Yükselen Sancaklar

• 41 Yanıt
  • 3439 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
Ynt: Yükselen Sancaklar
« Yanıtla #20 : 11 Temmuz 2015, 12:14:31 »
 Faramir alır dağılın

*

Çevrimdışı Caner97

• 1300
  • Tek başına bıraktılar kralı oyunu kaybedecek olanı
« Yanıtla #21 : 11 Temmuz 2015, 12:39:08 »
Hikayenin yazılış biçimi hakkında bilgi vereyim;

Hikaye bir kıta da geçiyor ve bu kıtanın her yerinde farklı olaylar oluyor bu yüzden hep tariler veriyorum. Bu bölümde kıtanın güneyindeydik ve 26 mart gününe kadar geldik gelecek bölümde 26 marttan başlamayacak yine 4 mart veya ona yakın bir tarihten başlayacak ve yüksek ihtimal bu bölümde adanın merkezi ve Kral Henry'nin topraklarında olacağız.

*

Çevrimdışı SaykorHan

• **
  • 6106
  • Legendary Commander
« Yanıtla #22 : 11 Temmuz 2015, 19:04:39 »
Güzel savaş olmuş. Bir an dedim " Aha faramiri hoplatacaklar" diye ama iyi kurtuldu. Neyse bir dahaki sefere artık. kah*
Geçmişe mazi derler.
Ulaşmak isteyen varsa
https://www.facebook.com/groups/147978415832440/

burada beni bulabilirsiniz.

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #23 : 11 Temmuz 2015, 19:25:13 »
 Samet abi op olmasın lütfen .S.S.S

*

Çevrimdışı Faramir

• **
  • 3318
  • ???? ?????, ???? ???????, ???? ?????
    • Ege Tanıl Blogspot
« Yanıtla #24 : 11 Temmuz 2015, 19:42:57 »
Faramir alır dağılın

Aynen kanka  tbr*

Güzel savaş olmuş. Bir an dedim " Aha faramiri hoplatacaklar" diye ama iyi kurtuldu. Neyse bir dahaki sefere artık. kah*

Beni hoplatacak adam daha doğmadı  yardir* yardir* yardir* yardir*
Bütün savaşlar, önce insanın zihninde kazanılır.
Jeanne D'Arc

*

Çevrimdışı SaykorHan

• **
  • 6106
  • Legendary Commander
« Yanıtla #25 : 11 Temmuz 2015, 20:01:39 »
Valla onu G.R.R.C. Bilici bilir ancak
Geçmişe mazi derler.
Ulaşmak isteyen varsa

*

Çevrimdışı Caner97

• 1300
« Yanıtla #26 : 12 Temmuz 2015, 16:44:33 »
KALAHARİ 30 MART
SULTAN ZAYECK?İN SARAYI

Sultan Zayeck Kral Faramirin Puslu Dağlar savaşını kazandığının haberini almış ve bu haberi büyük bir memnuniyetle karşılamıştı. Bir yandan yeni silahlarla ilgili çizimleri inceliyor bir yandan da generalleri ve bakanları ile konuşuyor son durum hakkında bilgi alıyordu.
-Kaç bin asker kaybetmiş?
-Gelen bilgilere göre 20000
-Farmendalılar?
-Neredeyse ordularının tamamını
-(kısık bir sesle) Güzel çok Güzel
-Anlamadım efendim neden güzel?

Sultan bu soruya cevap vermedi ama generaller sorunun cevabını zaten anlamıştı, Sultan Zayeck 3 haftadır gizli bir seferberlik hareketi başlatmıştı ve ordusunun büyük bölümünü toplayabilmişti.

