum*

Geriye dönüşler için flashback diyorlar ileriye dönük ne diyorlar onu hatırlamıyorum ama bu bölümde ileride olanlara göz attık biraz. Daha göreceğimiz savaşlar, devrim ve her karakterin yaşadığı yıllar olacak.  tbr* Napoleon dönemini de NTW ile devam ettireceğiz inşallah  melek*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
Gönderen: * Halife * - 12 Eylül 2017, 22:14:08
İdeal bir hikaye silsilesi. Eline sağlık. Metin var, foto var, Role Playing var.  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
Gönderen: Blackbeard - 13 Eylül 2017, 01:47:32
İdeal bir hikaye silsilesi. Eline sağlık. Metin var, foto var, Role Playing var.  tbr*

Teşekkür ederim talha bey, sizi de Fransa'dan ayrılmayı planlayan şuan için tanımadığımız karakter yapıyorum bilginiz olsun.
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
Gönderen: Emperoromer3 - 13 Eylül 2017, 10:43:59
Hikeye'nin şimdiye kadar ki kısmını yeni bitirdim. Muhteşem olmuş özellikle müzik seçimlerine hayran kaldım.
Devamını bekliyoruz
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
Gönderen: serokral - 13 Eylül 2017, 13:11:15
Gittikçe kalemin daha da güzelleşiyor. Dag evinde oldugumdan hemen cevap yazamadim. Total war in gördüğü çarpıcı hikayelerden biri olacak bu hikaye. Beavis hapisten cikartsada hala puşt..

@halife abi askwre gitsene artik. Dönüşünü beklerken gidişin bizi uzuyor 😳
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
Gönderen: Blackbeard - 13 Eylül 2017, 14:43:34
Hikeye'nin şimdiye kadar ki kısmını yeni bitirdim. Muhteşem olmuş özellikle müzik seçimlerine hayran kaldım.
Devamını bekliyoruz

Kardeşim çok teşekkür ederim. Seni de eğer yanlış anlamazsan Adaleide karakteri yapıyorum bilgin olsun. Müzikleri olabildiğince senaryoyu kaldıracak şekilde seçmeye çalışıyorum. tbr*

Gittikçe kalemin daha da güzelleşiyor. Dag evinde oldugumdan hemen cevap yazamadim. Total war in gördüğü çarpıcı hikayelerden biri olacak bu hikaye. Beavis hapisten cikartsada hala puşt..

@halife abi askwre gitsene artik. Dönüşünü beklerken gidişin bizi uzuyor 😳

Estağfurullah, cevap yazabilmeniz bile yeterli benim için. Teşekkür ederim, elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Aslında her karakter kendi tarafında iyi ve karşı tarafa göre kötü. Önemli olan bizim nereden baktığımız. Bu durumu olabildiğince Game Of Thrones'a göre dizayn etmeye çalışıyorum.

Not: Bu arada bugün işletme alanında biraz tecrübe kazanmak adına bir işi kabul ettim. Kısa vadede biraz tecrübe kazanıp kendi alanıma veya başka bir alana geçmeyi düşünüyorum. Yarın ya da yarından sonra taşınmam gerekecek. Muhtemelen yarın 2. partı foruma aktarmış olacağım. Daha sonra internetin nakil işlemleri benim yerleşmem zannediyorum bir haftayı bulur. Bu süre zarfında doğal olarak en az 7 en fazla 10 gün ara vermiş olacağız.
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
Gönderen: wonderful004 - 13 Eylül 2017, 16:48:27
Biz bekleriz yeter ki yarıda kalmasın  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Güncel
Gönderen: Blackbeard - 13 Eylül 2017, 19:02:29


Viva La France
(https://i.hizliresim.com/N1z9YN.jpg)
Bölüm : 2 Ölümle Yüzleşme [ 2 ]

Müzik: Bu bölüm için seçtiğim müzik, okuduğunuz zaman bu müziği fonda dinleyebilirsiniz.Bu müziği açmadan okumayın sakın tbr*

1702 Kış : Paris Tersanesi
Adaleide & Gignac

Gignac : Bu bebek kimin Adaleide?! Kim bu çocuğun babası? Yüzüme bak!!
Adaleide : Gignac, yalvarırım sakin ol! Bak herşeyi anlatacağım sana! Lütfen indir o silahı..

