Rome Total Realism Anabasis III (Yapım Aşamasında)

• 1 Yanıt
  • 62 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Emprecuss

• **
  • 5926
  • Officer Of The Phalangite
Rome Total Realism Anabasis III (Yapım Aşamasında)
« : 22 Ağustos 2017, 22:15:41 »
Rome Total Realism'in ispanyol topluluğu tarafından geliştirilen RTW'ye devrim açısından bir mod.

Rebel dahil 21 devlet var, batıdaki devletlerin ismi Latince doğudakilerin ismi Yunanca isimlendirilmiş
Devlet Listesi;
ROMANI
PERGAMONOI
BAKTRIOI
INDOI
MAKEDONIKOI
PTOLEMAIKOI
SELEUKIDOI
PUNICI
PARTHOI
PONTIKOI
HAEDUI
SUEBI
ICENI
ARMENIKOI
NABATAIOI
LAKEDAIMONIOI
GALATAI
SIRAKOI
EDETANI
ARDIAIOI
ELEUTHEROI
LUSITANI (Ekstra Devlet)
SABAIOI (Ekstra Devlet)

Not:Ekstra devletler modda bir başka devletin yerine açılabilmek üzere tasarlanmıştır, ekstra devleti seçtiğinizde oyundaki devletlerden birisi yok olacak bu devleti de onun yerine kullanabileceksiniz, Rome Surrectum modunun güncel versiyonunda örneği vardır.

Devletlerin Sembolleri;

Harita:
RTRA III haritası 'Orbis Terrarum' adı verilen tamamen yeni bir harita ve hâlâ geliştirilme aşamasındadır, devlet isimlerinde olduğu gibi batıdaki şehirler Latince isimli doğudakiler Yunanca isimlidir.

Haritadan Resimler;
Harita Dosyaları;

Oyun İçi;

Kaplamalar;

Modellemeler;

Binalar;

Kültürler
Modda 7 adet kültür bulunmakta; BARBARIAN, CARTHAGINIAN (ya da muhtemelen NOMAD), EASTERN, INDIAN, EGYPTIAN, GREEK, ROMAN.

Özgün Şehir Tasarımları;
Town

Eşsiz Barbar Şehri

Babylon

Çevre;
Büyük oranda Rome Surrectum modundan alındı ancak üzerinde geliştirmeler hâlâ yapılıyor.

Tarihsel Karakterler;
Mod Alexander platformu üzerinde olacak ve bunun avantajıyla bol miktarda tarihi karakter göreceğiz gibi.

Kaynaklar;
Strateji haritası üzerindeki kaynaklar tamamen değiştiler.

Arayüzler;
RTRA III arayüzü, neoklasik tarih döneminin ünlü sanatçılarından ve XVIII-XIX yüzyıl tuval sanatçılarının orijinal bir derlemesiyle oluşturulmuştur.

Harikalar;
9 adet yeni harikamız var;
Stonehenge

Zeus Tapınağı

Colossus

Artemis Tapınağı

Halikarnas Mozolesi

Babil Asma Bahçe

İskenderiye Deniz Feneri

Piramit

Stupa

Deniz Savaşları;
Öncelikle şunu belirtelim deniz savaşları sadece Historical Battle olarak Barbarian Invasion 1.6 Ek Paketinde açılabilmektedir, yani kampanya da yok, yüzen fil olarak tasarlamışlar gemileri :)

Mod çıktığında indirme linki eklenecektir :)

*

Çevrimdışı qli_61

• 268
Ynt: Rome Total Realism Anabasis III (Yapım Aşamasında)
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2017, 01:55:10 »
Baya uzun süre olmuş Rome oynamayalı, haritayı felan görünce duygulandım bi. Çıktığında denemeye niyetliyim, konu ve tanıtım için teşekkürler.