Sovyetler Mihver Tarafında Olsaydı?

• 26 Yanıt
  • 2757 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Sovyetler Mihver Tarafında Olsaydı?
« Yanıtla #10 : 08 Şubat 2015, 01:45:58 »
Sovyet ideolojisi ve nazizmin bağdaşmadığından ikisi de sol ve sosyalist rejimler olmasına rağmen birbirlerine zıt olmalarından dolayı sonunda harp ilan edilirdi 1944'lerde.
Gidici olduğum kadar yaptıklarım baki.

*

Çevrimdışı Malkoçoğlu Mert Bey

• *
  • 90
  • Bizim günümüz de gelir.
« Yanıtla #11 : 08 Şubat 2015, 01:48:26 »
Sovyet ideolojisi ve nazizmin bağdaşmadığından ikisi de sol ve sosyalist rejimler olmasına rağmen birbirlerine zıt olmalarından dolayı sonunda harp ilan edilirdi 1944'lerde.

Bence mihverlerle müttefikler arasındaki savaş bitmeden birbirlerine diş göstermezler,normalde 50 lerde kendini belli eden,60 larda patlayan soğuk savaş ABD-SSCB arasında değil,bu sefer SSCB-Nazi İmparatorluğu arasında döner,sonu da sıcak savaşa bağlardı.
Yiğit bin gün yaşar,fırsat bir gün düşer. Bin gün yaşayıp koyun gibi yaşayacağımıza,bir gün yaşayıp aslanlar gibi ölelim!

« Yanıtla #12 : 08 Şubat 2015, 01:49:45 »

Abi sen çok yanlış gelmişsin be neyse uzatmadan Almanlar Londra çıkartmasında başarısız olunca zorunlu olarak sovyetlere genişledi ben detaylı anlatamam fakat @Kahraman ö.m yoluyla sor o detaylı şekilde anlatacaktır.  bnak*
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2015, 01:52:39 Gönderen: kilical12333 »
Özgürlüğünü güvenliği için feda edenler hiçbirini hak etmiyordur.

*

• *
  • 90
« Yanıtla #13 : 08 Şubat 2015, 01:53:40 »
Abi sen çok yanlış gelmişsin be neyse uzatmadan Almanlar Londra çıkartmasında başarısız olunca zorunlu olarak sovyetlere genişledi ben detaylı anlatamam fakat @Kahraman ö.m yoluyla sor o detaylı şekilde anlatacaktır.  bnak*

Almanya başından beri Sovyetler'e genişlemeyi planlıyordu zaten. Hatta buna yeni yaşam alanı diyordu. Almanya'nın Slavları kendi hazırladıkları ırklar tablosunda en altın bir üstüne yerleştirmesi,her mitinginde Komünizm'i lanetlemesi,Rusların sökülüp atılması gereken bir hastalık olduğunu söylemeleri de Almanları bu savaşa hazırlamak için taban oluşturma taktikleriydi.
Yiğit bin gün yaşar,fırsat bir gün düşer. Bin gün yaşayıp koyun gibi yaşayacağımıza,bir gün yaşayıp aslanlar gibi ölelim!

« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2015, 01:56:54 »
Ben öyle düşünmüyorum rusya tarih boyunca avrupanın jandarması olduğu için ve yukarıda söylediğim nedenlerden dolayı savaş er geç çıkardı. Kavgam'ı okumadınız mı? adam her şeyi ya yahudilere ya da marksizme bağlıyor.

Almanya başından beri Sovyetler'e genişlemeyi planlıyordu zaten. Hatta buna yeni yaşam alanı diyordu. Almanya'nın Slavları kendi hazırladıkları ırklar tablosunda en altın bir üstüne yerleştirmesi,her mitinginde Komünizm'i lanetlemesi,Rusların sökülüp atılması gereken bir hastalık olduğunu söylemeleri de Almanları bu savaşa hazırlamak için taban oluşturma taktikleriydi.

+1 tam benim yazacağımı se yazdığı için alıntı yapıyorum  tbr*

*

• *
  • 90
« Yanıtla #15 : 08 Şubat 2015, 01:58:40 »
Mein Kampf"Kavgam" dan:
Spoiler
[close]

*

• *
  • 90
Re: Sovyetler Mihver Tarafında Olsaydı?
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2015, 02:13:06 »
Yahoo'da bu mevzuları çok güzel tartışıyor lavuklar

*

Çevrimdışı kiami

• *
  • 2795
  • cemel maafi
« Yanıtla #18 : 08 Şubat 2015, 02:17:16 »
Bu tablo resmi falan varmı merak ettim Türkler kaçıncı sırada?
Tamam bu durumda kabul etmek zorudayım @misket in genel kültürüne ve @forever_ducale nin "top"lar hakkındaki derin bilgisine saygı duyuyorum.
Evet, maalesef hakkında çok şey biliyorum :(

*

• *
  • 90
« Yanıtla #19 : 08 Şubat 2015, 02:28:30 »
Bu tablo resmi falan varmı merak ettim Türkler kaçıncı sırada?

Türk değilde bizi asyatik gibi bir gruba dahil ediyorlardı,aşağılardaydık,bulursam atarım buraya. En aşağıda yahudiler,bir üstte slavlar şeklinde,en tepede de Almanlar ari ırkın efendileri olarak bulunuyor,aşağı doğru kuzenleri saydıkları saksonlar,ingilizler gibi ilerliyordu.