(https://i.hizliresim.com/3p20dM.jpg)

Adaleide : Bu çocuk Louis'in, on ay önce onu ilk gördüğümde aşık oldum. Daha sonra beraber olduk ve Evelyn doğdu. Adını annemden aldı.. Yalvarırım bize zarar verme gidecek başka yerimiz yok.

Dizlerinin üzerine çökerek, bitkin bir hale bürünen Gignac, Adaleide konuştukça büyük bir karanlığa çekiliyordu. Ağızdan çıkan her kelime bir kurşun gibi kalbini yaralıyordu. Bu kızgınlığının sebebi kız kardeşine duyduğu gizli bir his miydi?..

Gignac : Bunu nasıl yaparsın? Ailemize kara bir leke sürdün! Önüme düş, seni gemimin hücrelerine kapatacağım. Ağzını da sakın açma, Amerika'ya geliceksin benimle. Artık Fransa'da kalamazsın..

(https://i.hizliresim.com/OyJ12z.jpg)

1703 Yaz : Atlas Okyanusu, Kuzey Amerika
Gignac

Pierre'e ihtiyacım var. Adaleide'yi Amerika'ya yerleştirmeliyiz. En azından bir süre Pariste görünmemeli. Belki çocuk büyüdükten sonra dönebilirler. Böylesine vahim bir hata büyük fırsatlara da yol açabilir. Doğal olarak tahtta bir hak elde edeceğiz. Ben değil, Pierre ve Adailede değil ama bir gün, Evelyn'in oğlu ya da kızı bu hakkı kullanabilir. Duygularım ağır bassa bile mantığımla hareket etmeliyim..

Denizci : Kara göründü!
Amiral : Diğer gemilere karaya çıkmaya hazırlanmalarını söyleyin!

Pierre'e artık çok yakınız. Abimi gerçekten çok özledim. Önceden buğday tarlalarının içinde saklambaç oynardık. Ondan daha küçük ve kısa boylu olduğumdan hep kazanırdım. Nereye saklanırsa saklansın sabretmesini hiç bilemezdi. Daha sonra babama yardım eder, akşam yemeği için eve giderdik. Yemek yendikten sonra babama gelen mektupları okumak için sabırsızlanırdık. Her zaman kendisinin büyük olduğunu ve ilk önce onun okuması gerektiğini söyler beni hep arka plana atardı. Çocukluk işte, belki de artık başka insanlarız..

1703 Yaz :Montreal - Quebec Yolu
Pierre & Beavis

Milis kuvvetleri toplayıp Montreal'i terk ettim. Yanıma tüm sivilleri de aldım. Onları ikna etmek oldukça zordu fakat politikadan anlayan ve hayatını geçen yıl kaybeden General gibi konuşarak problemi halletmiştim. Bir kez daha Generalin ne kadar başarılı bir devlet adamı olduğunu da anlayabilirsiniz. Köylülere her bir yanımızın sarıldığını kaçıp yeniden toparlanmak için tek bir şansımız olduğunu söyleyince ikna oldular. Tabi ki yalan söyledim! İnsanlara eğer paniği aşılamazsanız radikal kararlar aldıramazsınız. Quebec'in düşmesiyle beraber ikmal hatlarını kaybetmiştik ve bir saldırıyı daha kaldıracak erzak ve mühimmata sahip değildik. En kuzeye çekilecek ve orada toplanmaya çalışacağız. Parise stratejimizi haber verdik ama zannediyorum zamanında ulaşamayacak..

(https://i.hizliresim.com/zJQPLO.jpg)

Beavis : Pierre bence Quebec limanını işgal etmeliyiz. Louis'in gönderdiği ordunun neyle karşılaşacağını bilmiyoruz. Bizim yardımımızla hayatta kalabilirler..
Pierre : Kendin de söylüyorsun onbaşı. Neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Yardım etmek isterken canımızdan olmamızı öneriyorsun. Bilgi çok önemlidir. Arazi şartlarını hava koşullarını bilmek ya da çok iyi tahmin etmek gerekir. Askerlerin moralleri, mühimmatları ve erzakları olmadan savaş kazanamazsın. Hangi harp okulunda duygularınla hareket etmeyi öğrettiler sana?
Beavis : Bunları ben de biliyorum. Ama mantıklı düşünmek için yeterli vakti..
Pierre : Süvarilerinin yanına dön onbaşı. Bu konu hakkında daha fazla düşünmek istemiyorum. Karar verilmiştir. Kuzeye çekilecek ve yeniden toparlanacağız. İkna olabileceğim bir plan hazırlayana kadar hareket etmeyeceğiz. Kral bunu anlayışla karşılayacaktır..

