Alternatif Tarih Haritaları

• 1 Yanıt
  • 889 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı batufb94

• Young Guard
  • **
  • 5500
  • Orantısız zeka
Alternatif Tarih Haritaları
« : 07 Temmuz 2015, 03:47:24 »
Böyle bir konu göremedim forumda bu yüzden açıyorum. Alternatif tarih ile ilgili bulduğunu veya yaptığınız mantıklı haritaları açıklama ile birlikte ekleyebilirsiniz. Lütfen uzaylılar dünyayı istila etse vb. şeyler atmayın.

2. Pön savaşında Siraküza'nın Kuzey Afrika'dan Kartaca'yı atarak Yunan Koloni İmparatorluğu kurmasını işlediğim harita. Rome2'deki Hannibal Kapılarda DLC'sin de ki oyunum. Onun üstünden yaptım. Roma'nın savaşta fazlasıyla pasif kalması ve Siraküza'nın Kartaca'yı saf dışı bırakmasıyla oluşabilecek bir tablo. Masilya'da barbarlara karşı tek başına kalan başka bir Yunan kolonisi Masilya kendi isteği ile Siraküza İmparatorluğu'nun kuklası oluyor. Roma'nın fazla pasif kalmasıyla İspanya'da yeni birlik olan kabileler Kartaca'nın zayıf düşmesiyle şehirleri ele geçirdi. Roma ise İspanya'da gücünü arttırmak amacıyla bir şehir ele geçirdi ver ardından Lusitani'ye saldırdı. Lusitani ve Roma ile dost olan Siraküza ise 2. bir Akdeniz savaşının eşiğinde , Roma Senatosu veya Lusitani kabilesi arasında bir seçim yaparak Akdeniz'in geleceğini belirleyebilecek güçte. Roma kendine bağlı Etrüks ve Samnitler ile Kartaca ile savaşmadığı için gücünün doruğunda denebilir. Fakat Lusitani'de hiç azımsanmaması gereken bir güç. Bu yeni savaşta geleceği belirleyecek olan Siraküza. Siraküza ise Akdeniz'de tam bir hakimiyet alanı için Roma'ya karşı Lusitaniler ile işbirliği yapabilir , bunun sonucunda büyük bir Akdeniz-Yunan imparatorluğu kurulup Büyük İskender'in batı versiyonunu yaratabilir.

]

Ynt: Alternatif Tarih Haritaları
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2015, 16:50:51 »
değişik bir etkinlik  tbr*