Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Yayınlandı - Güncel

• 46 Yanıt
  • 1106 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 35
  • Denedin, yenildin. Olsun. Yine dene. Yine yenil.
Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 12.09.2017 / 2.Bölüm Part 1 Güncel
« Yanıtla #30 : 13 Eylül 2017, 01:47:32 »
İdeal bir hikaye silsilesi. Eline sağlık. Metin var, foto var, Role Playing var.  tbr*

Teşekkür ederim talha bey, sizi de Fransa'dan ayrılmayı planlayan şuan için tanımadığımız karakter yapıyorum bilginiz olsun.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2017, 15:04:40 Gönderen: Blackbeard »
M.Kemal Atatürk'ün izinde Galatasaray'ın peşinde adanmış bir ömür ~

« Yanıtla #31 : 13 Eylül 2017, 10:43:59 »
Hikeye'nin şimdiye kadar ki kısmını yeni bitirdim. Muhteşem olmuş özellikle müzik seçimlerine hayran kaldım.
Devamını bekliyoruz
Semper Fidelis

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
  • Şüphesiz sen sen değilsin
« Yanıtla #32 : 13 Eylül 2017, 13:11:15 »
Gittikçe kalemin daha da güzelleşiyor. Dag evinde oldugumdan hemen cevap yazamadim. Total war in gördüğü çarpıcı hikayelerden biri olacak bu hikaye. Beavis hapisten cikartsada hala puşt..

@halife abi askwre gitsene artik. Dönüşünü beklerken gidişin bizi uzuyor 😳
BÜYÜK TOTAL WAR TÜRKİYE İMPARATORLUĞU
Hayır bence Ahmet siteye bot atıp altyapımızı çöketmeye çalışan bir MOSSAD ajanı.

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 35
« Yanıtla #33 : 13 Eylül 2017, 14:43:34 »
Hikeye'nin şimdiye kadar ki kısmını yeni bitirdim. Muhteşem olmuş özellikle müzik seçimlerine hayran kaldım.
Devamını bekliyoruz

Kardeşim çok teşekkür ederim. Seni de eğer yanlış anlamazsan Adaleide karakteri yapıyorum bilgin olsun. Müzikleri olabildiğince senaryoyu kaldıracak şekilde seçmeye çalışıyorum. tbr*

Gittikçe kalemin daha da güzelleşiyor. Dag evinde oldugumdan hemen cevap yazamadim. Total war in gördüğü çarpıcı hikayelerden biri olacak bu hikaye. Beavis hapisten cikartsada hala puşt..

@halife abi askwre gitsene artik. Dönüşünü beklerken gidişin bizi uzuyor 😳

Estağfurullah, cevap yazabilmeniz bile yeterli benim için. Teşekkür ederim, elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Aslında her karakter kendi tarafında iyi ve karşı tarafa göre kötü. Önemli olan bizim nereden baktığımız. Bu durumu olabildiğince Game Of Thrones'a göre dizayn etmeye çalışıyorum.

Not: Bu arada bugün işletme alanında biraz tecrübe kazanmak adına bir işi kabul ettim. Kısa vadede biraz tecrübe kazanıp kendi alanıma veya başka bir alana geçmeyi düşünüyorum. Yarın ya da yarından sonra taşınmam gerekecek. Muhtemelen yarın 2. partı foruma aktarmış olacağım. Daha sonra internetin nakil işlemleri benim yerleşmem zannediyorum bir haftayı bulur. Bu süre zarfında doğal olarak en az 7 en fazla 10 gün ara vermiş olacağız.

« Yanıtla #34 : 13 Eylül 2017, 16:48:27 »
Biz bekleriz yeter ki yarıda kalmasın  tbr*

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 35
Ynt: Viva La France [ Hikaye ] & 13.09.2017 / 2.Bölüm Part 2 Güncel
« Yanıtla #35 : 13 Eylül 2017, 19:02:29 »

Viva La France

Bölüm : 2 Ölümle Yüzleşme [ 2 ]

Müzik: Bu bölüm için seçtiğim müzik, okuduğunuz zaman bu müziği fonda dinleyebilirsiniz.Bu müziği açmadan okumayın sakın tbr*

1702 Kış : Paris Tersanesi
Adaleide & Gignac

Gignac : Bu bebek kimin Adaleide?! Kim bu çocuğun babası? Yüzüme bak!!
Adaleide : Gignac, yalvarırım sakin ol! Bak herşeyi anlatacağım sana! Lütfen indir o silahı..