Bana ismimle nasıl hitap edebilir ? Beni hücreye koyduğunu unutacak kadar aptal olmamı bekliyorsa hata yapıyor. Ekmek bulmanın bile imkansız olduğu bu zamanlarda bir kötülük görürseniz sakın unutmayın. Çünkü insanlar emelleri için herşeyi yapabilirler. Sebebi her ne olursa olsun temkinli olmayı bilmelisiniz..

1703 Yaz : Liman - Quebec Yolu
Gignac & Adaleide

Limandan çıkalı bir kaç saat oldu. Güneş batmaya başladı. Yaz aylarında olmamıza rağmen hava soğuk ve yağışlı. Umarım ailemizin yeni bebeği hasta olmaz. Bir an önce kamp yapmalı ya da dinlenmeliyiz. Amiral, yüzbaşı Pierre'in bizi yakında alacağını söylemesi herkesin içini rahatlattı. İçimden bir ses yüzbaşının benim abim olduğunu söylüyor. Çok çabuk rütbe atlamış gibi görünüyor. Ne yaşadığını çok merak ediyorum..

Adaleide arkada sivillerle birlikte ve güvende. Lakin kafamı kurcalayan bir şey var. Saatlerdir yollardayız ve kimse bizi almaya gelmedi. Ne bir süvari gördük ne de bir çiftçi. Nerede bu insanlar ?

(https://i.hizliresim.com/ROEd1j.jpg)

Birden bire ateş sesleriyle irkildik. Aman tanrım! Neler oluyor?

Amiral : Hemen savaş düzenine geçin! Süngü takın, hazırda bekleyin. Topçular tepelere doğru konuşlanın ve nişan alın!
Gignac : Amiralim neler oluyor ? Neden..?
Amiral : Gönderdiğim keşif birliğine saldırmış olmalılar! Anlaşılan bir tuzağa doğru yürüyoruz!

Ben daha harp okuluna bile gitmedim. Şimdi ne yapacaktım ? Siviller.. Aman tanrım Adaleide'i nasıl koruyacağım ?! Düşün aptal. Düşün..

(https://i.hizliresim.com/g9jmEQ.jpg)
Resim: Keşif birliğinin tuzağa düşürülmesinin tasviri

Amiralin emriyle mevkilerimize yürümeye başladık. İnanılmaz bir panik havası vardı. Subaylar bile konuşmuyordu. Tanrım.. Sana yalvarıyorum burada ölmek istemiyorum. Kız kardeşimi ve bebeğini koru!
(https://i.hizliresim.com/jQzlZG.jpg)

Amiral : Düşman yaklaşıyor! Topçulaaar! Göreyim sizi çocuklar, onları cehenneme gönderin! Ateeeş!!

Büyük bir gürültü koptu. Tüm toplar aynı anda ateşlendi. Barut kokusu yayılıverdi hemen alana. Her top patladığında kalbimin hızlandığını hissediyordum. Kazanamayacağımız bir savaşı ve ölümü bekliyorduk. Kaç kişi olduklarını kim olduklarını bilmiyorduk. Tek görebildiğimiz mavi renkli bir flama taşıdıklarıydı. Kıyafetlerini seçmekte zorlanıyordum sanki kahverengi giyiyorlardı. Kim olabilirlerdi ?

(https://i.hizliresim.com/Ma9qqa.jpg)

Gignac :Yerliler bunlar! bunlar yerlileeer!
Doğu Kanadı Subayı : Üzerimize geliyorlar çocuklar süngü takııın!
Doğu Kanadı Subayı : Bekleee! Bekle! Daha değil!
Doğu Kanadı Subayı : Fransa için huzaaaah! Saldırın!
Askerler : Huzaaaah!

(https://i.hizliresim.com/7y2lEW.jpg)

Öylesine büyük bir tufan koptu ki.. Atların hiddeti karşısında bir kaç metre sürüklenen askerleri gördüm. Hemen önüme başka bir askeri çekerek kendime siper ettim. Silahımla bir el ateş ederek bana doğru gelen atlıyı yere indirdikten sonra üzerine atıldım..

