Empire Total War : Osmanlı Padişahları (3.bölüm bu akşam)

• 12 Yanıt
  • 2131 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Kapitän

• **
  • 6
  • Galaksiler Fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir.
Oyun : Empire Total War (1.5 Vanilla)
Yazacaklar : Kapitän
           : Total Warcı

Ülke : Osmanlı Devleti

Yeni Bir Başlangıç

« Son Düzenleme: 31 Aralık 2016, 17:10:18 Gönderen: Kapitän »
dwar

*

Çevrimdışı Spider-Sense

• *
  • 2
  • Örümböcek
Ynt: Empire Total War : Osmanlı Padişahları
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2016, 11:21:15 »
Ne zaman  başlıyor?
Eskiden yoktum ama eskisi daha iyidir herhalde Bize "Eski Paradoxfan" gerek.

*

Çevrimdışı Kapitän

• **
  • 6
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2016, 00:17:07 »
1.BÖLÜM : 2. Mustafa

Ülkenin Genel Durumu :

Sarayda aylardır hüzünle oturuyorum. Ah Avusturya balkanlara kadar gelmişti zor barışı sağlamıştık. Rusyada bir yandan, Kırımı istiyordu. Devletin bekâsı için yapılması gereken çok iş var. Öncelikle bakanlarımı düzenledim Yeteneksiz Bakanlara yolu verip düzeni sağladım.

Tam bakanları düzenledik, Paşalarımdan biri Trablus dan haber geldiğini söylüyor. Haberde Trablusda Aslanların neslinin tükendiği yazıyor Halkın güvenliği için güzel bir haber.

Devletin çıkarları için tabii teknolojiyede önem vermemiz lazım. Ankara yakınındaki alimimi Konyadaki Okulda görevlendirdim İnşallah güzel işler çıkarır.

Defterdarları huzuruma çağırdım ülkenin gelirleri Avusturya ve Rusyayla başa çıkmak için yetersizdi Bazı devletlere diplomatlarımı yollayıp Ticari anlaşmalar tertip ettirdim.

Devletin hazinesiyle Balkanlarda Demir madenleri ve Köy çiftlikleri kurdurdum vergileri bize lazım.

Sofyada bekleyen birliklerimizle Yaştaki birliklerin birleşimine karar verdim. Ve orduda gereksiz birimlerin terhis olması lazımdı nede olsa düzelen ekonomiyle Yeni birimler oluşturacaktım. Tüm müsellimlerin terhisini emir buyurdum.

Artan Paramızla Yaşda Hükümet binası inşa ettirdim.

Yakında Dünyaya kim güçlü göstereceğimizden eminim.
dwar

« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2016, 00:22:39 »
Bir tavsiye 1 ordu kurup kiev ordan moskova git avusturya ile savaşmadan bunu yaparsan 1730 gibi çok rahatlarsin

Ynt: Empire Total War : Osmanlı Padişahları (1. bölüm geldi)
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2016, 13:26:43 »
Takip

*

Çevrimdışı Kapitän

• **
  • 6
Ynt: Empire Total War : Osmanlı Padişahları (1. bölüm geldi)
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2016, 17:01:05 »
2.BÖLÜM : Savaş

Cuma selamlığından çıkmıştım ulaklar devletin kaderi için önemli olan bir haber getirmişler. Kırım için başka talipler varmış! Lehler . Kırım'a savaş açmışlar savunmak için savaşa girdiğimizi Lehlere bildirdim. Kafirin başkentine kadar yürürüz inşallah.

2 Devletinde orduları Kırıma yaklaşmış Seçim yapmalıydım Kırımı kurtarırken Yaş elden gidebilirdi seçimi yaptım Lehlerin Cılız ordusuna Damadım Ali Paşanın saldırmasına karar kıldım.Kırım kendi başının çaresine bakmalı.

Damadımın ulağı Lehleri bozguna uğradığının haberini getirdi tek kötü yanı fazla kayıp vermemiz Ali Paşa bundan bir ders çıkarmıştır umarım.

Bu küçük bir zaferdi kayıpların telafisi için emir verdim birimler takviye edilecek . Avrupadaki askerlerimiz büyük ordular karşısında cılız kalacağından dolayı 2 tane cemmat yeni çeri biriminin Payitahtta oluşturulması için Ordunun başındaki Vezirime emir verdim.

Balkanlardaki binalar inşa edilmiş Ekonomimiz güçlenecek.

Bu haber için sevinirken Paşalarımdan biri Avrupadan haber geldiğini söylüyor

Kaptan kid miymiş kudmuymuş Bir tane gavurun tohumunu yakalamışlar bu bizi ilgilendirmez
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2016, 17:04:55 Gönderen: Kapitän »
dwar

*

Çevrimdışı Kapitän

• **
  • 6
Ynt: Empire Total War : Osmanlı Padişahları (2. bölüm buradaa)
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2016, 17:08:31 »
Yorumlarınızı bekliyorum
dwar

*

Çevrimdışı twci

• 17
Ynt: Empire Total War : Osmanlı Padişahları (3.bölüm bu akşam)
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2016, 18:11:13 »
takip

*

Çevrimdışı Kapitän

• **
  • 6
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2016, 18:34:02 »
Bir tavsiye 1 ordu kurup kiev ordan moskova git avusturya ile savaşmadan bunu yaparsan 1730 gibi çok rahatlarsin
hikâye gereği bölümler kesilerek yayınlandığı için biz bir kaç bölüm önden gidiyoruz. Yine De Tavsiye için çok teşekkürler.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2016, 18:35:51 Gönderen: Kapitän »
dwar

*

Çevrimdışı Kapitän

• **
  • 6
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2016, 18:35:04 »
hikâye gereği bölümler kesilerek yayınlandığı için biz bir kaç bölüm önden gidiyoruz. Yine De Tavsiye için çok teşekkürler.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2016, 18:35:55 Gönderen: Kapitän »
dwar