Adaleide : Bu çocuk Louis'in, on ay önce onu ilk gördüğümde aşık oldum. Daha sonra beraber olduk ve Evelyn doğdu. Adını annemden aldı.. Yalvarırım bize zarar verme gidecek başka yerimiz yok.

Dizlerinin üzerine çökerek, bitkin bir hale bürünen Gignac, Adaleide konuştukça büyük bir karanlığa çekiliyordu. Ağızdan çıkan her kelime bir kurşun gibi kalbini yaralıyordu. Bu kızgınlığının sebebi kız kardeşine duyduğu gizli bir his miydi?..

Gignac : Bunu nasıl yaparsın? Ailemize kara bir leke sürdün! Önüme düş, seni gemimin hücrelerine kapatacağım. Ağzını da sakın açma, Amerika'ya geliceksin benimle. Artık Fransa'da kalamazsın..

1703 Yaz : Atlas Okyanusu, Kuzey Amerika
Gignac

Pierre'e ihtiyacım var. Adaleide'yi Amerika'ya yerleştirmeliyiz. En azından bir süre Pariste görünmemeli. Belki çocuk büyüdükten sonra dönebilirler. Böylesine vahim bir hata büyük fırsatlara da yol açabilir. Doğal olarak tahtta bir hak elde edeceğiz. Ben değil, Pierre ve Adailede değil ama bir gün, Evelyn'in oğlu ya da kızı bu hakkı kullanabilir. Duygularım ağır bassa bile mantığımla hareket etmeliyim..

Denizci : Kara göründü!
Amiral : Diğer gemilere karaya çıkmaya hazırlanmalarını söyleyin!

Pierre'e artık çok yakınız. Abimi gerçekten çok özledim. Önceden buğday tarlalarının içinde saklambaç oynardık. Ondan daha küçük ve kısa boylu olduğumdan hep kazanırdım. Nereye saklanırsa saklansın sabretmesini hiç bilemezdi. Daha sonra babama yardım eder, akşam yemeği için eve giderdik. Yemek yendikten sonra babama gelen mektupları okumak için sabırsızlanırdık. Her zaman kendisinin büyük olduğunu ve ilk önce onun okuması gerektiğini söyler beni hep arka plana atardı. Çocukluk işte, belki de artık başka insanlarız..

1703 Yaz :Montreal - Quebec Yolu
Pierre & Beavis

Milis kuvvetleri toplayıp Montreal'i terk ettim. Yanıma tüm sivilleri de aldım. Onları ikna etmek oldukça zordu fakat politikadan anlayan ve hayatını geçen yıl kaybeden General gibi konuşarak problemi halletmiştim. Bir kez daha Generalin ne kadar başarılı bir devlet adamı olduğunu da anlayabilirsiniz. Köylülere her bir yanımızın sarıldığını kaçıp yeniden toparlanmak için tek bir şansımız olduğunu söyleyince ikna oldular. Tabi ki yalan söyledim! İnsanlara eğer paniği aşılamazsanız radikal kararlar aldıramazsınız. Quebec'in düşmesiyle beraber ikmal hatlarını kaybetmiştik ve bir saldırıyı daha kaldıracak erzak ve mühimmata sahip değildik. En kuzeye çekilecek ve orada toplanmaya çalışacağız. Parise stratejimizi haber verdik ama zannediyorum zamanında ulaşamayacak..

Beavis : Pierre bence Quebec limanını işgal etmeliyiz. Louis'in gönderdiği ordunun neyle karşılaşacağını bilmiyoruz. Bizim yardımımızla hayatta kalabilirler..
Pierre : Kendin de söylüyorsun onbaşı. Neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Yardım etmek isterken canımızdan olmamızı öneriyorsun. Bilgi çok önemlidir. Arazi şartlarını hava koşullarını bilmek ya da çok iyi tahmin etmek gerekir. Askerlerin moralleri, mühimmatları ve erzakları olmadan savaş kazanamazsın. Hangi harp okulunda duygularınla hareket etmeyi öğrettiler sana?
Beavis : Bunları ben de biliyorum. Ama mantıklı düşünmek için yeterli vakti..
Pierre : Süvarilerinin yanına dön onbaşı. Bu konu hakkında daha fazla düşünmek istemiyorum. Karar verilmiştir. Kuzeye çekilecek ve yeniden toparlanacağız. İkna olabileceğim bir plan hazırlayana kadar hareket etmeyeceğiz. Kral bunu anlayışla karşılayacaktır..

