M2TW - Yaş Tahmini

• 62 Yanıt
  • 7436 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı ZenderX

• 1163
  • Storm, earth, and fire Heed my call
Ynt: M2TW - Yaş Tahmini
« Yanıtla #60 : 07 Ağustos 2016, 20:18:32 »
pek uğraşmadım zaten oyunun 3 basamaklı sayıları desteklediğini zannetmiyorum.
he conquers who endures

*

Çevrimdışı CrixusRevenge

• *
  • 338
  • Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan'ız
« Yanıtla #61 : 12 Kasım 2016, 16:20:01 »
rome'de 120 yaşı görmüştüm ama medievalde en fazla 64'ü gördüm . Daha da fazlaya çıkmıyor sanırsam.
''İyi yahut kötü bütün hakikatler aslana benzer. Onlara dokununca alemi birbirine katarlar. Hakikat kıyısı, dibi bulunmayan büyük bir deryadır. O deryanın suyu ise baştan başa ateştir. Dalgası da inci...

Ey can!.. Bu hakikat ateş yağmurudur. Bir damlası yüzünden yeryüzü harabeye döner. Bir damlanın meydana getirdiği tufanda niceleri Nuh Aleyhisselam'la birlikte aynı gemiye biner, niceleri de boğulur gider.

Her insan topraktan yaratılmış, vücudunda nice gökyüzü Güneş'i vardır. Orada nice güçlü, kuvvetli, kükremiş aslanlar ceylanlar şekline girmiş, gizlenmişlerdir.

Aslında insanın aradığı her şey, her şekil, her suret düşünceden meydana gelir. Gönle gamdan bir Peygamber gelince ötelerden Cebrail gönle iner, düşünce, Meryem gibi yüzlerce İsa'ya gebe kalır.

Geceniz gizlediği hakikat nedir? Bu tepeden tırnağa kana bulanmış gök kubbeden yağan nedir? Kendi ciğerinden akan kan mıdır? Peki kader nedir? O kanı durdurmak mı, yoksa o kanda boğulmak mıdır?''

*

Çevrimdışı Rastkoln

• **
  • 10
  • Zalimler İçin Yaşasın Cehennem!
« Yanıtla #62 : 24 Mayıs 2017, 23:25:35 »
En fazla 62 gördüm hatta öyle ki 61 yaşında ki önemli komutanlarım için içim sızlaya sızlaya turu bitirdiğim oldu :)