Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel

• 42 Yanıt
  • 569 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 34
  • Denedin, yenildin. Olsun. Yine dene. Yine yenil.
Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 06.09.2017 / 1.Bölüm Güncel
« Yanıtla #20 : 07 Eylül 2017, 17:40:47 »
Onu da seni de önceden tanıyorum forumu da tabi liseye gidiyordum ilk kayıt olduğumda :)  tbr*
M.Kemal Atatürk'ün izinde Galatasaray'ın peşinde adanmış bir ömür ~

« Yanıtla #21 : 07 Eylül 2017, 20:25:58 »
Onlar böceksever

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
  • Şüphesiz sen sen değilsin
« Yanıtla #22 : 07 Eylül 2017, 20:50:58 »
Bütün yerleskeleri atese verilip kadinlarina tecavuz edilip cocuklarin bogazini kesip kanlarini kafa taslarinda ictigimde leslerinin atildigi derin cukurlarda boceklerin de onlari ne kadar sevdigini gorecegiz aziz dostum. Oncelikle hapisten cikmaliyim tabi..
BÜYÜK TOTAL WAR TÜRKİYE İMPARATORLUĞU
Hayır bence Ahmet siteye bot atıp altyapımızı çöketmeye çalışan bir MOSSAD ajanı.

*

Çevrimdışı kerem1249

• 32
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #23 : 09 Eylül 2017, 09:21:54 »
Takipteyim, çok güzel yazacağına inanıyorum.
EU4 hikayesini istersen Paradox Interactive Türkiye sitesinde de paylaşabilirsin.
Board Admin - ParadoxFan

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 34
« Yanıtla #24 : 11 Eylül 2017, 14:56:54 »
Bütün yerleskeleri atese verilip kadinlarina tecavuz edilip cocuklarin bogazini kesip kanlarini kafa taslarinda ictigimde leslerinin atildigi derin cukurlarda boceklerin de onlari ne kadar sevdigini gorecegiz aziz dostum. Oncelikle hapisten cikmaliyim tabi..

kah*

Takipteyim, çok güzel yazacağına inanıyorum.
EU4 hikayesini istersen Paradox Interactive Türkiye sitesinde de paylaşabilirsin.

Sağolasın kerem. Seni de hikayedeki Beavis karakteri yapıyorum bilgin olsun.

Not: Arkadaşlar beklediğinizin farkındayım. Umarım bir aksilik bir plan değişikliği çıkmazsa yarın yeni bölümü aktarmış olacağım. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 34
Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
« Yanıtla #25 : 12 Eylül 2017, 17:06:08 »

Viva La France

Bölüm : 2 Ölümle Yüzleşme [ 1 ]

Müzik: Bu bölüm için seçtiğim müzik, okuduğunuz zaman bu müziği fonda dinleyebilirsiniz. Müziği ortadan başlatabilirsiniz, bu bölümle çok uyumlu olduğunu düşünüyorum beğeneceğinizi garanti ediyorum tbr*

1702 Yaz : Montreal Hapishanesi
Pierre & Beavis

Kaç gün geçti sayamıyorum artık. Saçlarım ve sakallarım birbirine karıştı. Tek düşünebildiğim Adelaide ve Gignac. Benim güzel kız kardeşim. Henri'ye bu fotoğrafı gösterdiğimde boğazı düğümlenmişti. Dakikalarca fotoğrafa ve yüzüme baktı. Sanki bir şeyler söylemek istiyordu ama söyleyemiyordu. Ölmeden önce biriktirdiği tüm parasını bizim için ayırmış olmasının karşılığı neydi ? Henri, Fransa'nın kahramanıydı ve hep öyle kalacak. Henri olmasaydı belki de savaşı kazanamazdık. Belki de burada olamazdım. Acaba şuan cennette babamızın yanında mıdır ? Kim bilir..

Hapishaneye girdikten sonra kötü haberler ardı ardına gelmeye başlamıştı. Şerefsiz Beavis! Fırsatlardan faydalanarak Montreal'in komutasını gasp etti. Oysa o sadece bir askerdi. Kim bilir kralımıza ne yazdı ? Acaba bir cevap geldi mi ? Aklımda o kadar çok soru var ki.. Tanrım, lütfen bana yardım et..

