Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel

• 46 Yanıt
  • 1069 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 35
  • Denedin, yenildin. Olsun. Yine dene. Yine yenil.
Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1. Bölüm Güncel
« Yanıtla #10 : 06 Eylül 2017, 16:29:53 »

Viva La France

Bölüm : 1 Vahşet

Müzik: Bu bölüm için seçtiğim müzik, okuduğunuz zaman bu müziği fonda dinleyebilirsiniz.

1701 Kış : Montreal
Fransa & Iroquois Montreal Kuşatması

Batı Kanadı
Pierre
Pierre : Henri hemen doğuya askerlerimizi yerleştirin.Burayı biz savunacağız, tanrı yardımcınız olsun.
Henri : Bugün ölmek yok Pierre.. 3. ve 4. bölük beni takip edin!

Hava kan ve barut kokuyordu. Her ateş emri verdiğimde yere düşen yerlileri görüyorum. Yüzlerine odaklandığımda aynı acıyı hissediyorum. Bir an için bile düşünmeye vakit yokken neden sürekli sorguluyorum? Bize yalnızca ok fırlatıyorlar.. İnsan böylesi bir öfkenin karşısında ne yapabilir ki ? Acaba yalnış bir karar mı verdim ? Babam bana senden çok iyi bir asker olur demişti.
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Efendim! Surlara tırmanıyorlar ne yapalım ? Efendim!?
Pierre : Süngü tak! Çarpışmaya hazırlanın! Kral için, Fransa için huzaaaah!
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Süngü takın! Kral için, Fransa için huzaaah!

Bir adım gerideyim. Birbirlerine inanması güç bir öfkeyle saldıran iki grup insan var önümde. Artık kendimi kaybettiğimi hissediyorum. Top sesleri silah sesleriyle karışmaya başladı. Bir yandan Adaleide aklıma geliyor. Tarlanın içinde buğdaylara dokunarak yürüyüşünü düşünüyorum. Gerçekten mutluyduk. Geçim ya da hayatta kalma mücadelesi vermiyorduk. Hayattaki tek derdimiz annemize olan hasretimizdi..

Iroquois Yerlisi : Buraya gel işgalci köpek! Senin leşini kuşlara armağan edeceğim!
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Ne dediğini anlamıyorum barbar! Ama bugün burada öleceksin!

Doğu Kanadı
Henri
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Efendim çok geç kaldık. Yerliler kapıyı ele geçirmişler!
Henri : Hemen yüzbaşıya git. Ona batı ve doğu surlarına destek istediğimizi bildir. Koş!
Henri : Sen! Evet sen. Batı kanadının komutanı Pierre'i bul. Burayı her ne olursa olsun tutacağımızı asla yardım etmemelerini, surları ne olursa olsun terk etmemeleri gerektiğini söyle.
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Emredersiniz efendim!
Henri : Evet arkadaşlar nihayet beklediğimiz an geldi! Barbar köpekler elimizden topraklarımızı almak, ailelerimizi yok etmek, kadınlarımıza sahip olmak istiyorlar. Ama görecekleri tek şey öfkemiz olacak. Nişan al! Hazır.. Ateeş!!

Sanki kurşun geçirmiyorlardı. Hızla üzerimize koşmaya devam ediyorlardı. Aptal yüzbaşının stratejik hatası yüzünden yalnızca bir el ateş etmek ne kadar da kötü. Artık sadece süngüler ve baltalar konuşacak.
Henri : Korkmayın! Süngü tak! Saldırmaya hazırlan! Fransa için huzaaaah!

İlk çarpışma çok şiddetliydi. Doğruyu söylemek gerekirse iyi balta kullanıyorlardı. Birinci sırayı olduğu gibi öldürdüler. İkinci sıra daha dirençliydi. Daha fazla izlemeye niyetim yoktu. Kılıcımı çekip üzerlerine doğru atıldım. İri yarı çirkin suratlı bir yerliyi önce omzundan yaraladım. Hemen dikkatini dağıtmıştı. Toparlanmasına izin vermeden kılıcımı karnına sapladım. Artık hem ölü hem de hala çirkindi. Beni gören askerler daha da agresifleşti. Emrimi beklemeden 3. ve 4. sıra süngü saldırısına geçti..

Sayımız azalıyordu. Baltaların karşısında silahlarımızın daha ağır kalması aleyhimize bir sonuç doğuruyordu. Yerliler daha atik ve esnek hareketler sergilerken biz sürekli gardımızı hamlelere göre alıyorduk. Bir an için kaybedeceğimizi düşünüyordum. Askerlerime yerinizde kalın ve savaşın diye bağırıyordum ama doğu kanadını kaybetmemiz an meselesiydi..

Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Süngü tak! Saldırıya hazırlan! Henri'ye, huzaaah!

Yirmi kişi kadar kalmıştık. Hızla dalgalanan Fransa bayrağını gördüm. Tanrım, ne kadar asil bir bayrak. Kabiliyetsiz yüzbaşı en azından elinden geleni yapmaya çalışıyordu. Desteğe gelen birliklerle birlikte yerlileri araya aldık. Panik sırası şimdi onlardaydı. Desteğin geldiğini gören askerlerim tekrar toparlandı ve saldırıya geçti..

Batı Kanadı
Pierre

Askerlerim çok iyi mücadele ederek yerlileri püskürttü. Yaşadığım karmaşıklığın içerisinden de henüz kurtuldum..
Montreal Milis Kuvvetler Askeri : Efendim! Doğu kanadı.. Doğu kanadı düşmek üzere!

Aman tanrım! Henri.. Neredeydi ? Ne yapacaktım ? Bir yerli, baltasını birinin karnına sapladı. Bağırsakların dışarıya çıkışını görüyorum.. Henri?! Aman tanrım..

Hızla Henri'ye doğru koşmaya başladım. Mevzimi ve askerlerimi arkamda bıraktım. Artık savaş umrumda değildi. Eğer Henri'ye bir şey olursa Yüzbaşı bunun hesabını verecek..
Henri : Pierre.. kardeşim. Sol cebimdeki mektubu aileme ulaştır..
Pierre : Şşş.. Hayır! İyi olacaksın. Sakın böyle konuşma! Hayır!
Henri : Bir miktar para biriktirmiştim senin için. Sağ cebimde, al ve kız kardeşine götür..
Pierre : Aman tanrım! Hayır.. Kendin götürürsün, iyileşeceksin ve Paris'e gideceğiz. Beraber terfi alacağız lütfen..
Henri : Hayır sen gideceksin, sen terfi alacaksın. Aileme onları çok sevdiği..

Viva La France : Zafere Giden Yol Ve Gizli Kahramanlar
Yazar ...

Ülkenizi seviyor musunuz ? Cevabınız evet ise bir sorum daha var. Ülkeniz için hiç düşünmeden ölür müsünüz ? 1701 yılının kışında, Kuzey Amerika'da, Montreal savaşı yaşandı. Ülkesini seven ve hiç düşünmeden ölen 189 vatanseverin savaşı. Ama bu savaşa yalnızca tek bir açıdan bakmak tarihe büyük bir ayıp olurdu. Fransa, sömürgeci devletler arasında yer edinerek, yerlileri yok etmek için savaş ilan etti.

Yeni kurulan kolonilerin Montreal bölgesinde yaşanan savaşta, taraflar Iroquois 780, Fransa 960 milis kuvveti karşı karşıya geldi. Milis kuvvetler komutanı Yüzbaşı Emerich'in taktiksel hataları ve rahat tavırları tam 189 fransızın ölümüyle sonuçlandı. İki kanattan saldıran yerliler, surlara doğudan gizlice sızarak baskın yaptılar. Doğu kanadını yöneten Henri, Emerich'in taktiksel beceriksizliğinin kurbanı oldu. Batı kanadına sahte bir saldırı düzenleyen yerliler, surlara bir kaç adam çıkartarak bu kanadı yeteri kadar oyalamak istedi. Asıl saldırı doğu kanadına gerçekleşti ve savaşın vahşeti burada yaşandı. Henri durumu çok iyi idare etse de sayısal üstünlük ve atiklik yerlilerin elindeydi. Üstelik, batı kanadı oldukça meşguldü. Sonradan gelen merkezi kuvvetlerin desteği zamanında ulaşamadı ve Henri savaş alanında can verdi..
Batı kanadı komutanı Pierre, durumu geç farketti. Hızla arkadaşına yardım etmek istese de çok geç kaldı. Henriyi kucağına alan Pierre acı içerisinde kükremeye başladı. Kendini dehşete teslim eden Pierre, öyle bir öfkeyle kılıç savuruyordu ki, önüne geleni doğruyordu. Vaziyet böyleyken askerler de Pierre'i örnek alarak dehşete ortak olmuşlardı. Dakikalar sonra yerliler ağır kayıplar vererek geri çekildiler ve Fransa savaşı kazandı..