-Ordunun şu anki mevcudu ne kadar?
-45000 asker birliklerine geldi ve silahlandırıldı talim süresiyle birlikte 2 hafta içinde bu sayı 60000 kişiyi bulacaktır.
-Hazine ne durumda?
-(danışman endişeli bakışlarla Sultana baktı) Efendim son başlatılan seferberlikle birlikte askeri harcamalar bir hayli arttı eli silah tutabilen erkekler askere alındığından üretim gücümüz bir hayli düştü, simyagerler ve mühendis hanelerinde masrafları eklenince borçlu vaziyetteyiz.
Tekrar generallerine dönerek
-45000 Asker ilk harekat için yeterli 4 gün içerisinde Farmen Krallığına yola çıksınlar ve kaleleri muhasara altına alsınlar, henüz ordumun başına geçmeyeceğim.
-Fakat efendim 45000 asker....
-Bu konu hakkında ki fikirlerimin sorgulamasını istemiyorum dediğim harfiyen yapılacak.

KALAHARİ 30 MART
SULTAN ZAYECK?İN SARAYI

Kral Henry büyük bir elçilik heyeti ve yüklü miktarda altını Sultan Zayecke anlaşma yapmak için göndermişti. Bu ölçüde büyük bir hazırlık beklemeyen Sultan şaşkınlığını gizleyemedi ve elçi heyetine dönerek neden geldiklerini sordu?
-Sizi dinliyorum
-Efendim Kral Henry?nin Kalahari mühendisliğine olan hayranlığını biliyorsunuz, Kralımız ordusunu Kalahari silahlarıyla güçlendirmek istiyor.
-Anlaşılan yaptığınız taklit toplar bizimkilerin yanına bile yaklaşamamış.
-Bu konuda konuşma iznim yok efendim.
-Daha önce ki elçilere de söylediğim gibi silahlarımızı hiçbir ülkeye satmıyoruz.
-Efendim bu sefer büyük bir teklifle geldik yanımızda 10 sandık altın var.
Sultan dahil herkes sessizliğe büründü, ülke borçluydu ve bu 10 sandık altın borcu kapatmak adına çok önemliydi öte yandan Kral Henry zaten Kalahari toplarını taklit etmeye çalışıyordu birde bu topları kendisine vermek çok tehlikeli olurdu. Sultan sadece bir bölüğe yetecek kadar tüfek vermeyi zihninde kararlaştırdı ama elçilik heyetine tam tersi sözleri söyledi.
-Silahlarımızı kesinlikle satmıyoruz başka diyeceğiniz yoksa bu görüşme bitmiştir.

DAUERHAFT 6 NİSAN
KRAL HENRY?NİN SARAYI

Kral Henry çok sinirliydi danışmanlarına bağırıp çağırıyordu.
-Ne demek teklifi ret etti sandıklar dolusu altın gönderdim en iyi elçileri mi gönderdim hani borç içindeydi hani ret edemezdi teklifi!!!
Kral Henry elçilik heyetinden Sultan Zayeck?in  Farmen Krallığına sefer düzenlediğini öğrenmişti.
-O silahlara ihtiyacım ve almak için askeri güç kullanmaktan çekinmeyeceğim. Zayeck Farmen topraklarında savaşmak istiyor demek savaşacak 15000 okçu 25000 kişilik bir kuvveti Kral Faramire destek amaçlı gönderin.
-Ama bu Kalahariye savaş ilanı olur.
-O silahlara ihtiyacımız var ne pahasına olursa olsun almak zorundayız. Sultan Zayecke bir mektup gönderceğiz silahları vermemesi durumunda Farmin Krallığının yanında savaşa gireceğimizi belirteceğiz.

Mektup Sultan Zayecke ulaştığında teklif çaresizce kabul edilmek zorunda kaldı. Yalnız bir ülkeydi Kalahari dostu yoktu bir saldırı durumunda bir çok cephede tek başına savaşmak zorunda kalacaktı ayrıca ülke borç içindeydi ve 10 sandık altın böyle bir durumda çok değerli olacaktı. 1 hafta içinde 15000 tüfek Dauerhaft ordusuna teslim edildi hali hazırda seferberliğini tamamlayan krallık bilinmeyen topraklara yelken açtı 1 haftalık yolculuk sonrası bilinmeyen topraklara ayak basıldı, belirlenen 3 noktaya yerleşkeler kurulmaya başlandı ilk yerleşke adının ??Yeni Dauerhaft?? olması kararlaştırıldı.
Yerleşkelerin kurulması en çok Kral Grazeri kızdırmıştı bu koloniler Winland?in kolonilerini tehdit ediyordu ve kuzeyliler böyle bir şeye izin vermezdi yaklaşık 37000 kişilik bir kuvveti  Sedir Ormanlarında kurulan Dauerhaft kolonisine gönderdi bu açık bir savaş ilanı değildi aslında sadece bir uyarıydı.