Gignac : Arrh! Geber köpek!

Birileri subay düştü doğu kanadını kaybediyoruz diye bağırınca, '' ricat borusunu çalın geri çekiliyoruz '' diye bağırdım. Tek düşünebildiğim kız kardeşimdi ve yenemeyeceğimiz kadar fazlaydılar. Tepeler yerlilerle doluydu ve üzerimize koşuyorlardı..

(https://i.hizliresim.com/ZO28Zk.jpg)

Doğu kanadı komple kaçmaya başladı. Batı kanadı hala ateşe devam ediyordu. Lakin mevzilerimizi terk ettiğimiz için onların da pek fazla vakti kalmamıştı. Yerliler topçulara doğru saldırıya geçmişti ki..

(https://i.hizliresim.com/Ma9Ov7.jpg)

Amiral : Kahretsin! Doğu kanadı kaçıyor! Çocuklar sizinle savaşmak benim için bir onurdu.. Sivillere zaman kazandıralım! Huzaaaah!

Amiral intihar saldırısını başlattı.. Batı kanadıyla beraber topyekün saldırıya geçtiler. Herşey bizim içindi. Biz kurtulabilelim diye yerlilere siper oldular. Tanrım ne kadar acı bir tablo. Fransa, Amerika'yı kurtarmak için gönderdiği ordusunu 10 dakikada kaybediyordu..

(https://i.hizliresim.com/5GpZDM.jpg)

Çok uzun sürmedi. Saniyeler içinde ricat borusu çalındı.. Katledilen fransızları gördükçe çıldıran askerler oldu. Saçını başını parçalayan, kafasını yerlere süren, taşla kafasına vuran insanlar vardı. Bu savaş değildi.. Büyük bir katliam yaşanıyordu. Akli dengesini kaybedenleri geride bıraktık. Sadece koşmaya devam ediyorduk..

(https://i.hizliresim.com/ZO28Zk.jpg)

Hala kaçmaya çalışanlar vardı. Araya sıkıştılar, yerliler her tarafı çevreledi. Çaresizlik içerisinde kurtulmaya çalışıyorlardı. Yeterince uzaklaşmamıza rağmen yerde yatan yaralıların inlemelerini duyabiliyorduk. Kimisi annesine sesleniyordu kimisi sevgilisine..  Geri dönemezdik artık. Yanımdakileri bilmem ama Adaleide için herkesin ölmesi gerekseydi ölmelerine müsade edebilirdim..

(https://i.hizliresim.com/OyJGNZ.jpg)

Viva La France : Zafere Giden Yol Ve Gizli Kahramanlar
Yazar Evelyn

Ne kadar acı değil mi ? Kayıtlara bile geçmeyen bu hadise, Fransa için kara bir leke olarak bizler sayesinde tarihe geçti. Kaç kişi öldü kaç kişi kurtuldu kimse bilmiyor. Kimse bu  savaşı hatırlamak istemese de bilmemiz gerek. O gün, orada ölen fransızları hatırlamamız gerek. Kaç kişi dul kaldı ? Kaç kişi babasız büyüyecek ? Kaç annenin yüreği yanacak ? İşte bu sorulara bir nebze olsun merhem olmak, cevap olmak için kaleme alıyorum. Umarım bu yazdıklarım, yüreğinizdeki ağırlığı hafifletir. Ama öfkenizi dindirmesin! Bizlere bu acıları yaşatan tek bir suçlu var! 14. Louis..

Savaş öylesine hızlı öylesine ani gerçekleşti ki, ölüm de bir o kadar yakındı. Gignac ve Adaleide o gün kurtulmuşlardı. Kurtulamayanlar ise şimdi o topraklara karışmış durumdalar. En azından bir mezarı, anma törenini hak ediyorlardı. Fransa'nın kahramanlarına en iyisi bahşedilmeli!..

1703 Yaz :Quebec Limanı
Gignac & Adaleide

Adaleide : Aman tanrım! Kurtulmuşsunuz Gignac! Tanrıya şükürler olsun. Seni kaybedeceğim için o kadar çok korktum ki.. Seni çok seviyorum lütfen bir daha yanımızdan ayrılma!
Gignac : Ben de seni seviyorum. Biliyorsun donanmanın malıyım ben artık. Elimden geldiğince sizi koruyacağım. Söz veriyorum..

