Yükselen Sancaklar

• 41 Yanıt
  • 3191 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı mh051020

• Türk
  • *
  • 2959
  • Fırat Yılmaz Çakıroğlu 1991-?
Ynt: Yükselen Sancaklar
« Yanıtla #10 : 10 Temmuz 2015, 18:52:53 »
Mehmet benim çaycım olabilir mi  pacoz*
Çayına hap koyar uyuturum seni Ahmetciğim.  pacoz*

*

Çevrimdışı Caner97

• 1299
  • Tek başına bıraktılar kralı oyunu kaybedecek olanı
« Yanıtla #11 : 10 Temmuz 2015, 21:11:28 »
1.BÖLÜM

FARMİN 1.MART
KRAL FARAMİRİN SARAYI
   Kral Faramir sarayında bütün danışmanlarını çağırmasına rağmen tek kelime etmiyordu. Yaklaşık 20 dakikadır  süren sessizliği danışmanlarından biri bozdu.

-Ne düşünüyorsunuz efendim?
-Gelecek haberleri....
-Efendim elbette en doğrusunu siz bilirsiniz ama siz.....

İçeri gelen haberciyi görünce kral danışmanına sus işareti yaptı ve haberciye döndü.

-Efendim ne yazık ki size iyi haberler getiremedim kardeşleriniz sancaklarını size devretmeyi kesin suretle ret ettiler.
-Aptallar hak etmedikleri toprakların üzerinde durup benim hakkımı alıyorlar o topraklar benim hakkımdı. Akın Akın üstümüze gelen düşman kuvvetlerini ben durdurdum ihanet eden beylerimizi ben cezalandırdım çalışmayan maden ocaklarını ben çalıştırdım ne için ha ne için bu ot bitmeyen topraklar için mi?

Danışmanlardan biri ürkerek kralın yanına geldi.

-Efendim o topraklar elbette sizin hakkınız ve olası bi sefer durumunda hiç düşünmeden sizin arkanızdan geliriz ama bu sefer bir felaket olur, Ülkemiz Ducalet ordularının açık hedefi olur.
-Ducalet orduları korkmamız gereken son şey! Ducale ordusunun yarısından fazlasını Dauerhaft sınırına yığdı ColdWell ve Shuyeopa da olası bir Dauerhaft saldırısından çekiniyor elimde bu kadar koz varken ya şimdi saldırırım yada bu ölü topraklarda sonsuza kadar tıkılır kalırım.
Biraz duraksadı kral Faramir ve devam etti:
-Kardeşlerim ordularımı görünce dört bir yandan yardım dilenecek...gurusuz herifler... gittikleri her kapı yüzlerine kapanacak elçiler gönderecekler ama nafile hepsi eli boş dönecek topraklarıma.

FARMİN 8 MART

Kral Faramirin ordusu Farmindaya gitmek için hazırdı şafakla birlkte yola çıkıldı. Kral Faramirin ordusu 70000 askerden oluşuyordu Farminda orudusu 55000 Farmen ordusu ise 60000 toplamda 115000 kişilik bir kuvveti karşısına almıştı Kral Faramir.

KRAL SAM COLDWELL ‘İN SARAYI 4 MART

4 Mart sabahı Kralın karşısına 2 haberci geldi biri kayınpederi Kral Koryattan diğeri ise Farminda Krallığından gelmişti, Kral ilk Kayınpederinden gelen haberciyi yanına çağırdı ve mektubu sesli bir şekilde okumasını istedi.
Mektupta şunlar yazılıydı.

Sevgili Damadım Kral Sam Coldwell

Öncelikle iyi niyetlerimi sunuyorum biricik kızım Anita 1 hafta sonra yanında olacak onu sana emanet ediyorum pek tabi sende ona emanetsin. Sevgili damadım Dauerhaft da bulunan casuslarımdan iyi haberler almıyorum Kral Henry ülkesinde büyük bir seferberlik ilan etmiş durumda demirciler yay ustaları ve tershaneler hiç durmadan çalışıyor ayrıca çok miktarda erzak almak için çevre ülkelere tüccarlarını göndermiş vaziyette. Korkarım Kral Henry’nin bir sonraki hamlesini kestiremiyorum uzun yıllardır tahtımda oturmama rağmen böyle bir hareketliliğe ilk defa şahit oluyorum bir diğer hususta Winland Kralını birbiri ardına giden elçilik heyetleri. Henry ne planlıyor bilmiyorum ama sonuçlarına hazırlıklı olmalıyız senden isteğim ülke topraklarımı korumak üzere 12000 eğitimli asker yollaman.
                                                                                                                                                                                                          Kayın Pederin Kral Koryat

Mektup okunduktan sonra Kralın aklından onlarca düşünce geçmeye başladı o kadarki bir anlığına sevgili karısı Anita yı unutmuştu birkaç saniye sonra Farminda Elçisin dinledi elçi Kral Faramire karşı askeri yardım istemekteydi Hali hazırda batı sınırı güvendeydi ama böyle bir yardım şuan için düşünülemezdi. Elçiyi dinleidkten sonra istediği yardımı ColdWell den bulamayacağını söyledi ve danışmanlarını yanına çağırdı.