Peki bu savaşın ödülü neydi ? Ne uğurda can verilmişti ? Bize ait olmayan topraklarda, başkalarının evlerini ailelerini yıkmaya gittik ve aldığımız tek ödül sevdiklerimizin ölü bedenleri oldu. Üstelik bu farkındalık Pierre'in içindeydi. Kaçan yerlileleri kovalamak için, izin almaksızın kale dışında hücuma geçen Pierre, öfkesini dindirmenin yollarını öldürmekte aradı. Surlardaki birlikler de emir almaksızın yaylım ateşine tutuyordu yerlileri..

Pierre artık öldürecek birini bulamayınca yüzünü kaleye çevirdi. Savaş.. Savaş evlatlarımızı işte böyle değiştirdi.

Montreal Kalesi
Pierre

Pierre : Bundan sonra buranın komutasını ben devralıyorum. Şimdi git bana Yüzbaşıyı getir!
Montreal Batı Kanadı Milis Kuvvetler Askeri Beavis : Bunu yapamam efendim! Lütfen silahlarınızı teslim edin ve ellerinizi uzatın. Sizi Kral adına emirlere itaatsizlikten tutukluyorum!
Pierre : Beavis! burada kral yok! Görmüyor musun? Burada tanrı bile yok! Çekil önümden yoksa sana da zarar vereceğim..
Beavis : Pierre kendine gel dostum. Acını anlıyorum lakin Fransa'ya karşı gelemezsin!
Pierre : Ülkeme değil, ülkemin beceriksiz komutanlarına karşı geliyorum. Çekil lan önümden!

Beavisi eliyle iktiren Pierre, hızla yüzbaşının karargahına girdi..

Pierre : Ne düşünüyordun yüzbaşı! Tanrının cezası bu duvarların içinde, Fransa düşmanla çarpışırken sen burada ne düşünüyordun ?!
Emelrich : Pierre. Bak yardım etmeye çalıştım.. Öfkeni anlıyorum lakin bu öfkeni bize değil düşmana yönelt. İşte o zaman zafer bizim olur.
Pierre : Sen hala zafer mi diyorsun aşağılık!
Emelrich : Pierre sen ne yap..

Pierre, botundan çıkardığı hançeri bir hışımla yüzbaşının kalbine sapladı. Onlarca insan şaşkınlık içerisinde birbirlerine bakıyordu. Beavis ortamın daha fazla gerilmemesi adına araya girerek;

Beavis : Bugün burada yaşanılanlar olduğu gibi Kralımıza rapor edilecek. Pierre'i hemen kelepçeleyip hücreye kapatın. Yüzbaşının cesedini ve diğer cesetleri toplayarak gömün. Hadi! Ne bakıyorsunuz öyle suratıma başka rütbeli kalmadı bu karargahta. İş başına!

Pierre hücreye kapatılmış başına 2 nöbetçi dikilmişti. Beavis ise geniş kapsamlı bir rapor hazırlamış, olan biteni tüm berraklığıyla Paris'e iletmesi için birini görevlendirmişti. Montreal milis birliklerinin en az iki ay kıpırdaması mümkün gözükmüyordu..

Not: 1. bölümün kısa olduğunun farkındayım, hikayemizi farklı biçimlere sokmaya ve rutin hikayelerden ayırmaya özen gösteriyorum. Lakin 3 kişiye anlatmakta istemiyorum. O yüzden tüm forumdan destek bekliyorum. Yakında attila ve rome 2 hikayesine de başlayabilirim. Hatta eu4 hikayesi bile çıkarmayı planlıyorum. Bilgisayarım içerisinde herşey planlı olarak kaydediliyor. Kimsenin hikayeler biter mi yarıda kalır mı gibi kaygıları olmasın. Ekstrem bir durum olmazsa bir sorun olmaz. Şimdiden teşekkür ederim. Daha fazla insan ilgilendikçe daha özen göstereceğim daha uzun bölümler de mutlaka gelecektir.
DEVAM EDECEK  tbr*
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2017, 20:31:51 Gönderen: Blackbeard »
M.Kemal Atatürk'ün izinde Galatasaray'ın peşinde adanmış bir ömür ~

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
  • Şüphesiz sen sen değilsin
Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
« Yanıtla #11 : 06 Eylül 2017, 20:32:19 »
Karaktersiz beavis.. Nasil sinir oldum ya..  :D ben kendimi karaktere kaptirdim bir an. Cok güzel bir bolum olmus. Sözünü tutup bolumu zamaninda cikartman da ayri bir hoş.Forum kendine gelir üyeler toparlanirsa.. Sen yinede yaz usta. Ziyaretci olarak gelip okuyan da var su an çünkü. Hem oynayip oyunun gidisatina gore kurgu yapmak. Bu bölümün asil amaci olsa da bu zor bir iş aslinda. Acikcasi yapabilecegim en net yorum su sanirim; senin hikayeni okudukca gaza geliyorum yazmak icin. Hayırlı aksamlar :)
BÜYÜK TOTAL WAR TÜRKİYE İMPARATORLUĞU
Hayır bence Ahmet siteye bot atıp altyapımızı çöketmeye çalışan bir MOSSAD ajanı.

