Anket

Sizce Hangi Dönem İşlenecek? (Üye Olarak Oylayabilirsiniz)

Standart haritamızda daha önce işlenmemiş bir Antik Dönem
Râşid Halifeler Dönemi
Antik-Orta Çağ Asya
Kanuni Sultan Süleyman Dönemi
Victoria Devri
Birinci Cihan Harbi
Maddelerde olmayan diğer dönemler (lütfen yorumlarınızla belirtin)

Yeni Tarih Temalı Total War'un İçeriğini Tahmin Ediyoruz (Ödüllü)

• 37 Yanıt
  • 4538 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2543
  • Ebu Zerdüşt
Tarih teması diye Warhammer 3 çıkarırlar.Warhammer tarihi kasarız biraz.

*

Çevrimdışı lasthdeath

• 1647
  • Family, Duty, Honor
Bence victoria devri gelir. Etw haritasının daha geliştirilmiş haliyle victoria devrini yapsınlar.
En azından benim isteğim böyle :)
Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek yürek tek bileğiz. Biz Türkiyeyiz...

*

Çevrimdışı ersin96

• Great Emperor
  • **
  • 8270
  • Kış geliyor!
Şıklarda yok, Rönesans dönemi işlenecek diye düşünüyorum. 15. yüzyıl ve sonrası.
Barış Antlaşmaları yeni savaşlara hazırlanmak içindir.

*

Çevrimdışı peymane

• 1638
  • Belki olur...
    • Belki olur
yanlışlıkla raşid halifelere bastım ama "Standart haritamızda daha önce işlenmemiş bir Antik Dönem" diyorum aslında. daha doğrusu istiyorum.
Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler. (Mümin 57)

Bence Viktoria dönemi ve 1.dünya savaşının bitişine kadar sürecek bir oyun olacak

Ben 1. Cihan harbi.çünkü battlefield 1 in satışını gördüler o yüzden bu dönemde yapacaklar oyunu.

Su an birinci ve ikinci Dünya savaşları baya revaçta iken akımdan etkilenip birinci Dünya Savaşı'nı yaparlar muhtemelen

*

Çevrimdışı hazarowa

• 213
  • Ölümüne Medieval'cı
Benim tahminim antik çağ dönemi, belki firavunlar dönemi olabilir. Düşünsenize kadeş antlşmasını tekrar imzaladığınızı :)

Victoria dönemi genel dünya için haritası için iyi olabilir lakin eğer dünyanın bir bölümü ele alınacaksa amerikanın kolonileştirilmesi üzerine yapılmasını isterdim. Campaign e kıtanın birer köşesinden giren fr,gb,up,ru,sp gibi uluslar haritayı kolonize edip avrupayla ticaretlerini koruyup ele geçirmeye çalışırken diğer yandan kıtanın yerlileri ve kendi aralarında büyük bir mücadele yaşanabilir. Amerikan devrimi tarzı ihtilaller kolonileri elinizden kaçırabilir. Yine american civil war gibi koloni eyaletleriniz arasında savaş çıkabilir, aynı etw ihtilallerinde olduğu gibi taraf seçer girersiniz. Dış dünyadaki gelişmelere yani eski dünyadakilere göre kıta çalkanabilir fransız ihtilali ve saire. Oyuna yepyeni ticaret öğeleri eklenebilir. Mesela o dönemlerde damıtılmış alkol piyasası feci imiş. Karayip adalarından çıkan şeker küspesinin rom olduğu yıllar. Beş bardakta dünya tarihini okuyanlar bilirler bu ürünleri  önemini. Etw dekilere ek olarak bu gibi şeyler eklenenbilir.Zaman aralıklarında belli uluslara bonus veya kötü özellikler gelebilir o zamanki tarihi olaylara göre. O dönemki teknolojik gelişmeler oyuna çok iyi adapte edilebilir. Afrikadan gelen kölelerin ticareti ve onları kullanımı üzerine bir sistem geliştirilebilir. Köle ticaretini ele geçirmek gibi. Halk mutluluğundan başka köle mutluluğu olabilir rome 2 deki gibi. Ve zaman zaman bunun düsmesi vesilesiyle tarihte eşi karayip adalarında yaşandığı gibi plantasyonlar köleler tarafından ele geçirilebilir. Korsanlar apayrı ve muazzam bir olay. Kısacası yapın be abi şunu. Hadi eyvallah.
Totıl woo

Tahminimce Çinle ilgili bir oyun olacak. Çin , Moğol,Kore Japonya tarafları. Olmasa bile Victoriayayı yapacaklarını sanmıyorum toplu, tüfekli zamanları yapmazlar.Dünya savaşları ise imkansız. Benim isteğim İslamın ilk yıllarıyla 1500lü yıllar arası olması. Ama yapmazlar  medieval 3 ü yapın ulan
Black Sails çok iyi başladı