-Mektupda yazanları dinlediniz Kral Henry’nin ne yaptığı hakkında söylemek istediği olan var mı?
-Efendim benim fikrimce Ducalet Krallığını ele geçirmek içi yapılan bir hazırlık tersanelere gelince lojistik anlamda kullanılacağını düşünmekteyim.
-Benim fikrim biraz daha farklı efendim evet bu Ducalet Krallığı üzerine yapılan bir sefer olabilir ama bu sefer devame derken neden bizden veya Kral Faramirden yardım istemedi bunları geçtim neden saldırmazlık anlaşması yapmak istemedi bence bu sefer Ducalet Krallığının üzerine yapılmayacak.
Danışmanların hepsi aynı şeyleri söylüyordu sadece 1 tanesi hiç söz almamıştı danışman meclisi içinde çok genç bir delikanlıydı en son söz alarak konuşmaya başladı.
-Kralım bu sefer Ducalet Krallığının üstüne olsaydı bu kadar yoğun erzak ihtiyacı duymazlardı bir diğer nokta ise kuzeye giden diplomatlar.
-Gençliğine veriyorum delikanlı bu seferin kuzeye olma ihitmali çok düş...

Kral elini kaldırdı ve dur işareti yaptı tekrar genç danışmana dönüp devam etmesini istedi.

-Yoğun çalışan tersaneler, çok miktardaki yiyecek ihtiyacı en önemliside kuzeye giden diplomatlar benim düşünceme göre kral Henry bilinmeyen topraklara sefere çıkıyor.
Akıllıca konuşmuştu bu delikanlı Kral Sam ColdWell etkilenmiş bir şekilde delikanlıya baktı.
-Adın ne senin?
- Raffaele efendim.
-Kaç yaşındasın Raffaele?
-24 efendim.
-Kral meclisine girmek için çok genç bir yaş
-Aklın yaşa ir ilgisi yoktur efendim bunun en güzel örneği sizsiniz kendinizden yaşlı bir o kadarda tecrübeli onlarca kralı dize getirdiniz.
Bu cevap kralın beğenisini kazandı ve genç danışmana dönerek ‘’akıllı bir adamsın senin gibi bir adama saray koridorlarında değil yanımda ihtiyaçım var bundan sonra yaverim olacaksın’’ dedi.

KRAL FARAMİRİN ORDUGAHI 26 MART

Kral Faramrie çadırında haritaları incelerken bir habercinin telaş dolu sesi duyuldu:

-Kraalııım Kraalıııım Kralıııııımm
-Nefesini topla asker sonrada tüm ordugahı neden ağa kaldırdığını öğrenelim
Haberci nefes nefese şekilde:
-Kralım kardeşleriniz orduları birkaç saat uzaklığımızda 100000 kişiden fazlalar.
Ordugahta ki herkes krala bakıyordu Faramir hızlı bir şekilde etrafını göz gezdirdi ve yüksek sesle:
-Dağa doğru gidin herkes birliklerini alıp dağın 4 metre yüksekliğine mevzilensin sadece gerekli yükleri ve kazıkları alın hasta ve sakatlanan askerleri sahile götürün çabuk olun.
Kral Faramir sözlerini bitirir bitirmez ordugahta ki her asker doağa doğru gitmeye başladı çadırlar bile toplanmamıştı ama fazla vakitleri yoktu Faramir derhal atına atlayıp birliklerinin başına geçti.

PUSLU DAĞ SAVAŞI
TARAFLAR
FARMİN KRALLIĞI – FARMİNDA ve FARMEN KRALLIĞI
GÜÇLER
70000-115000

Kral Faramir Farminda ve Farmen orduları gelmeden dağa konuşlandırmayı başarmıştı düşman kuvvetleri savaş alanına vardığı zaman askerler tek kelime etmiyordu ordunun mevcudunu görünce dilleri tutulmuştu. Kral Faramir sancağını alıp ordunun karşısına geçti.

-Askerlerim onların sayıları bizden kat ve kat fazla olabilir korkmayın sayıları fazla olsa da bizim kadar iyi savaşamazlar çünkü onların uğruna ölebiliecekleri bir davaları yok kılıç tutacak cesaretleri yok bizler Farmin ırkının gerçek askerleriyiz bizler cesuruz güçlüyüz onlar bu dağın eteklerine çıkamadan hepsini tanrılarına geri göndericez Tanrı Ülkemizi Korusun
Askerlerin cesaretleri yerine gelmişti hep bir Ağızdan Kralımız Çok yaşa Büyük Farmin ÇoK yaşa diye bağırıyorlardı.