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 35
« Yanıtla #12 : 06 Eylül 2017, 20:41:50 »
Karaktersiz beavis.. Nasil sinir oldum ya..  :D ben kendimi karaktere kaptirdim bir an. Cok güzel bir bolum olmus. Sözünü tutup bolumu zamaninda cikartman da ayri bir hoş.Forum kendine gelir üyeler toparlanirsa.. Sen yinede yaz usta. Ziyaretci olarak gelip okuyan da var su an çünkü. Hem oynayip oyunun gidisatina gore kurgu yapmak. Bu bölümün asil amaci olsa da bu zor bir iş aslinda. Acikcasi yapabilecegim en net yorum su sanirim; senin hikayeni okudukca gaza geliyorum yazmak icin. Hayırlı aksamlar :)

Kardeşim teşekkür ederim. Elim paslanmış olsa da bir şeyler yapmaya çalışıyorum kendim için de değil, forumu da canlandırmak adına bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Umarım daha güzel işler yapacağız burada. Yazarsan çok iyi olur bence de yazmalısın.  tbr*

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
« Yanıtla #13 : 06 Eylül 2017, 21:07:48 »
Shogun 2 icin yazarim lakin oyunu cozmem gerek biraz
Hayır bence Ahmet siteye bot atıp altyapımızı çöketmeye çalışan bir MOSSAD ajanı.

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 35
« Yanıtla #14 : 06 Eylül 2017, 22:08:07 »
Shogun 2 icin yazarim lakin oyunu cozmem gerek biraz

Uzak doğu çok zor olur ama, kültürlerini hayat tarzlarını pek bilmediğimiz için.. ask*

« Yanıtla #15 : 07 Eylül 2017, 08:06:28 »
Yerlilere barbar demesen ask* geriliyorum pol*

« Yanıtla #16 : 07 Eylül 2017, 11:30:46 »
Bu hikaye Fransız bakış açısından yazılıyor.Fransızlar için o insanlar barbar.Doğru bir kullanım.Tabii Fransızlara sövmek için +1 sebeb
Ordan sağa dön, kime sorsan gösterir.

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
« Yanıtla #17 : 07 Eylül 2017, 15:21:29 »
Barbar değil onlar böcek.. Ayrica zindana atildim bu böcekler yuzunden...

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 35
« Yanıtla #18 : 07 Eylül 2017, 16:20:08 »
Yerlilere barbar demesen ask* geriliyorum pol*

Benim de hoşuma gitmiyor ama farkettiğiniz bir şeyler olmalı. Her parça bir bütünden geliyor. Birinci bölümde bir kitap okuduğumuzu görüyoruz, adı da Zafere Giden Yol Ve Gizli Kahramanlar. Fakat zafer nedir hangi zafere gidildi kim gitti bunu ileride göreceğiz. Yazarı belli değil ve yazar iki taraftan da bakmaya çalışıyor. Yazarın kim olduğu da tabiki henüz açıklamayı düşünmediğim bir kişi. İleride beklemediğimiz olaylar gelişebilecek. tbr*

Bu hikaye Fransız bakış açısından yazılıyor.Fransızlar için o insanlar barbar.Doğru bir kullanım.Tabii Fransızlara sövmek için +1 sebeb

Evet Fransızlara biraz daha ağırlık vermek istedim nihayetinde baş rolde onlar var.

Barbar değil onlar böcek.. Ayrica zindana atildim bu böcekler yuzunden...

Karakterini yaşaman harika bir his benim için  tbr*

Not: Bu hafta benim için iş görüşmeleri belki de işe başlama açısından biraz önem arz ediyor. Bu sebeple tam tarih vermemekle birlikte yeni bölümü önümüzdeki pazartesi günü foruma aktarmış olabilirim. Ama dediğim gibi söz vermiyorum.

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
« Yanıtla #19 : 07 Eylül 2017, 17:10:58 »
Burasi Total war Turkiye. Hikayede karakter varsa rp de olacak elbet. Panzergeneral olsaydida gorseydin sen :D