Gemi ayarlama

• 6 Yanıt
  • 775 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı hazarowa

• 230
  • Ölümüne Medieval'cı
Gemi ayarlama
« : 30 Ocak 2015, 23:20:58 »
Arkadaşlar ingilizcesi olanlar veya türkçe yamayla oynayanlar bilir. Gemi açıklamaları ile gemiler hiç ama hiç uyuşmuyor. Mesela berberi gemilerinin açıklamalarında çok etkili gemi olduğu yazılı ama oyunda berbat ötesi bi durumdalar  sinir* Veya bazı gemilerde şu kadar top var yazıyor, gemiye bakıyorsun bırak yarısını 4'te biri kadar top anca var kizgin* Bu drumu değiştirip her gemiyi uygun hale getirmek istiyorum.Ama bazı noktalarda sıkıntılar var.

Moral, İsabet, siah doldurma hızı, gövde dayanıklılığı , gemi hızı  ve manevra kabiliyeti... Bunları değiştirmesini biliyorum. Ama gemideki top ve asker sayısını değiştirmeyi bir türlü yapamyorum  bnak* Asker sayısı ve top sayısının hangi kolondan değiştiğini bilen veya nerden öğrenebileceğimi bilen varsa yardım edebilir mi acaba ? Oyunu biraz daha gerçekci hale getirmek istiyorum  ehi*

Ynt: Gemi ayarlama
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2015, 00:11:20 »
Ben direkt top sayısından girmek istiyorum olaya..
Geminin gövdesindeki top mevzileri mi  boş? Yoksa yalnızca yazan ile sahip olunan top sayısının mı dörtte bir az olduğunu söylüyorsun?

*

Çevrimdışı hazarowa

• 230
  • Ölümüne Medieval'cı
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2015, 00:32:40 »
Hocam şöyle söyleyeyim, gemiye sağ tık yapınca gemi ile ilgili verilen tarihi bilgilerle geminin kendisi uyuşmuyor. Mesela barbary gemilerine tıklayınca bu gemi yelkeni sayesinde çok hızlı hareket ederdi, hatta en ufak rüzgarda bile hareket edebilirdi, bu yüzden korsanlar bu gemiyle avrupa ticaret gemilerini soyardı vs diyor, ama gemilerin özelliklerine geliyorsun tırt  kizgin*  Veya 1. sınıf amiral gemisine yine aynı şekilde 800 mürettabatı vardı filan diyor ama gemiye bakıyorsun 250 askeri anca var. Ben şimdi bunu düzeltmek istiyorum. Yani gemilerin top sayısını asker sayısını arttırmak istiyorum, hız moral sağlamlık vs yapabiliyorum. Ama asker sayısı ve top sayısı nerden değişiyor onu bir türlü yapamadım.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2015, 00:47:24 Gönderen: mehmetozan »

« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2015, 00:47:16 »
O halde senin sıkıntın sadece gemilerin bilgilerinin doğru olmaması..
Türkçe yamayı bir mod ile birlikte falan kullanıyorsun veya yama da bir sıkıntı var sanırım..
Fakat berberilerin büyük gemileri inşa edebilmesini istiyorum dersen, rehberlere bakarak bunu yapabilirsin..  tebessum*

*

Çevrimdışı hazarowa

• 230
  • Ölümüne Medieval'cı
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2015, 01:01:57 »
Hocam o işi zaten biliyorum, 2 dklık iş.  En basiti galleonları berberilere eklemiştim, hatta üretilme turunu 1, upkeepi (maaş) 0 yapmıştım, üzerine de galleonları sadece berberilere sabitlemiştim (ispanya portekiz üretemesin diye) ama benim istediğim xebek ve galleyleri güçlendirmek  bnak* 
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2015, 02:07:56 Gönderen: hazarowa »

*

Çevrimdışı hazarowa

• 230
  • Ölümüne Medieval'cı
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2015, 01:05:45 »
Bu arada mod kullanmıyorum. Kendi modumu yaptım sadece onunla oynuyorum.

« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2017, 03:33:21 »
Hocam o işi zaten biliyorum, 2 dklık iş.  En basiti galleonları berberilere eklemiştim, hatta üretilme turunu 1, upkeepi (maaş) 0 yapmıştım, üzerine de galleonları sadece berberilere sabitlemiştim (ispanya portekiz üretemesin diye) ama benim istediğim xebek ve galleyleri güçlendirmek  bnak*

Mesajınızın tarihinin eski olduğunun farkındayım lakin nasıl yaptığınızı anlatabilirseniz sevinirim... Çeşitli gemileri istediğimiz ülkeye nasıl ekleyebiliriz? Ateş gücü , manevra kabiliyeti vs nereden değişiyor?