Önce Quebec, yani Yeni Fransa dediğimiz toprakları kaybetmiştik. Amerika kolonileri generali Philippe ölmüştü. Kendisini bir kaç kez görme fırsatım oldu. Yaşlı ve inatçı bir adamdı. Her sabah mutlaka kahve içerdi. Ardından yıkanmak için sıcak su hazırlatılmasını emrederdi. Amerikaya ilk geldiğimde kişisel muhafızıydım. Yaşlı olmasına rağmen akıllı bir o kadar da kurnazdı. Bir keresinde yerlilerin başlattığı isyanı kan dökmeden halletmişti. Politikadan anlıyor demiştim o zamanlar. Zaten yerliler ile barış içinde yaşanılması gerektiğini düşünen nadir insanlardandı. Umarım huzur içinde yatıyordur..

Fransa için büyük bir hayal kırıklığı.. İroquois ve Huron kabilelerini yok etmek isterken, kolonilerin başkentini kaybetmek.. Yerliler aptal olmadıklarını kanıtlamışlardı. Aynı anda Montreal ve Quebec'e saldırarak mükemmel bir taktik anlayışlarının olduğunu gösterdiler. Ne de olsa bu topraklar aslında onlarındı ve bu topraklarda ne yapılacağını onlar, bizden daha iyi biliyorlardı. Savaş sırasında ve hapishanede yerlilere karşı acıdığımı hatırladığımda tüm taşlar yerine oturuyordu aslında. Fransa yanlış zamanda yanlış yerdeydi. Huzur ve barış içerisinde bu topraklara yerleşebilir, yerlilere vatandaşlık verebilir ve teknolojimizi onlarla paylaşabilirdik. Ama Fransa zor olanı yaparak savaşı seçti..

Belki de bu kanımızda vardı. Örneğin Şarlman, atalarımızı bir çatı altında toplamak ve dinimizi yaymak için büyük mücadele vermiş bir komutandı. Keza Philipp İngiltere seferi için hazırlanmış, topraklarımız üzerindeki İngiliz hakimiyetine son veren bir kraldı. Lakin Ameri..

Beavis : Pierre. Nasılsın?
Pierre : Sen.. Beavis bana yaptığın haksızlığın bedelini bir gün ödeye..
Beavis : Yeter. Öfkenden vazgeç artık. Eğer ben seni hapishaneye attırmasaydım askerler tarafından öldürülürdün. Yüzbaşıyı öldürdün Pierre! Bunun normal karşılanacağını ve komutayı alıp askerleri idare edeceğini nasıl düşünürsün? Yaptığın tamamen serserilik.
Pierre : Ama..
Beavis : Evet haklıydın. Fakat bu şekilde değil. Öldürerek değil. Sabretmesini bilmelisin. Kralımızdan bir mektup geldi. Bu konuyu daha sonra tekrar konuşuruz. Şimdi sana bu mektubu okuyor ve seni tebrik ediyorum. Biliyorsun Fransa'ya haber götürüp getirmek bir hayli uzun oluyor.. Bu mektubu alabilmek için ne kadar çabaladığımı bilmiyorsun..

Sevgili Pierre ve Beavis,
Yaşanılan vahim olaydan dolayı tüm fransa olarak üzgünüz.Yaptıklarınızın doğru olmadığını ama Fransa için kazandığınız zaferin ne kadar önemli olduğunu bilmelisiniz.Anlattıklarınızın doğru olduğunu teyit ettim.Bu yüzden ikiniz de bir üst rütbeye terfi edeceksiniz.Lakin bir daha hata yaparsanız göreceğiniz tek şey giyotin olur.
Amerika kolonilerini kurtarmak için bir ordu gönderiyorum.Ordunun başına geçecek ve emirlerimi doğrudan uygulayacaksınız.Size güveniyorum evlatlarım. Fransa da güveniyor. Fransa'ya mutlak zaferi getirin! En kısa sürede haberlerinizi bekliyorum.
Tanrı sizinle olsun..

Pierre : Aman tanrım Beavis! Seni çok yanlış anlamışım. Lütfen özrümü kabul et.
Beavis : Önemli değil dostum. Anladın mı şimdi seni neden ziyaret etmediğimi? Küçücük bir yakınlık çok şeye sebep olurdu. Kral'ın her yerde casusları, sadık askerleri var. Yapılacak çok işimiz var. Asker! Yüzbaşı Pierre'i bu hapishaneden çıkartın!

