Şatolar - Chateaux

• 18 Yanıt
  • 2562 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2558
  • Ebu Zerdüşt
Ynt: Şatolar - Chateaux
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos 2014, 02:33:14 »

Nottinghamshire'da bulunan Newark şatosu, pek şato sayılmaz başta tahtadan yapılmış dev bir kale imiş 1. Henry restore ederek kaleyi güçlendirmiş. Okuduğuma göre Yurtsuz John abimiz bu şatoda ölmüş. İngiliz kralları ara sıra burada konaklarmış

« Yanıtla #11 : 08 Ağustos 2014, 12:28:29 »
Château de Rambures

Gidici olduğum kadar yaptıklarım baki.

« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2014, 12:40:45 »
Castel Sant Angelo

Roma İmparatoru Hadrianus'un mezarı buradadır. Kale, Basilica di San Pietro'nun hemen yanında bulunmaktadır.

« Yanıtla #13 : 08 Ağustos 2014, 12:50:03 »
Château de Chambord

« Yanıtla #14 : 08 Ağustos 2014, 12:55:38 »
Rocca di Ravaldino

Forli Düşesi Caterina Sforza tarafından inşa ettirilmiştir. Prens kitabında Machiavelli, bu kaleye atıfta bulunmaktadır.

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #15 : 10 Ekim 2014, 16:42:52 »
Eilean Donan - İskoçya

Ama en sevdiğim ask*
Spoiler
[close]
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı Faramir

• **
  • 3318
  • ???? ?????, ???? ???????, ???? ?????
    • Ege Tanıl Blogspot
« Yanıtla #16 : 10 Ekim 2014, 16:45:45 »
Chateaubriand muazzam bir Fransız yemeğidir çok güzel yaparım cidden Fransız Mutfağını çok seviyorum özellikle Tatlıları :) Bende bir kale atayım bari.

Neuschwanstein Şatosu
Bütün savaşlar, önce insanın zihninde kazanılır.
Jeanne D'Arc

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #17 : 10 Ekim 2014, 16:51:40 »
Chateaubriand muazzam bir Fransız yemeğidir çok güzel yaparım cidden Fransız Mutfağını çok seviyorum özellikle Tatlıları :) Bende bir kale atayım bari.
Ooo sen şimdi Café de Paris sos falan da yapıyorsundur gll* Bu arada Neuschwanstein Şatosunu Easterling paylaşmış önceki sayfada.

Rocca di Ravaldino

Spoiler
[close]

Forli Düşesi Caterina Sforza tarafından inşa ettirilmiştir. Prens kitabında Machiavelli, bu kaleye atıfta bulunmaktadır.
Burda da az kapışmadık Orsinilerle AC'de dov*
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı Faramir

• **
  • 3318
  • ???? ?????, ???? ???????, ???? ?????
    • Ege Tanıl Blogspot
« Yanıtla #18 : 10 Ekim 2014, 17:04:53 »
Ooo sen şimdi Café de Paris sos falan da yapıyorsundur gll* Bu arada Neuschwanstein Şatosunu Easterling paylaşmış önceki sayfada.

Ben herşeyi yaparım yeter ki malzeme olsun ama Türkiye'de Mutfak alanında malzeme kıtlığı var ne yazık ki :/
Bütün savaşlar, önce insanın zihninde kazanılır.
Jeanne D'Arc