Bil bakalım kim ? ETW

• 46 Yanıt
  • 3322 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Bil bakalım kim ? ETW
« Yanıtla #10 : 15 Mart 2016, 17:17:34 »
İspanya mı ?
ETW hakkında hiçbirşey bilmediğimi hissettim şu an  huh*
maratha normal de İsveç avusturyaya kadar nasıl iniyor çok merak ettim gerçekten Pain hatırlıyosan anlatabilirmisin :D

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #11 : 15 Mart 2016, 17:23:46 »
Pain bilerek mi böyle oynadın ?

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11256
« Yanıtla #12 : 15 Mart 2016, 17:34:19 »
Gerek duymamazlık yapmazsın Erkan abi o zaman tahmin yapacak insanların seçeneklerini azaltıyor başarı şansını arttıırıyorsun. Kaldı ki oldukça az devlet var oyunda.

Bu arada İspanya ne alaka ya :/ Bilen çıktı mı ?

*

Çevrimdışı Pain

• **
  • 5117
  • The Cavallier
« Yanıtla #13 : 15 Mart 2016, 18:08:18 »
İspanya mı ?
ETW hakkında hiçbirşey bilmediğimi hissettim şu an  huh*
maratha normal de İsveç avusturyaya kadar nasıl iniyor çok merak ettim gerçekten Pain hatırlıyosan anlatabilirmisin :D

olay şu; İsveç hannover e savaş ilan edıyor  Veliahtın tahta geçmesini tanımıyor yani (bilirsiniz lider öldükten sonra bazı devletler tahtınızda hak iddia edip savaş açıyor.  ) , o sırada prusya avusturya ve lehistanın canına okurken müttefik oldugu için savaşa giriyor.  sonuç olarak isveç ne prusya ne lehistan bıraktı, maratha ile düşmanlar sınır komsusu oldular, 1751 e geldim tur marathada cok takılıyor abartısız 5dk beklıyorum sorunu çözemedim, bunun için devam etmedim.  Osmanlı yıkıldı son kale Bulgaristan düştü. İsveç ukrayna bogdan moskova ve karelyanın yanındaki eyaleti aldı. Fransa çökmeye başladı cıkan isyanlarla Renaya ve Amsterdamı kaybetti. Hollanda Fransaya savaş açtı Flander i aldı. Amerikada ingilzilerle birlikte çerokileri yıktık 2 şer bölge payımzıa düştü.  Çok merak ettiğim şey maratha nereye kadar gidecek yoksa İsveç hindistana mı akacak devam etmeyi çok istiyorum ama marathada tur cok takılıyor, isteyen olursa save upload ederim.

@barbarian evet full teknoloji açıp öyle dağıtıyorum benım oyun zevkim bu. hepsiyle dostane ilişkilerim var düşmanım yok. Toprak genişletince İlişkiler kötüleşiyor.

@ercü  ETW oynayan bilir sanırım sen pek oynamamıssın :D  hindistanda maratha her zaman çoşar tüm doğuyu aldı  balkanlara gelmişler orasını atmam gereksizdi bunu tahmin edebilirdiniz.

« Son Düzenleme: 15 Mart 2016, 18:11:14 Gönderen: Pain »

« Yanıtla #14 : 15 Mart 2016, 19:03:02 »
Oyun zorluğu nedir.  Bu arada uzun zamandır fots ve Attila oynuyordum bunu görünce acayip canım çekti. Müsait zaman bulunca baslamak icin sabırsızlanıyorum. Ayrıca mod vb varmı kullandığın
You should give up on trying to make me give up...

« Yanıtla #15 : 15 Mart 2016, 19:08:56 »
Ben bildim  sekil* cenevizin ve İtalyan statesin topraklarını almazdi kolay kolay o yüzden ispanya dedim

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11256
« Yanıtla #16 : 15 Mart 2016, 19:52:27 »
Her zaman coşabilir tamam ama yıkılma olasılığı da var oyunda matematiksel anlamda. Yapay zekayı ayarlayan elemanlar dolayısıyla her zaman resim konmalı.

*

Çevrimdışı Pain

• **
  • 5117
  • The Cavallier
« Yanıtla #17 : 15 Mart 2016, 20:34:52 »
Oyun zorluğu nedir.  Bu arada uzun zamandır fots ve Attila oynuyordum bunu görünce acayip canım çekti. Müsait zaman bulunca baslamak icin sabırsızlanıyorum. Ayrıca mod vb varmı kullandığın

her oyunun normalini (vanila) oynarım mod pek sevmıyorum. Oyun zorlugu VH/VH

« Yanıtla #18 : 16 Mart 2016, 21:25:48 »
Ispanya seferi baslattım. 5 turda Hollanda fas ıtalyan devletler Venedik savoy cenevız hepsi savaş açtı.  Amerıkada kıtasında mı savassam flander de mi ıtalyada mı ispanya da mı bılemedım. Vh vh idi zorluk
 Böyle parça parça toprak çok zor oluyormuş:)
You should give up on trying to make me give up...

« Yanıtla #19 : 17 Mart 2016, 14:55:21 »
New spaini topraklarına katınca rahatlarsın