Bilim ve Sağlık

• 96 Yanıt
  • 16423 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Farisi

• **
  • 630
Ynt: Bilim ve Sağlık
« Yanıtla #90 : 23 Temmuz 2015, 23:49:10 »
NASA, bugün TSİ 19.00'da yaptığı açıklamada Dünya'dan 1,400 ışık yılı uzaklıkta yer alan kayalık bir gezegen keşfedildiğini açıkladı. Yıldızının 'yaşanabilir bölgesinde' yer alan Kepler-452b, yaşam olasılığı barındırıyor. Yıldızı, Güneş'ten yüzde 10 daha parlak ve yüzde 4 daha büyük. Kepler-452b, yıldızının etrafındaki bir dönüşü 385 günde tamamlıyor.

Kepler-452 yıldızının Güneş'ten 1,5 milyar yıl daha yaşlı olduğuna dikkat çekti. Gökbilimciler bu sayede Güneş Sistemi'nin bir modelini andıran yıldız sistemini inceleyerek Güneş ve Dünya'nın geleceğine dair tahminlerde bulunabilecek.
"Yaşadığımız dünya ahlakı olmayan bir dünya. Bu dünya çok güç ve az güç, fazla mal ve az mal, fazla güvenlik ve az güvenlik dünyasıdır; savaşın final ahlaksızlık olduğu bir dünya. Milletler kaçınılmaz olarak şu deyişe kendilerini verirler: Kötü olmak ölü olmaktan daha iyidir. Bu dünyada Amerika?nın dış politikası pragmatik olmuştur ve böyle devam edecektir."

*

Çevrimdışı Emprecuss

• **
  • 5926
  • Officer Of The Phalangite
« Yanıtla #91 : 24 Temmuz 2015, 18:56:02 »
Oraya gitme ihtimalimizin olmadığı için en az 2-300 yıl daha olmayacağı için pek takmıyorum böyle haberleri hiç heyecan bile duymadım :D

*

Çevrimdışı huseyincarpanali

• **
  • 897
  • Kaşların arasına random kurşunu değdi
« Yanıtla #92 : 24 Temmuz 2015, 21:05:32 »
O sistem şu an yok olmuş bile olabilir.1400 ışık yılı diyoruz

*

Çevrimdışı Farisi

• **
  • 630
« Yanıtla #93 : 31 Temmuz 2015, 16:39:58 »
DÜNYA VERSİYON 2.0: Kepler-452b
http://www.kozmikanafor.com/2015/07/kepler-452b/
"Yaşadığımız dünya ahlakı olmayan bir dünya. Bu dünya çok güç ve az güç, fazla mal ve az mal, fazla güvenlik ve az güvenlik dünyasıdır; savaşın final ahlaksızlık olduğu bir dünya. Milletler kaçınılmaz olarak şu deyişe kendilerini verirler: Kötü olmak ölü olmaktan daha iyidir. Bu dünyada Amerika?nın dış politikası pragmatik olmuştur ve böyle devam edecektir."

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
  • ---Öldüren karizma:Başbuğ Attila Han---
    • bilinmeyen türk tarihi
« Yanıtla #94 : 03 Ağustos 2015, 21:00:50 »
Ben 1 hafta tatile gittim beyaz gittim siyah döndüm bu kararmalar veya bronzluklar;
1-Ne zamana geçer

2-Hızlı geçirmek için ne yapmalıyım.

Şimdiden sağolun.
İmparator Attila Kağan:Sınırlarınızda sorun mu var o zaman genişletin!
TÜRKÜM MÜSLÜMANIM ONURLUYUM ŞEREFLİYİM DAHA NE İSTEYİM

*

Çevrimdışı MedievalMusti99

• **
  • 3290
  • Eskiler eskiden güzeldi.
« Yanıtla #95 : 15 Eylül 2015, 15:32:06 »
2-3 haftaya geçer,hızlı geçmesi için güneşe pek çıkmaman lazım.

*

Çevrimdışı Panda

• *
  • 2
  • Üsküdar, Bayezıd gibiyim..
« Yanıtla #96 : 15 Eylül 2015, 23:58:57 »
Ben 1 hafta tatile gittim beyaz gittim siyah döndüm bu kararmalar veya bronzluklar;
1-Ne zamana geçer

2-Hızlı geçirmek için ne yapmalıyım.

Şimdiden sağolun.

Bu konuda bilgi sahibi olan biri olarak size şunları söyleyebilirim;

Öncelikle bol bol sıvı tüketmelisiniz. Kaşınan ve yanan yerleri mümkün olduğunca soğuk veya ılık su ile ovmalısınız ve son olarak kesinlikle yoğurttan uzak durmalısınız.