Birbirine sarılan iki kardeş, savaşın verdiği endişe ve yanlızlık korkusuyla öpüştüler.. İkisi de birbirine itiraf edemese de ayrılmak istemiyorlardı.. Henüz hatırlamadığım o yıllarda beni yetiştiren, her türlü beladan, sıkıntıdan kurturan hakiki babam Gignac'ı bu satırlar arasında bir kez daha yad ediyorum. O da Fransa'nın bir kahramanıydı ve onunla benim gibi siz de gurur duymalısınız..

Kahramanlık sadece savaş alanlarında değil, günlük yaşantımızda da yapabileceğimiz eylemler arasındadır. Bazen yardıma muhtaç olan birine yardım eli uzatmak, bazen, ekmeğimizi ekmeği olmayanla bölüşmek ya da küçücük bebeğiyle hiç kimsesi olmadan yaşam mücadelesi veren bir anneye kol kanat germek kahramanlıktır. Ve bu kahramanlar dünyayı her zaman daha iyi bir geleceğe kavuşturacaktır..

(https://i.hizliresim.com/8NmVGd.jpg)

Gignac : Kuzeye gitmeliyiz. Sanırım tüm güney düştü. Orada kalacak bir yer bulabiliriz. Seni oraya götürüp görevimin başına dönmeliyim. Şimdilik burada kal gidip yiyecek bir şeyler getireyim..
Adaleide : Gignac.. Dikkatli ol lütfen!

Limanda yiyecek bulmak için dolaşmaya başladım. O sırada biri tarafından takip edildiğimi hissediyordum. Benim boylarımda, iri yapılı, beyaz saçlı beyaz tenli bir adam yaklaştı..

??? : Çok bitkin görünüyorsun. Yiyecek bir şeyler mi arıyorsun?
Gignac : Evet mösyö. Karım ve çocuğum aç. Onlara yemek bulmalıyım..
??? : Seni savaş alanında gördüm. Çok güçlü savaşıyordun. Yerliye karşı yanındaki fransızı siper edip öldürmen iyi bir hareketti. Ama yem ettiğin o adamın geride bıraktıklarına ya da krala bunu nasıl açıklayacaksın ?
Gignac : Şşş.. sessiz ol. Bunu nereden gördün o alanda?! Nasıl görebildin? Bunun gizli kalması gerek, eğer öğrenilirse beni idam ederler. Aramızda anlaşabiliriz.
??? : Ben de öyle düşünüyorum Gignac. Sana bir tek..
Gignac : Hey. Adımı nereden biliyorsun ?
??? : Sözümü kesme, çok gizli bir tarikatımız var. Eğer yarın akşam Limanın tavernasının üst katına gelir kendine bir şişe şarap söylersen sana tüm detaylardan ve teklifimden bahsedeceğim. Eğer hayatta kalmak ve yaptığın kötülüğün gizli kalmasını istiyorsan orada ol.
Gignac : Bir dakika nereye gidiyorsun ?..
??? : Soruları yanlızca ben sorarım. Üstündeki lanet kıyafeti de çıkar. Yerliler burayı işgal ettiklerinde üzerindeki kıyafeti görmelerini istemezsin.

Kahretsin!! Bir bu eksikti..
(https://i.hizliresim.com/1Gj1P1.jpg)

DEVAM EDECEK

Not : Bu bölümün sonu itibariyle Assassins Creed: Revelations'a ve Assassins Creed: Unity' e de el atmış bulunmaktayım. Senaryo içerisinde önümüzdeki 90 yılı ETW ve AC: Revelations ile paralel bir şekilde tamamladıktan sonra NTW ve yine paralel olarak AC: Unity ile devam ettireceğiz. Bugünün işini yarına bırakmamak adına part 2yi yazmaya çalıştım. Biraz eksiklik biraz hata olabilir. Evi toparlamam kolimem gerek malum.. Beğeniceğinizi düşünüyorum. 3. bölüm en erken bir hafta en geç iki hafta sonra forumda olur. Keyifli okumalar iyi forumlar dilerim. Sağlıcakla kalın.. tbr*