Bana ismimle nasıl hitap edebilir ? Beni hücreye koyduğunu unutacak kadar aptal olmamı bekliyorsa hata yapıyor. Ekmek bulmanın bile imkansız olduğu bu zamanlarda bir kötülük görürseniz sakın unutmayın. Çünkü insanlar emelleri için herşeyi yapabilirler. Sebebi her ne olursa olsun temkinli olmayı bilmelisiniz..

1703 Yaz : Liman - Quebec Yolu
Gignac & Adaleide

Limandan çıkalı bir kaç saat oldu. Güneş batmaya başladı. Yaz aylarında olmamıza rağmen hava soğuk ve yağışlı. Umarım ailemizin yeni bebeği hasta olmaz. Bir an önce kamp yapmalı ya da dinlenmeliyiz. Amiral, yüzbaşı Pierre'in bizi yakında alacağını söylemesi herkesin içini rahatlattı. İçimden bir ses yüzbaşının benim abim olduğunu söylüyor. Çok çabuk rütbe atlamış gibi görünüyor. Ne yaşadığını çok merak ediyorum..

Adaleide arkada sivillerle birlikte ve güvende. Lakin kafamı kurcalayan bir şey var. Saatlerdir yollardayız ve kimse bizi almaya gelmedi. Ne bir süvari gördük ne de bir çiftçi. Nerede bu insanlar ?

Birden bire ateş sesleriyle irkildik. Aman tanrım! Neler oluyor?

Amiral : Hemen savaş düzenine geçin! Süngü takın, hazırda bekleyin. Topçular tepelere doğru konuşlanın ve nişan alın!
Gignac : Amiralim neler oluyor ? Neden..?
Amiral : Gönderdiğim keşif birliğine saldırmış olmalılar! Anlaşılan bir tuzağa doğru yürüyoruz!

Ben daha harp okuluna bile gitmedim. Şimdi ne yapacaktım ? Siviller.. Aman tanrım Adaleide'i nasıl koruyacağım ?! Düşün aptal. Düşün..

Resim: Keşif birliğinin tuzağa düşürülmesinin tasviri

Amiralin emriyle mevkilerimize yürümeye başladık. İnanılmaz bir panik havası vardı. Subaylar bile konuşmuyordu. Tanrım.. Sana yalvarıyorum burada ölmek istemiyorum. Kız kardeşimi ve bebeğini koru!

Amiral : Düşman yaklaşıyor! Topçulaaar! Göreyim sizi çocuklar, onları cehenneme gönderin! Ateeeş!!

Büyük bir gürültü koptu. Tüm toplar aynı anda ateşlendi. Barut kokusu yayılıverdi hemen alana. Her top patladığında kalbimin hızlandığını hissediyordum. Kazanamayacağımız bir savaşı ve ölümü bekliyorduk. Kaç kişi olduklarını kim olduklarını bilmiyorduk. Tek görebildiğimiz mavi renkli bir flama taşıdıklarıydı. Kıyafetlerini seçmekte zorlanıyordum sanki kahverengi giyiyorlardı. Kim olabilirlerdi ?

Gignac :Yerliler bunlar! bunlar yerlileeer!
Doğu Kanadı Subayı : Üzerimize geliyorlar çocuklar süngü takııın!
Doğu Kanadı Subayı : Bekleee! Bekle! Daha değil!
Doğu Kanadı Subayı : Fransa için huzaaaah! Saldırın!
Askerler : Huzaaaah!

Öylesine büyük bir tufan koptu ki.. Atların hiddeti karşısında bir kaç metre sürüklenen askerleri gördüm. Hemen önüme başka bir askeri çekerek kendime siper ettim. Silahımla bir el ateş ederek bana doğru gelen atlıyı yere indirdikten sonra üzerine atıldım..

Gignac : Arrh! Geber köpek!

Birileri subay düştü doğu kanadını kaybediyoruz diye bağırınca, '' ricat borusunu çalın geri çekiliyoruz '' diye bağırdım. Tek düşünebildiğim kız kardeşimdi ve yenemeyeceğimiz kadar fazlaydılar. Tepeler yerlilerle doluydu ve üzerimize koşuyorlardı..

Doğu kanadı komple kaçmaya başladı. Batı kanadı hala ateşe devam ediyordu. Lakin mevzilerimizi terk ettiğimiz için onların da pek fazla vakti kalmamıştı. Yerliler topçulara doğru saldırıya geçmişti ki..