SEDİR ORMANLARI SAVAŞI
TARAFLAR
DAUERHAFT KRALLIĞI ? WİNLAND KRALLIĞI
GÜÇLER
10000-37000

Dauerhaft Olası bir kuzeyli saldırısına hazırlıklıydı. Kuzeylilerin saldıracağı bölgede 10000 Dauerhaft askeri vardı ve bu askerlerin 3000 tanesi tüfek kullanıyordu.

Dauerhaft askerleri kuzeyliler menzile girince aynı anda silahlarını ateşlediler, tüfeklerden çıkan ses çok kuvvetliydi civar yerleşkelerden duyulmuştu. Bu atıştan her iki tarafında askerleri birkaç saniye hareket edemedi, ön safhada ki kuzeyli askerler bir bir yere yığılıyordu.

Savaş tüm şiddetiyle sürüyordu Dauerhaft askerleri akın akın gelen kuzeyli askerleri durduramıyordu kumandanları geri çekilme kararı aldı o gün ormanlarda 7000-8000 Dauerhaft cesedi varken kuzeylileri 17000 asker kaybetmişti savaşı kazanmışlardı, ama kimse sevinmiyordu.

Kral Henry yenilgiyi duyduğunda bunun yenilgi olmadığını 7000-8000 arası askere karşılık 17000 kuzeylinin ölmesinin aslında başarı olduğunu belirtti ve en kısa zamanda 5000 tüfekli askerin kolonilere gönderilmesini istedi.

COLDWELL 11 NİSAN
KRAL SAM COLDWELL?İN SARAYI

Kral Sam Coldwell sedir ormanları savaşından haberdardı aslında bütün kıta bu savaşı konuşuyordu. Barutlu silahların gücü tüm krallıklar tarafından anlaşılmıştı.
-O silahlara sahip olmak zorundayız ve bu yolda diplomasi tercih ettiğim en son yoldur.
-Fakat efendim Kalahariye ordu gönderirsek çok fazla kayıp veririz bu ülkemizi yıkıma sürükler.
-Henry gibi şeytandan farksız birinde o silahlar olduğu sürece ülke yıkıma sürükleniyor zaten kaç bin adet tüfeği olduğunu bilmiyoruz bile 1000-5000-10000 belki de 100000 tüfek var elinde. Zayeck akıllı bir adammış silahların gücünü bu güne kadar sakladı.

Sultan Zayeck tüfeklerin gücünün farkındaydı sınır çatışmalarının hiçbirine tüfekli askerleriyle müdahale etmezdi savaşlar esnasında da tüfeği sadece pusularda veya muahrebeler de dağınık vaziyette duran askerlerine kullandırırdı. Kral Henrye kadar kimse muharebe esnasında bu ölçüde kullanmamıştı.

2.BÖLÜM SONU
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2015, 16:48:38 Gönderen: Caner97 »

*

Çevrimdışı omer56

• *
  • 4062
Re: Yükselen Sancaklar
« Yanıtla #27 : 12 Temmuz 2015, 18:20:02 »
Hocam kol bozuk ondan öyle oldu

*

Çevrimdışı Caner97

• 1300
« Yanıtla #28 : 12 Temmuz 2015, 19:08:25 »
Kuzeyliler iyi savaştı yoğun tüfek atışına rağmen ilerlemeye devam ettiler.

*

Çevrimdışı SaykorHan

• **
  • 6106
  • Legendary Commander
« Yanıtla #29 : 12 Temmuz 2015, 21:03:41 »
Hadi bakalım, her bölüm kanlı canlı heyecanlı geçecek sanırım :D
Geçmişe mazi derler.
Ulaşmak isteyen varsa