Uyarı : Beyler kimsenin endişe etmesine lüzüm yok. Dediğim gibi herşey kayıtlı herşeyin yedeğini alarak ilerliyorum. Forumdaki bölümleri bile not defterine kayıt ediyorum ki aksilik çıkarsa yeniden post atabilelim.
(https://i.hizliresim.com/5GpPqA.png)
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: kerem1249 - 14 Eylül 2017, 13:03:48
Arşivleme yöntemin çok iyi, hikayenin yarıda kalmayacağı içimizi rahatlatıyor. Bölümleri okuyorum, çok güzel, takipteyim her zamanki gibi ;)
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: wonderful004 - 14 Eylül 2017, 17:01:18
Gignac yerli konuşması çok sırıtıyor  ehue*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: Blackbeard - 14 Eylül 2017, 17:15:25
Arşivleme yöntemin çok iyi, hikayenin yarıda kalmayacağı içimizi rahatlatıyor. Bölümleri okuyorum, çok güzel, takipteyim her zamanki gibi ;)

Teşekkür ettim eyvallah tbr*

Gignac yerli konuşması çok sırıtıyor  ehue*

Düzeltildi sağolasın  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: Emperoromer3 - 14 Eylül 2017, 20:48:37
Adaleide olmam sıkıntı değil :) yine güzel bir bölüm olmuş
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: Blackbeard - 14 Eylül 2017, 21:43:40
Adaleide olmam sıkıntı değil :) yine güzel bir bölüm olmuş

Teşekkürler  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: serokral - 15 Eylül 2017, 10:52:34
Yazim tarzin olay gecislerin.. Kalemini birine benzetiyorum gercekten 😂 artik biz heyecanla okuyoruz. Tarikat kismina gelince umarim dogru yansitirsin
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: Blackbeard - 17 Eylül 2017, 20:59:48
Yazim tarzin olay gecislerin.. Kalemini birine benzetiyorum gercekten 😂 artik biz heyecanla okuyoruz. Tarikat kismina gelince umarim dogru yansitirsin

hayırlısı bakalım teşekkür ederim
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: Blackbeard - 02 Ekim 2017, 14:10:46
Arkadaşlar önümüzdeki çarşamba ya da perşembe günü yeni bölümü foruma aktarmış olacağım. Bu kadar geç kaldığım için kusuruma bakmayın. Beklediğimden daha yoğun daha tempolu bir dönem içerisindeyim  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: wonderful004 - 02 Ekim 2017, 19:52:28
 tbr* forumda yaprak kımıldamıyor zaten
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: EralpUslu - 01 Kasım 2017, 23:16:36
 Büyük bir teşvik kaynağısın. Hikayen çok başarılı, sürekliliğini temenni ediyorum.  tbr* tbr* tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: wonderful004 - 03 Kasım 2017, 11:49:04
Bu da yarım kaldı sanırım  ask*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: Blackbeard - 01 Nisan 2018, 21:27:21
tbr* forumda yaprak kımıldamıyor zaten

Kımıldayacaktır tekrar.

Büyük bir teşvik kaynağısın. Hikayen çok başarılı, sürekliliğini temenni ediyorum.  tbr* tbr* tbr*

Teşekkür ederim devam edeceğiz elbette.

Bu da yarım kaldı sanırım  ask*

Hayır buralardayım save dosyalarım da duruyor :) Düzenimi ancak oturtabildim. Tekrar devam edeceğiz inşallah

(https://i.resimyukle.xyz/ea68IN.jpg)
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: * Halife * - 02 Nisan 2018, 20:22:17
Devam devam, sistemi sen iyi biliyorsun. Hikaye yazımı için örnek teşkil ediyorsun. Güzel metin, fotolar falan. Bekliyoruz.
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: Emperoromer3 - 14 Nisan 2018, 22:16:27
Kımıldayacaktır tekrar.

Teşekkür ederim devam edeceğiz elbette.

Hayır buralardayım save dosyalarım da duruyor :) Düzenimi ancak oturtabildim. Tekrar devam edeceğiz inşallah

(https://i.resimyukle.xyz/ea68IN.jpg)
Umarım devam edersin, hikayenin devamını ve Adaleide'in başına gelecekleri görmek için sabırsızlanıyorum
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: wonderful004 - 19 Nisan 2018, 21:55:54
ben de bekliyorum devamını  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: nopasstr - 19 Nisan 2018, 22:46:04
Bende bugün okumaya başladım. Çok keyifli geldi. Zevkle okudum teşekkürler  tbr*
Başlık: Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel
Gönderen: kerem1249 - 20 Nisan 2018, 11:12:04
Devam edecek olmasına çok sevindim. Takipteyim.