1702 Yaz : Paris - Kraliyet Sarayı
Adaleide

Bugün herkes çok neşeli. İnsanlar etrafta koşuşup duruyorlar. Tabi neşeli olmaları çok doğal. Yeni bir varis ilan edildi. Sophie.. O kadar tatlı o kadar güzel bir bebek ki.. Matmazel Blanche doğururken oradaydım. Kral Louis erkek bir çocuk bekliyordu ve beklentisi gerçekleşmeyince tanrıya küfürler yağdırarak bağırıyordu..

Blanche : Adaleide sen ona bakma. Bu domuz ne dediğini bilmiyor! Kızımı sen eğiteceksin ona sen bakacaksın. Her zaman gözün kızımın üstünde olsun. O, bir gün, Fransa'nın kraliçesi olacak..
Adaleide : Emredersiniz majesteleri. Be.. Been.. gerçekten büyük onur duydum. Bana bu görevi layik gördüğünüz için çok teşekkür ederim!

Aşağılık domuz! Bana Blanche'nin öleceğini ve beni karısı olarak alacağını söyleyerek kandırdı. Ona erkek çocuk verebilirdim.. Henüz 4 aylık hamileyim ve her an anlaşılabilirim. İşte o zaman beni öldürürler! Bu durumu nasıl açıklarım insanlara ? Gignac ve Pierre asla öğrenmemeli..

1702 Yaz : Paris - Donanma Tersanesi
Gignac

Eğer Eugenia olmasaydı şu anda bu gemiyi temizlemek yerine çöplerde yemek arayacaktım. Kız kardeşim belki de ölmüş olacaktı.. Kız kardeşimi saraya aldırdı ve beni donanmaya soktu. Ona hayatımızı borçluyuz. Henüz Pierre'den haber almayı başaramadık ve evimizi satmak zorunda kaldık. En azından Adaleide'nin kalacak bir yeri var. Ben.. ben zaten gemide yatıyorum..

Quebec'in düşmesi Fransa'yı oldukça kızdırdı. Büyük bir ordu bizim gemimiz de dahil olmak üzere 12 parçalık filoya alındı. Amiral yakında Amerika'ya doğru yola çıkacağımızı söylüyor. Umarım ben yokken Adaleide başının çaresine bakabilir. Sanırım bu telaşın sebebi Quebec'in düşmesi ve İngiltere ile On üç koloninin Fransa'ya savaş ilan etmesi..

Pierre çok dikkatli olmalı. Hali hazırda Hollanda ile de savaşta olan ülkemiz, dört cepheden savaşa hazırlanıyor. Amerika'daki kolonilerimiz çok güçsüz ve İngiltere zafer için her yolu deneyecektir. Müttfeğimiz olan İspanya'yı mutlaka yanımızda tutmalıyız. Eğer onları da kaybedersek, Fransa yok olabilir ve bunun olmasını hiçbir Fransız istemez..

Viva La France : Zafere Giden Yol Ve Gizli Kahramanlar
Yazar Evelyn
Önsöz

Düşünün.. Birden fazla cephede savaşa hazırlanan bir ülkeyi ve bu ülkeyi yönettiğini zanneden adamı düşünün. Bir ülke felakete sürükleniyor ama o hala uçkurunun peşinde. Eğer bu ülke bu zor zamanlarda ayakta kalabiliyorsa, sebebi Fransa'nın fedakar kahramanları sayesindedir. Yaptığı her ne kadar yanlış olsa da annemi özlüyorum. Büyük zorluklarla karşılaşmış yine de pes etmemiş bir kadın o benim gözümde. Eğer yıllar önce Louis ile beraber olmasaydı belki de şuan hayatta olamayacaktım. Ondan nefret ediyorum ve öldüğü için mutluyum. Ama anneme olanlar, beni ucu bucağı olmayan okyanuslarda mahsur bırakıyor. Gerçekten hayatta kalmak için yaptığımız herşey mübah mıdır ?

Yerlileri katletmemiz, etrafımızdaki insanları vahşice öldürmemiz, hayatta kalmak için hatalar yapmamız kabul edilebilir mi ? Ben kabul etmiyorum ve siz Fransızlar, kesinlikle kabul etmemelisiniz. İnsanlar ekmek bulmak için dilenmemeli. İnsanlar yaşamak için hatalar yapmamalı. Devlet dediğiniz güç insanların huzurunu ve refahını korumalı. İşte biz, hayallerimizdeki devleti, büyük Fransa Cumhuriyetini 1789 yılında başlattığımız devrimle kurduk. Peki bugüne kadar ölen, sayılarını bile bilmediğimiz, belki de isimlerini hiç bilmediğimiz insanlara ne oldu ?

