TOTAL WAR TÜRKİYE ÜYELERİNE SİTEM!

• 11 Yanıt
  • 4001 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı ersin96

• Great Emperor
  • **
  • 8270
  • Kış geliyor!
Ynt: TOTAL WAR TÜRKİYE ÜYELERİNE SİTEM!
« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2014, 21:52:40 »
Öncelikle hayattan gördüklerime dayanarak söylemem gereken şey beklenti içinde olan kişinin daima çok beklediğidir. O insanların bu foruma zaten o amaçla geldiğini düşünmüyorum. Bunlara ben de dahilim ve nutuk çekmiyorum.

Dostum, bilge birinden  öğrendiğim bir söz vardır; ''Yaptığın ayakkabıyı taklit ediyor veya almıyorlar diye sızlanacağına ekmek yap ki kimse vazgeçemeyip taklit edemesin''

Sen de insanların vazgeçemeyeceği şeyler yap ki, illaki ilgi bulacaksındır o zaman. ne bileyim git ''total war'cunun tarih ansiklopedisi'' adı altında bir belgeler sistemi derle ne bileyim geomod tarzı programlar yaz, o zaman ''ilgi görmüyoz'' demene gerek kalmayacaktır.

Saygılarla.

Tamam abi. Bir sonraki seneye cevabını yetiştirebilirim sanırım.
Barış Antlaşmaları yeni savaşlara hazırlanmak içindir.

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
  • ---Öldüren karizma:Başbuğ Attila Han---
    • bilinmeyen türk tarihi
Ynt: TOTAL WAR TÜRKİYE ÜYELERİNE SİTEM!
« Yanıtla #11 : 13 Ocak 2015, 21:48:50 »
SİZ NE YAPTIĞINIZI ZANNEDİYORSUNUZ ?

Sert ve Yumuşak duyguların kendi içindeki çelişkisi ile yazdığım bu yazıyı TWT Ailesi duygusunu benimseyemeyenler okumayabilir.

Ben B. Cem BOZBAŞ;

Yıllar önceydi  4 yaşımdaydım… Annem bana oyuncak araba almıştı ve ben o oyuncağı çok sevmiştim. Zaten her çocuk gibi oyuncaklara bir düşkünlüğüm vardı. Ancak çizim nedir? Bilmeden elime kalem almış ve 4 yaşımda oyuncağımın resmini çizmeye başlamıştım. Başarılı mıydım? Hayır ama bir çocuğa göre fena değildi. Bu hevesi geliştirmek ve insanların “Yetenek” olarak adlandıracağı bu şeyi devam ettirecektim. Ama bana göre yetenek diye bir olgu yoktu, sadece heves denen duygunun insanı kendi kendini geliştirmeye yöneltmesi vardı. Ben sadece bunu yapıyordum.

Yıllar geçti çizim üzerine büyük ödüller kazanmaya başladım. İnsanlar beni “Büyük Yetenek” diye adlandırdı, ama ben sadece hevesimle kendimi geliştiriyordum o kadar. Bana göre “Yetenek” kendini geliştirmek için çalışmaya cesareti olmayanların kendini kandırabilmesi için oluşturduğu bir kavramdı. Çünkü bana “Büyük Yetenek” adını takanlar kendini geliştirme azmini hiçbir zaman göstermeyen insanlardı.

Yıllar yine geçti. Hevesimi doyurmak için kendimi geliştirme çabasına devam ettim.  90’larda çocukluk yaşadım. Her çocuk gibi hobilerim vardı. Hayal dünyamı geliştiren oyunlara büyük merakım vardı. Seneler seneleri kovaladı ve bir gün takipçisi olduğum LEVEL Oyun Dergisi forumlarında site kurucusu Talha dostumu gördüm ve emekleri ile oluşturduğu TWT Ailesine katılıp destek olmaya başladım. Tabi ki onca site ve forum arasında beni buraya çeken neydi? Sadece bir oyun mu? Bunu sonradan anlayacaktım…

Sitenin kuruluşu Anadolu Lisesini kazandığım yıllara denk gelmişti. Ki zaten Talha dostumda o zamanlar lisedeydi, tabi birbirimizi tanımıyorduk bile. Sitede benim gibi “yetenek” diye adlandırılan ama benim “hevesini geliştiren” diye adlandırdığım çok insan vardı. Sanki kendi kafamda olan bir insan topluluğuna rastlamıştım. Bende en iyi bildiğim işi yapmaya başladım ve sitede “Görsel Sanatlar” işini üstlenmeye başladım. Proje başlattım ve 600 civarında üyeye tek tek özel imza tasarladım. Zaman geçti Türkiye’de E-Dergiler yeni yeni başlarken Mecit abimle birlikte TWT Mizah E-Dergisi’ni çıkarmaya başladım. Türkiye’de mizah e-dergileri arasında en fazla okunan 3. E-dergi olmuştu. Sonra bozkırşovalyesi, Ramses gibi değerli insanlarla TW serisine çok büyük bir MOD yaptık. Zaman geçti Batuhan dostumla siteye ve foruma büyük tasarım hazırladık. Yine zaman geçti forumun ilk ve tek E-Tarih kitabını Batuhan dostumla hazırladık. Daha da sayayım mı? Tabi ki hayır…

