kale ve şehir arasındaki fark

• 6 Yanıt
  • 634 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kale ve şehir arasındaki fark
« : 08 Nisan 2017, 12:11:02 »
oyunda bi sato bide kasaba yapabiliyoruz bölgeleri kasaba yapınca ne oluyor şato yapınca ne oluyor ne farkı var biri anlatabilirmi
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2017, 12:53:27 Gönderen: mehmetozan »

Ynt: arkadaşlar biri bana anlatabilirmi
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2017, 12:40:47 »
İki yapının da kendine özel birimleri var. Mesela şovalyeler şehirlerde üretilemez. Yalnızca citadel'de üretilir..
Bina ağacından barakalara göze gezdirirsen bunları görebilirsin..
Citadellerde de şehirlerde yapabildiğin ekonomik binaları yapamazsın. Şehirlerin normal geliri de kalelere göre daha fazladır..

*

Çevrimdışı Tegin Noyan

• **
  • 974
  • Güzel Oldu
Ynt: kale ve şehir arasındaki fark
« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2017, 14:11:30 »
Benim uyguladığım deniz kenarları ve ticaret hacmi yüksek yerlerde şehir, kırsal alanlarda kale yapmak.
Tavsiye ederim
?''Cesarete karşı hayranlık duymak, bağlı olmayı yüz kızartıcı saymak bizim geleneğimizdir. Atalarımızdan toprakla devraldığımız vatanımızı feda edemeyiz.''

Aşk Bir Yörüğün Hayata İtirazıdır.Susarsa Çatışma,Konuşursa Savaş,Yazarsa Destan,Severse Devrim Olur.Tut Ki Ben Bir YÖRÜĞÜM!!!

« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2017, 15:14:23 »
teşekürler

*

Çevrimdışı Rastkoln

• **
  • 10
  • Zalimler İçin Yaşasın Cehennem!
« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2017, 18:09:32 »
Stratejik öneme sahip yerleri şehir yapmakta baya işe yarıyor.

*

Çevrimdışı Morpheus

• 61
  • ???????? ???????? ???????????
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2017, 12:01:50 »
oyunda bi sato bide kasaba yapabiliyoruz bölgeleri kasaba yapınca ne oluyor şato yapınca ne oluyor ne farkı var biri anlatabilirmi

türklerle oynarken tiflis ve erivanı hep kale yaparım içlerinede 5 er tane yeniçeri okçusu koydunmu geçilmez olur özellikle moğollarla karşı çok işe yarıyor moğolların atlı birlikleri olduğu için genellikle son seviye kalenin en iç kısmına yeniçeri okçularını yerleştirip önlerine kazıkları koyuyorum :D ondan sonra timurun fili gelse geçemez :) yani demem oki savunma savaşları falan yapacaksan hiç düşünme kaleyi fulle dostum

« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2017, 20:11:34 »
Yeniçeri çıkana kadar Moğollar geliyor