Lige noldu ya ?

• 9 Yanıt
  • 1209 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı GamerGenc

• 1312
  • 'Aut viam inveniam aut faciam'
Lige noldu ya ?
« : 22 Aralık 2013, 16:22:21 »
Lige noldu ya ? Gitmiş bitmiş gibi duruyor  bnak*

Spoiler
[close]

*

Çevrimdışı dejavu3535

• **
  • 571
  • ImSpartacus
    • İzmir seninle güzel
Ynt: Lige noldu ya ?
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2013, 18:12:29 »
Alınan şehirler haritaya eklenmeyince herkes şehir almaktan vazgeçmiş sanırım

*

Çevrimdışı SaykorHan

• **
  • 6106
  • Legendary Commander
« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2013, 18:19:59 »
Şehirleri haritada belirtme konusunda halife çok yakındı haklı olarak. Daha kolay bir sistem olsaydı devam edebilirdi. Bence de medieval battles daha çok tutar. Hem ben daha önce oynamamıştım kah*

Medieval battlesda da aynı şekilde multi savaşlar yapabiliriz bence.
Geçmişe mazi derler.
Ulaşmak isteyen varsa
https://www.facebook.com/groups/147978415832440/

burada beni bulabilirsiniz.

*

Çevrimdışı bafralıkurt

• **
  • 3972
  • -Kubilay-
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2013, 19:01:42 »
Zaten tadı tuzu kaçmıştı ayrılanlar olunca. Ben yine devam ettim fakat alınan şehirler haritaya eklenmeyince hevesim gitti.

« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2013, 22:32:38 »
Halife bile tınlamıyo hacı,bizim suçumuz ne  srn*

*

Çevrimdışı dejavu3535

• **
  • 571
  • ImSpartacus
    • İzmir seninle güzel
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2013, 23:25:04 »
aynen haritaya eklenmiyo diye kimse yer almak istemedi

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2013, 19:24:49 »
Arkadaşlar 1 gün gayriihtiyari yani benim iradem dışında gelişen bir 'pc başında olamama' durumu söz konusu oldu. Ertesi gün için yeniden aldığınız yerleri bana bildirin uyarısında bulundum. Hiçbir şekilde bana özel mesaj ile ulaşılmadı. İlk lig skandallar ile bitişini yapacak gibi gözüküyor.

Multiplayer kardeşliğinizi pekiştirir dedik ama birbirinizi yediniz.  tebessum* hele bu işin tesçilli şekilde Rome II üzerinden yapılması arayı daha da gerdi.

Yeni sistem üzerinde çalışıyoruz, TWT Battles patlamış değil lakin ilk test aşamasında beklenilen sonuç alınamadı diyebiliriz.

*

Çevrimdışı SaykorHan

• **
  • 6106
  • Legendary Commander
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2013, 21:33:46 »
Hocam ben birkaç şey dile getirmek istiyorum. Öncelikle oyunun bu duruma gelmesi senin 1 gün pc başında bulunmamandan değil, arkadaşların oyunu bırakmasından kaynaklanıyor. Kimine göre haklı kimine göre haksızlar ama şöyle bir gerçek var ki diplomasi sayfasını adam gibi kullanamadık. Gerek ben gerekse diğer arkadaşlar konuları sohbete çevirdik. Bu konuda benim ve diğer oyuncuların yüzünden oldu bu olay.

Eğer ki konuşmalar tamamen diplomatik ve resmi olarak geçseydi yani RP dışı kavramlar kullanılmasaydı, birbirini satanlar savaş açanlar vs. kişisel olarak algılamaktansa diplomasi gereği bunun yapıldığını anlayacaktı. Ama birçok arkadaş oyundaki diplomasiyi kişiselleştirdi ve oyunu bıraktı. Ayrıca 2v2 1v2 2v3 1v3 gibi savaşların " senin dediğin gibi " olmasına ilk başta karşı çıkıyordum ama sonradan haklı olduğunu anladım.

Bu twt battles rome 2 hotseat e benziyor biraz. Dolayısıyla hotseat tecrübelerimden faydalanarak kuralların daha açık hale getirilip kuralları kabul etmeyenlerin oyuna dahil edilmemesi gerekir. Ayrıca bozulamaz anlaşma gibi bir kavram da kullanmalıyız. Her ülkenin 2 tane yapacağı bu bozulamaz anlaşma hiçbir şartla bozulamayacak ama belli bir süresi olacak. Tıpkı bizim oynadığımız M2tw hotseatlerindeki gibi. Böylece ihanetlerin sayısı bir miktar azalırken oyuncuların da kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacaktır. Böylece kafasına göre ayrılan kişi sayısının daha az olacağını umuyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama bunları yazma gereği duydum.

Kurallar ve oyunda biraz alelacele hazırlanmış gibi geldi. Bir dahaki sefere daha sağlam ve iyi olacağından şüphem yok.
Geçmişe mazi derler.
Ulaşmak isteyen varsa
https://www.facebook.com/groups/147978415832440/

burada beni bulabilirsiniz.

*

Çevrimdışı dejavu3535

• **
  • 571
  • ImSpartacus
    • İzmir seninle güzel
« Yanıtla #8 : 26 Aralık 2013, 22:37:52 »
Saykorhan çok iyi açıklamış kuralların daha belirli olması gerekirdi kurallarda yanlış anlaşılmalar oldu.Oyunu ilk bırakan 4 arkadaş dengeyi iyice bozunca bende heyecan gelsin diye kendi tarafıma çektiklerimle diğerlerine kafa tuttum ki mecburiyetten herkes birbiriyle ittifak olsa bi zevki kalmıcaktı.Kurallar daha açık hale gelmeli, uymucak olanlar hiç girmemeli buda önemli başlayınca direk korkup kaçanlar olunca yanlız kalanlar oluyo onlarda gidiyor.İttifak konusuna gelincede bozulmucak anlaşmalar olmasıda mantıklıdır.

*

Çevrimdışı bafralıkurt

• **
  • 3972
  • -Kubilay-
« Yanıtla #9 : 26 Aralık 2013, 23:12:19 »
Haritaya geçirme işi şöyle daha iyi olabilir. Bir kaç ay önce interaktif harita mı ne yayınlanmıştı hatırlarsanız. Herkes haritadan ülke sınırlarını çiziyordu. Biz de öyle yapabilirdik mesela ben genel konuya "Sinop'a saldırıyorum" yazarım. 1 saat sonra Selevkos "Salamis'e saldırıyorum" yazar. Ben 2 saatim dolunca interaktif haritamı yayınlarım kendi aldığım şehri ekleyerek. Benden 1 saat sonrada süresi dolan Selevkos haritasını yayınlar. Böylece hem karışıklık olmaz hem de harita sistemi güzelleşir yönetime zahmet olmaz. Ayrıca o konuya fetih hareketi dışında bir şey yazan olursa o kişi ceza alır böylece konuda kirlenmez.  tbr*