Video Blog Hakkında Birkaç Soru

• 23 Yanıt
  • 2538 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Video Blog Hakkında Birkaç Soru
« Yanıtla #10 : 22 Şubat 2015, 23:15:44 »
O zaman Adobe After Effects kullanabilirsin "intro template after effects" diye aratırsan free olarak birşeyler bulup after effectsde açıp kendine göre editleyebilirsin.

*

Çevrimdışı Fizban

• *
  • 112
    • Youtube Kanalım
« Yanıtla #11 : 22 Şubat 2015, 23:18:45 »
Aynen tam üstüne bastın ustam.

Genelde adobe after effects kullanılıyor. Benim yeni intromda orada yapıldı bir sonra ki videomda kullanacağım. Ama sony vegas pro var onda da güzel şeyler yapmak mümkün ama bunlar biraz zaman alacaktır şimdiden söyleyeyim intro farklı bir olay eğer free olanı alıp editlemeyeceksen.

« Yanıtla #12 : 22 Şubat 2015, 23:21:08 »
Peki mantık nasıl işliyor intro yapmak konusunda ona göre indireyim. Basit bir şekilde şu şurdan çıksın şu söyle olsun tarzında ayarlamalar mı yapılıyor yoksa farklı tarzda şeyler mi var
?Yolu olmayan ormanlarda mutluluk vardır,
Yalnız yürünen deniz kıyısında sevinç.
Topluluklar vardır kimsenin zorla girmediği derin denizlerde,
ve sesinde de müzik.
İnsanı daha az seviyorum diyemem
ama doğayı daha fazla ??
Lord Byron

*

Çevrimdışı Fizban

• *
  • 112
    • Youtube Kanalım
« Yanıtla #13 : 22 Şubat 2015, 23:22:55 »
Peki mantık nasıl işliyor intro yapmak konusunda ona göre indireyim. Basit bir şekilde şu şurdan çıksın şu söyle olsun tarzında ayarlamalar mı yapılıyor yoksa farklı tarzda şeyler mi var

Çok basit diyemem ama evet aşağı yukarı öyle yinede oradan çıkacak o şeyi ayarlamak bazen biraz zaman alabiliyor. Ama dediğim gibi mantığı oturdu mu istediğin şeyi yapabilirsin fazla zorlanmadan

« Yanıtla #14 : 22 Şubat 2015, 23:25:29 »
Anladım. Peki bu oynarken video çekme olayı nasıl oluyor fraps yüksek kalitede çekiyor diye tavsiye edilmiyor mu
ve sesinde de müzik.
ama doğayı daha fazla ??
Lord Byron

*

Çevrimdışı Fizban

• *
  • 112
    • Youtube Kanalım
« Yanıtla #15 : 22 Şubat 2015, 23:29:19 »
Anladım. Peki bu oynarken video çekme olayı nasıl oluyor fraps yüksek kalitede çekiyor diye tavsiye edilmiyor mu

Fraps çok yüksek boyutlu çekiyor ve bu da herkes için sıkıntı yaratıyor bir yere yüklemeye kalktığında. 10 dakikaya bile seni şaşırtacak boyutlar bulabilirsin. Onu tabii ki boyutlandırabilirsin tekrardan başka programlar ile ama o da zamanını çok alır. Benim önerim xsplit kendi içinde edit programıyla birlikte geliyor ve gerçekten aşırı basit bir sistemi var. 720p kalitesinde uygun boyutlarla kaydedebilirsin. 1080p de öyle tabii  ama 1080p de ücretsizde logosunu koyuyor firma :D

« Yanıtla #16 : 22 Şubat 2015, 23:34:03 »
İndiriyorum ustam dediğini birkaç deneme yapayım çok sağol yardımarın için. Konu dışı ama birşey daha sormak istiyorum Hunlar ile oynuyorum bir şehri tahrip ettiğimde haritadan siliniyor o şehir oyun bitene kadar geri gelmiyormu. Ben balkanların birazını ve  istanbulu öyle yaptımda  pacoz*
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2015, 23:34:41 Gönderen: Onur KAĞAN »
ve sesinde de müzik.
ama doğayı daha fazla ??
Lord Byron

« Yanıtla #17 : 22 Şubat 2015, 23:47:35 »
Usta dediğin programı indirdim kullanımı nasıl bahsedersmisin biraz
ve sesinde de müzik.
ama doğayı daha fazla ??
Lord Byron

*

Çevrimdışı Fizban

• *
  • 112
    • Youtube Kanalım
« Yanıtla #18 : 23 Şubat 2015, 00:27:49 »
İndiriyorum ustam dediğini birkaç deneme yapayım çok sağol yardımarın için. Konu dışı ama birşey daha sormak istiyorum Hunlar ile oynuyorum bir şehri tahrip ettiğimde haritadan siliniyor o şehir oyun bitene kadar geri gelmiyormu. Ben balkanların birazını ve  istanbulu öyle yaptımda  pacoz*

Yeni gördüm mesajını evet ne yazık ki bir daha geri gelmiyor. Benim gördüğüm kadarıyla bu şekilde en azından :D

Kullanımı çok basit kamerayı kullanmayacağını söyledin mikrofonunu ayarlardan göster -çok basit o sekmeyi açınca göreceksin- sonrasında oyunu aç shitf+tab'a bastığında oyunda arayüz gelecek karşına orada başlata bastığında başlar kaydetmeye durdurabilirsin veya bitince aynı şekilde kapatabilirsin. Masaüstünde ki programın arayüzünde videolar kısmından videoları bulabilirsin oradan videoaya sağ tıklayıp edit -en üstte olan- basarsan edit programı açılır oradan kırpmayı çok basit bir şekilde yapabilirsin ve gereksiz yerleri silersin. Birleştirmek içinde uygun farklı videoları. Bir video çekebilirim aslında bu konuda

« Yanıtla #19 : 23 Şubat 2015, 00:50:44 »
Çok iyi olur ustam videonu bekliyorum. Bir arkadas göçebe olmayan kabilelerde yeniden inşa yapabilyorsun demisti
ve sesinde de müzik.
ama doğayı daha fazla ??
Lord Byron