FARAMİRİN SAĞ KANADI

Düşman ordusu 55000 kişilik kuvvetini sağ kanada saldırmak için ayırmıştı Faramir en çok bu bölgeden endişeliydi çünkü tepenin bu kısmı çukurlarla doluydu ve Farmin kuvvetlerinin yükseklik avantajını elinden alıyordu. Faramir süvarilerini ormandan dolandırarak sağ kanattan düşman ordusunun arkasına sarkıtmayı başarmıştı artık askerlerinin tek yapması gereken süvariler yetişene kadar bu cepheyi  tutmaktı.

FARAMİRİN SOL KANADI

Düşman ordusu 60000 kişilik bir kuvveti sol kanada yığmıştı Faramir en güçlü askerli ve en iyi okçularını sol kanada mevzilendirmişti düşman kuvvetleri sol kanattan dağa tırmanmaya başladığı anda ok yağmuruna tutuldular binlercesi daha ilk atışta öldü komutanları hızlanmalarını emredince nizamları bozuldu.

Savaş tüm vahşetiyle devam ederken düşman kuvvetleri merkeze doğru pozizyon almaya başladı bu anlarda Kral Faramire birbiri ardına kötü haberler geliyordu sağ kanattaki birlikler geri çekilmeye başlamıştı hızlı düşünmeliydi Kral Faramir bir anlık umudunu kaybederken ufukta süvarileri gördü. Süvarileri düşman kuvvetlerinin arkasından dolaşmayı başarmıştı ve sağ kanattaki düşman birliklerini çembere almıştı.

Farminda ve Farmen kuvvetleri düzensiz şekilde geri çekiliyordu, Kral Faramir heyecandan yerinde duramıyordu sancağını alıp ileri atıldı ve ‘’HÜCUUUM’’ diye bağrıyordu Puslu Dağlar Savaşını Kral Faramir Kazanmıştı.

1.BÖLÜM SONU
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2015, 21:19:29 Gönderen: Caner97 »

*

Çevrimdışı kaan_zorba

• English Longbowman
  • **
  • 6489
  • Dünya Savaşı Gezgini ...
« Yanıtla #12 : 10 Temmuz 2015, 21:12:05 »
Caner heyecanla takip edeceğim benide eklediğin için sana teşekkür ediyorum ayrıca umarım dünyayı fethederim :D :D :D

Our Life Is Made By The Death Of Others...
Leonardo Da Vinci.

*

Çevrimdışı omer56

• *
  • 4062
Re: Yükselen Sancaklar
« Yanıtla #13 : 10 Temmuz 2015, 21:34:27 »
İlk bölüm hoş olmuş ama sanki biraz aceleye getirmişsin. Noktalama işaretlerinde eksikler ve hatalar var. Bazi kelimlerde yanlış. Hızlı yazıldığı çok belli. Biraz daha sakin yaz. Her 5 günde 1 bölüm iyi olabilir mesela.

*

Çevrimdışı KızılDerili

• **
  • 647
  • Rehberlerim:http://urlmi.com/ETWREHBER
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2015, 22:01:58 »
devamını bekliyoruz.  pff*

*

Çevrimdışı Caner97

• 1299
  • Tek başına bıraktılar kralı oyunu kaybedecek olanı
« Yanıtla #15 : 10 Temmuz 2015, 22:08:40 »
Yazım hataları var biliyorum daha dikkatli olmalıyım ama bu gün ilk bölümü yayınlamayı çok istiyordum o yüzden biraz acele davrandım ilerleyen bölümler daha özenli olacak. tebessum*

*

Çevrimdışı Faramir

• **
  • 3317
  • ???? ?????, ???? ???????, ???? ?????
    • Ege Tanıl Blogspot
« Yanıtla #16 : 10 Temmuz 2015, 22:29:30 »
Süper bir bölüm Caner umarım hakkım olanı alıp güzel bir şekilde Dünya Fethine başlarım :)

@kaan_zorba

Ekstra olarak

Spoiler
[close]
Bütün savaşlar, önce insanın zihninde kazanılır.
Jeanne D'Arc

*

Çevrimdışı Canakast

• *
  • 2462
  • This rose will never die..
« Yanıtla #17 : 10 Temmuz 2015, 22:30:09 »
Takip edeceğim.

*

Çevrimdışı furkis_08

• *
  • 400
  • Water, Earth, Fire, Air
« Yanıtla #18 : 11 Temmuz 2015, 04:04:39 »
güzel gidiyor

Spoiler
[close]

*

Çevrimdışı kaan_zorba

• English Longbowman
  • **
  • 6489
  • Dünya Savaşı Gezgini ...
« Yanıtla #19 : 11 Temmuz 2015, 05:15:18 »

Our Life Is Made By The Death Of Others...
Leonardo Da Vinci.