Rome Total War için Acil Yardım

• 12 Yanıt
  • 2362 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rome Total War için Acil Yardım
« : 26 Haziran 2014, 23:01:08 »
Windows 8 kullanıyorum. Romenin gold paketini aldım. Steam üzerinden sorunsuz yükledim oyunu açmaya çalışınca ekran kararıyor sonra tekrardan masaüstüne atıyor. Uyumluluk tantanasını da denedim aynı şey. Bu işlerden anlayan bir arkadaş bana yardım ederse çok sevineceğim. Birçok kişide bu problem oluyor.

İngilizce forumunda bir yazı buldum. Türkçesi bu

Tamam arkadaşlar, yaşadığım oyun problemiydi ve bunu düzeltmem gerek. Bu sadece win 8 değil, aynı zamanda win 7.

Basitçe. oyunu diğer normal program files'a kopyalanan bazı dosyalarla (kısayol gibi) beraber, yerel diskteki program files'a yüklüyor.

Yapmanız gereken şey; bir dosyadan diğerine kopyala/yapıştır yapmak (ya da oyunla ilgili dosyalarla birlikte program files'taki kısayolları yeniden düzenlemek). Bu dosyaların Bl gibi, normal program files'ta olup olmadığından emin olmanızı öneririm ve ayrıca bazı yamalar ve modlar otomatik olarak, başka hiçbir değişik şekle izin vermeden none (86) versiyonuna yüklenecek.

Bunun nedeni Rome çıktığında, ikinci bir pragram klasörü kullanılmıyordu ve diğer oyunlar basitçe Program Files'a yükleniyordu, birçok yeni oyunun varsayılan dizini Program Files olarak algılamasına rağmen, kısayollar yine de Program Files'a gidiyor ve bazı dosyalar, başlatıcıya ve/vveya kısa yola bağlı olabilir tahminimce ve program files'a geliyor.

Düzeltme: Ben Rome'un ilk yayımlanan original cdsinin bir kopyasını kullanıyorum.

Birşeyler anlatmış ama pek anlamadım ben.
Bıraktı.

Ynt: Rome Total War için Acil Yardım
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2014, 23:34:16 »
Eskiden pc oyun kaldırmazdı oynayamazdık şimdi de bunlar çıktı başımıza !  sinir*
Bıraktı.

« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2014, 11:01:53 »
Güncel. Birisi yardım etsin  uz*
Bıraktı.

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2014, 11:08:54 »
Kardeş Benimde Windows 8.1 Ama Böyle Bir Sorun Yok  srn*

« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2014, 11:10:26 »
Kardeş Benimde Windows 8.1 Ama Böyle Bir Sorun Yok  srn*

Vallahi anlamadım bende. Birşeyle ilgisi var ama neyle çözemedim. Sen steamden mi yükledin yoksa cd mi ?
Bıraktı.

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11256
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2014, 11:11:29 »
Hata falan vermiyor mu ?

« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2014, 11:12:44 »
Hata falan vermiyor mu ?

Yok önce siyah ekran geliyor hemen masaüstüne atıyor tekrardan.
Bıraktı.

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11256
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2014, 11:16:12 »
Oyun açılacak iken kapanıyor siyah ekran ile alakası yok. Uyumluluk ile çalıştırma ve yönetici olarak çalıştırmayı denedin mi ? Ayrıca dosyaları doğruladın mı ?

« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2014, 11:20:14 »
Oyun açılacak iken kapanıyor siyah ekran ile alakası yok. Uyumluluk ile çalıştırma ve yönetici olarak çalıştırmayı denedin mi ? Ayrıca dosyaları doğruladın mı ?

Bu dediklerini ayrıntılı yazar mısın Ercücüğüm ? Bak oyun açılırsa kardeşin sana ciciler alacak  yardir*
Bıraktı.

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #9 : 27 Haziran 2014, 11:38:02 »

Vallahi anlamadım bende. Birşeyle ilgisi var ama neyle çözemedim. Sen steamden mi yükledin yoksa cd mi ?
Cd