Oyun açılmıyor yardım lütfen.

• 21 Yanıt
  • 2744 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Lack

• 24
Oyun açılmıyor yardım lütfen.
« : 24 Aralık 2015, 23:04:29 »
Merhaba arkadaşlar defalarca bitirmeme ve şu anda RTW2 Attila charlamagne paketini  oynamama rağmen rome dizisini ikinci defa izlerken yine içim cız etti maziye özlem duyarak tekrardan RTW1 oynamak istedim uzun uğraşlar sonucu kurdum ancak oyunu açmaya çalışınca ekran küçülüyor yan taraflar siyahlaşıyor ve açılmadan hemen geri kapanıyor her şey bir kaç saniyede gerçekleşiyor ve bir türlü çalıştıramadım yarım edin lütfen. Not daha önceleri win7 32bit kullanıyordum win10 64 bit deneme sürümüne yeni geçtim etkisi var mıdır?

Ynt: Oyun açılmıyor yardım lütfen.
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2015, 23:14:07 »
Yeni sürümden kaynaklanıyor

« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2015, 23:20:15 »
Windows 10u yükleyince bende de aynı şey oldu. C:\Users\"Kullanıcı adı"\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Activision\Rome - Total War\preferences
burda preferences diye bir klasör var. açıyorsun notdefterinde.
AA_QUALITY:AA_OFF
bu sende HIGH olacak. Yani HIGH yazan yere OFF yazacaksın(aynen yukardaki şekilde) kaydet sorun kalmıyor.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2015, 13:54:14 Gönderen: emreaytac »
All Warfare İs Based On Deception.

*

Çevrimdışı Lack

• 24
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2015, 09:30:43 »
sayın emreaytaç dediğinizi yaptım yinede olmadı. Ayrıca oyunu ben D ye kurmuştum dediğiniz dosyayı doğal olarak D de buldum açtığımda içinde hiç bir şey yazmıyordu.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2015, 09:41:44 Gönderen: Lack »

« Yanıtla #4 : 25 Aralık 2015, 12:52:47 »
Şu anda nasıl yaptığımı tam olarak hatırlamıyorum ama bunu yapınca duzelmisti. Şöyle yapalım. Bende var olan preferences dosyasını buraya atayım indir belki olur.

« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2015, 13:00:06 »
http://speedy.sh/6xgnv/preferences.txt

bunu bi indir preferences klasörüne at bakalım inşallah olur.

*

Çevrimdışı Lack

• 24
« Yanıtla #6 : 25 Aralık 2015, 13:17:06 »
şöyle söyleyeyim  C:\Users\"Kullanıcı adı"\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Activision\Rome - Total War bu kısma kadar geliyorum ancak içi boş bir şey yok preferences diye bir klasör yok böyle bir klasör oluşturup içine söz konusu metin  dosyasını mı atacağız?
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2015, 13:22:39 Gönderen: Lack »

*

Çevrimdışı Lack

• 24
« Yanıtla #7 : 25 Aralık 2015, 13:24:05 »
klasör oluşturup yaptım ancak yinede olmadı oyun orjinal değil ondan olabilir mi?

« Yanıtla #8 : 25 Aralık 2015, 13:49:00 »
Benimde korsan. kafayı yiycem hatırlayamıyorum ya. O klasörün oluşması için bir oyun başlatman gerekiyordu galiba ama ben nasıl yaptığımı hiç hatırlamıyorum. Bilgisayarda bir arat belki başka yerde preferences dosyası olabilir. Eğer yine bulamazsan ben direk klasörü atayım. C:\Users\"Kullanıcı adı"\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Activision\Rome - Total War  içine at klasörü belki olur. (Ben nasıl yapmıştım ya çıldırıcam burda :/ )

« Yanıtla #9 : 25 Aralık 2015, 13:50:20 »