Anlatılması çok uzun sürecek çok iş yaptım, yaptık. Ama her iş yapışımızda karşılık beklemeden TWT Ailesi olarak birbirimizin bir yönünü geliştiriyorduk. Kimi tarih yönümüzü geliştiriyordu, kimi görsel, kimi espri… Bu uzayıp gidiyordu. Yeri geldik büyük kavgalarda ettik. Sitede en büyük projelerde hep en önde görev alan ben 3 ay forumda siyasi kavgadan dolayı cezada aldım. Lakin bu kavgalar bize farklı görüşlerin birlik olabileceğini öğretti ve TWT ailesi daha da büyüdü. Zıt görüşler can ciğer yaşadı ve zaman su gibi akıp gitti…

Sonra çoğu üye benim gibi ve bizler gibi büyüdü hayata atıldı. 4-5 kişi dışında hayata atılanlar siteye veda etmek zorunda kaldı. (Bende bugün Mimarlık tahsilimi sürdürürken özel bir ajansın Fotoğrafçılığını ve Tasarımcılığını yapıyorum. Yine Trabzon’daki büyük organizasyonlarının tanıtımını, tasarımını ve fotoğrafçılığını üstleniyorum.) Onlar veda edince site büyük bir durgunluk yaşadı. Siteyi canlandırmak “Yaşlı Kurt” diye tabir edilen bizlere düştü ve bende Yöneticilik alarak TWT’yi bugün ki sınırlarınıza sığmaz hale getirdik. (Aslında yöneticiliğim bir formalitedir. Zira hep dostluğumuz ön planda olmuştur. Öyle ki en büyük projelerimi normal üyeyken gerçekleştirdim.)

Peki bu kadar uzun yazıyı yazdım konu nedir? Konu şu ki; TWT çok ama çok büyüdü ve aynı hızla büyümeye devam ediyor. Lakin beni uzun süredir rahatsız eden bir konu var. SİZLER!

Site düzene oturdu ve kendi kendine büyümeye devam ediyor. Artık ben ve yaşlı kurtlar siteyi ve forumu arka plandan izleyip destek oluyor. Önceliği siz değerli ve bir o kadar kızdığım kardeşlerimize bıraktık ! Uzun zamandır forumda birbirini geliştiren hevesli üyeleri arıyor gözüm. Bulamıyorum ve bulamadım… Baktım olacak gibi değil sizleri heveslendirmek için küçük projeler başlattım. Üye Gelişim Bölümleri’ni kurdum ve herkes bildiğini paylaşsın birbirinizi geliştirin dedim. Bir miktar oldu bu ama istediğim düzeyden çok uzaktı. Ve bugün sizlere çok kızıyorum! Hazır şeyleri sömürüp, kullanmak ”o sadece yetenekli” demekte neyin nesi? Yetenek kavramının arkasına sığınmayın. Hele ki bunu bana sakın yapmayın. Kendinize gelin. Sizde beyin olmasa hiç uğraşmam ama gayet zeki bir nesilsiniz. Gayret edince başaramayacağınız hiçbir şey yok.  Çoğu üye yaşına göre bir hayli zeki. Ama bu zekiler bile “yetenek” kavramına sığınmaya kalktı mı sinir oluyorum. Biraz değerinizi bilin ve kendinize, dostluğunuza değer verip geliştirin “açlığa muhtaç hevesinizi!”  TWT birey olarak değil aile olarak büyüdü ve birey olarak gelişti. Bu lafımı yazıyı iyi okuyan çok iyi anlar.

İleriye gidiyorum. Bundan sonra “Yetenek” bahanesini öne sürenlere ceza bile verebilirim. İsteyen Adminlere de şikayet edebilir. Forum ve site için bir şey yapmak istemiyorum deyin anlarım ama yeteneğim yok yardım edemem cümlesini sakın kurmayın. Benim gözümde yalana girer çünkü. Biraz kendinize gelin. TWT Ailesi Türkiye’nin en elit topluluklarından biri. Peki niye böyle? Tabi ki kardeşliğe, paylaşıma ve gelişmeye önem verdiği için. 

Sizleri  bu 3 büyük güce değer vermeye davet ediyorum.

Saygılarımla bonanzia…
Okumaya üşendim  skl* boş zamanımda okurum  tbr*
İmparator Attila Kağan:Sınırlarınızda sorun mu var o zaman genişletin!
TÜRKÜM MÜSLÜMANIM ONURLUYUM ŞEREFLİYİM DAHA NE İSTEYİM