[Duyuru] Türkçe İmla Kuralları

• 0 Yanıt
  • 1387 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[Duyuru] Türkçe İmla Kuralları
« : 04 Haziran 2014, 17:15:32 »
Arkadaşlar son zamanlarda dikkat ediyorum imla kurallarına aykırı açılan konular artmaya başladı. İmla kurallarına uygun olarak konu açmayan birkaç kişiye mesaj atmama rağmen kimse dikkate almadı. Geri dönüş dahi yapılmadı. Ben de bunun için yeni bir önlem almaya karar verdim, imla ile ilgili özellikle konu başlıklarında yeni kurallar uygulayacağız, bu kurallar şöyledir:

? Konu başlıkları tamamen büyük harflerden oluşmamalıdır.

? Konu başlığı kısa olmalı, konunun içeriği de düzgün anlaşılabilmesi bakımından sade, yalın ve öz olmalıdır.

? Noktalama işaretlerine uyarak konuyu açmanız yanlış anlaşılmaya engel olur, sorununuz daha kısa çözülür ve aynı sorundan muzdarip başka üyeler de sizin konunuzdan faydalanabilir. Diğer türlü kendi yazdığınız sorunu sadece siz anlıyorsunuz.

? Bu yeni kurallara uymayanların konuları anında kilitlenecektir, çünkü bu bölüme girdiğiniz andan itibaren bu kurallardan sorumlu sayılıyorsunuz. Konusu imla kuralları sebebiyle kilitlenen kişi konusundaki yazım hatası düzenlendikten sonra konusu geri açılacaktır. 3 defa aynı hatayı yapan kişi ise yönetime bildirilecektir.

İmla kurallarına ve Türkçe'mizin düzgün kullanımına lütfen uyalım. tbr*
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2015, 00:56:59 Gönderen: Skywalker »