Alp er tunganın kanlı resmi

• 4 Yanıt
  • 1556 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
  • ---Öldüren karizma:Başbuğ Attila Han---
    • bilinmeyen türk tarihi
Alp er tunganın kanlı resmi
« : 22 Haziran 2015, 19:19:35 »
Alp er tunganın kanlı resminin olduğunu bir çok kaynak Turfan şehrinin bezegelik mabedinin duvarında alp er tunganın kanlı resmi olduğu kaynaklarda yazıyor o resmi internette bulan varmı ? Ben bulamadım
İnanmayanlar internette Turfan şehri bezegelik mabedi diye aratabilir

Alp er tunganın mezarı bulunmuş kafatasını merak ediyorum... Ben bunu bulamadım resmi varsa atarmısnız.
İmparator Attila Kağan:Sınırlarınızda sorun mu var o zaman genişletin!
TÜRKÜM MÜSLÜMANIM ONURLUYUM ŞEREFLİYİM DAHA NE İSTEYİM

*

Çevrimdışı Kahraman

• **
  • 819
  • Ölüm Bize Masal Gelir...
Ynt: Alp er tunganın kanlı resmi
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2015, 23:48:04 »
Gizli Türk Tarihi zamanından bir çok bilinmeyen konuları açıkladı da. Bunu bilemicem.

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
    • bilinmeyen türk tarihi
Ynt: Alp er tunganın kanlı resmi
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2015, 00:12:47 »
Alp er tunganın kanlı resminin olduğunu bir çok kaynak Turfan şehrinin bezegelik mabedinin duvarında alp er tunganın kanlı resmi olduğu kaynaklarda yazıyor o resmi internette bulan varmı ? Ben bulamadım
İnanmayanlar internette Turfan şehri bezegelik mabedi diye aratabilir

Alp er tunganın mezarı bulunmuş kafatasını merak ediyorum... Ben bunu bulamadım resmi varsa atarmısnız.
Turfan şehri çindeki bir şehir çin zaten türk tarihini saklamaya çalışıyor bkz:Molan güzeli , Türk piramitleri , bir tane daha vardı unuttum ama siz yazarsınız bunları saklıyor onuda saklıyor olabilir

*

Çevrimdışı mh051020

• Türk
  • *
  • 2959
  • Fırat Yılmaz Çakıroğlu 1991-?
Re: Alp er tunganın kanlı resmi
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2015, 16:29:10 »
Alp Er Tunga bir Saka hükümdarıdır. Dediğin kanlı resim bir uydurmadan ibaret; ha o dönemde İran'da Saka akınlarından bıkmış halklar böyle bir şey yapmış olabilir mi tartışma konusu.

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
    • bilinmeyen türk tarihi
Ynt: Re: Alp er tunganın kanlı resmi
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2015, 15:56:56 »
Alp Er Tunga bir Saka hükümdarıdır. Dediğin kanlı resim bir uydurmadan ibaret; ha o dönemde İran'da Saka akınlarından bıkmış halklar böyle bir şey yapmış olabilir mi tartışma konusu.
Biliyorum iskit hükümdarı olduğunu (sen saka dedin evet ama iskit ile saka aynı şey bilirsin persler saka der yunanlılar iskit mesajı gören herkezde bu oldu oluşsun diye öyle yazdım) biliyorum ama bezegelik mabedi yaz alp er tunga çıkıyor yani şey gibi Google a turan yazınca google ın türk olarak algılaması gibi turan yazın türk yazan her yer koyu renk oluyorsence neden bezegelik mabedi neden uydurma