Babam bile diyemediğim kralın beni gayrimeşru ilan etmesi, Sophie'nin sayısız suikast girişimleri ve Gignac'ın olağanüstü çabalarına rağmen bu kitabı büyük devrimimizden on yıl sonra yayınlanacak olması beni mutlu ediyor. Cumhuriyetimizin 10. yılına ve devrim ilkelerine uygun olarak hazırladığım bu kitabı beğeneceğinizi umuyorum..

1799 : Paris - Versay Sarayı
Alice

Alice : Bu kitabı görüyor musunuz ? Bu kitabın yazarı tek pencereli tek kapılı bir evde ölü bulundu! Ve bugün siz işe yaramaz insanların yüzlerine bakarak hala bir şeyler bekliyorum. Beyler bayanlar, Napoleon Boneparte denilen diktatörün büyüsüne kapıldınız! Devrimimizin ideallerini unuttunuz. Etrafınıza bir bakınız. Paris, kültür ve medeniyet başkenti oldu diyorsunuz. Ama büyük bir yıkıma hazırlanıyorsunuz. Bu kitaptan hiç mi ders almadınız? Tüm çabamızı orduya ve donanmaya vermenin, İngiltere'yi işgal etmek istemenizin sebebini anlayamıyorum. Şimdi hepinize soruyorum.. Amerika'da ne yaptınız ? Ne yapabildiniz ki, İngiltere'de ne yapacaksınız ? ...

??? : Alice'i vurdular. Tam alnından.. Demokrasi sarayında, devrimin onuncu yılında, büyük bir skandal yaşandı. Bu aynı zamanda Fransa'nın sevilen ve saygın bir aile haline gelen, hiçlikten yükselip soylu ünvanını kazanan de Jure ailesinin sonu dediler. Bilmedikleri şey benim hayatta olduğumdu. Fransa'ya ve Fransızlara daha fazla katlanmak istemiyorum. Gitmenin vakti gelmişti..

Böylece Napoleon Boneparte dönemi başladı...

DEVAM EDECEK  tbr*

Not: Sizlere olabildiğince iyi bir bölüm hazırladığımı düşünüyorum. kirp* Bu bölüm henüz part 1. Hikayemizin içerisindeki kitabın yazarını, onun çocuğunu ve annesini öğrendik. Arada çok büyük boşluklar silsilesi var ve bunları zamanla dolduracağız. Kimse hikayenin sonunu öğrendik demesin bu bölümde okuduğunuz son bölümler son değil aslında. Herşey daha da karmaşık bir hal alacak. Arada ileriye ve geriye sık sık dönüşler yapacağız. Karakterlerimizin iç dünyasına daha fazla yoğunlaşmaya başlayacağız. Tabi araya ufak ufak savaş sahneleri dramatik sahneler de atacağız. Umarım beğenirsiniz. Part 2 önümüzdeki çarşamba ya da perşembe günü foruma aktarılır. Şimdiden teşekkürler keyifli forumlar dilerim..

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2017, 14:49:25 Gönderen: Blackbeard »

« Yanıtla #26 : 12 Eylül 2017, 18:31:40 »
Fransa için kara bir gün  kizgin*
Ordan sağa dön, kime sorsan gösterir.

« Yanıtla #27 : 12 Eylül 2017, 20:11:19 »
Ortalık yalan rüzgarına döndü  tebessum*

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 34
« Yanıtla #28 : 12 Eylül 2017, 20:45:18 »
Fransa için kara bir gün  kizgin*

Biraz öyle kurguladık bakalım  ehue*

Ortalık yalan rüzgarına döndü  tebessum*

Geriye dönüşler için flashback diyorlar ileriye dönük ne diyorlar onu hatırlamıyorum ama bu bölümde ileride olanlara göz attık biraz. Daha göreceğimiz savaşlar, devrim ve her karakterin yaşadığı yıllar olacak.  tbr* Napoleon dönemini de NTW ile devam ettireceğiz inşallah  melek*

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #29 : 12 Eylül 2017, 22:14:08 »
İdeal bir hikaye silsilesi. Eline sağlık. Metin var, foto var, Role Playing var.  tbr*