Amiral : Kahretsin! Doğu kanadı kaçıyor! Çocuklar sizinle savaşmak benim için bir onurdu.. Sivillere zaman kazandıralım! Huzaaaah!

Amiral intihar saldırısını başlattı.. Batı kanadıyla beraber topyekün saldırıya geçtiler. Herşey bizim içindi. Biz kurtulabilelim diye yerlilere siper oldular. Tanrım ne kadar acı bir tablo. Fransa, Amerika'yı kurtarmak için gönderdiği ordusunu 10 dakikada kaybediyordu..

Çok uzun sürmedi. Saniyeler içinde ricat borusu çalındı.. Katledilen fransızları gördükçe çıldıran askerler oldu. Saçını başını parçalayan, kafasını yerlere süren, taşla kafasına vuran insanlar vardı. Bu savaş değildi.. Büyük bir katliam yaşanıyordu. Akli dengesini kaybedenleri geride bıraktık. Sadece koşmaya devam ediyorduk..

Hala kaçmaya çalışanlar vardı. Araya sıkıştılar, yerliler her tarafı çevreledi. Çaresizlik içerisinde kurtulmaya çalışıyorlardı. Yeterince uzaklaşmamıza rağmen yerde yatan yaralıların inlemelerini duyabiliyorduk. Kimisi annesine sesleniyordu kimisi sevgilisine..  Geri dönemezdik artık. Yanımdakileri bilmem ama Adaleide için herkesin ölmesi gerekseydi ölmelerine müsade edebilirdim..

Viva La France : Zafere Giden Yol Ve Gizli Kahramanlar
Yazar Evelyn

Ne kadar acı değil mi ? Kayıtlara bile geçmeyen bu hadise, Fransa için kara bir leke olarak bizler sayesinde tarihe geçti. Kaç kişi öldü kaç kişi kurtuldu kimse bilmiyor. Kimse bu  savaşı hatırlamak istemese de bilmemiz gerek. O gün, orada ölen fransızları hatırlamamız gerek. Kaç kişi dul kaldı ? Kaç kişi babasız büyüyecek ? Kaç annenin yüreği yanacak ? İşte bu sorulara bir nebze olsun merhem olmak, cevap olmak için kaleme alıyorum. Umarım bu yazdıklarım, yüreğinizdeki ağırlığı hafifletir. Ama öfkenizi dindirmesin! Bizlere bu acıları yaşatan tek bir suçlu var! 14. Louis..

Savaş öylesine hızlı öylesine ani gerçekleşti ki, ölüm de bir o kadar yakındı. Gignac ve Adaleide o gün kurtulmuşlardı. Kurtulamayanlar ise şimdi o topraklara karışmış durumdalar. En azından bir mezarı, anma törenini hak ediyorlardı. Fransa'nın kahramanlarına en iyisi bahşedilmeli!..

1703 Yaz :Quebec Limanı
Gignac & Adaleide

Adaleide : Aman tanrım! Kurtulmuşsunuz Gignac! Tanrıya şükürler olsun. Seni kaybedeceğim için o kadar çok korktum ki.. Seni çok seviyorum lütfen bir daha yanımızdan ayrılma!
Gignac : Ben de seni seviyorum. Biliyorsun donanmanın malıyım ben artık. Elimden geldiğince sizi koruyacağım. Söz veriyorum..

Birbirine sarılan iki kardeş, savaşın verdiği endişe ve yanlızlık korkusuyla öpüştüler.. İkisi de birbirine itiraf edemese de ayrılmak istemiyorlardı.. Henüz hatırlamadığım o yıllarda beni yetiştiren, her türlü beladan, sıkıntıdan kurturan hakiki babam Gignac'ı bu satırlar arasında bir kez daha yad ediyorum. O da Fransa'nın bir kahramanıydı ve onunla benim gibi siz de gurur duymalısınız..

Kahramanlık sadece savaş alanlarında değil, günlük yaşantımızda da yapabileceğimiz eylemler arasındadır. Bazen yardıma muhtaç olan birine yardım eli uzatmak, bazen, ekmeğimizi ekmeği olmayanla bölüşmek ya da küçücük bebeğiyle hiç kimsesi olmadan yaşam mücadelesi veren bir anneye kol kanat germek kahramanlıktır. Ve bu kahramanlar dünyayı her zaman daha iyi bir geleceğe kavuşturacaktır..

Gignac : Kuzeye gitmeliyiz. Sanırım tüm güney düştü. Orada kalacak bir yer bulabiliriz. Seni oraya götürüp görevimin başına dönmeliyim. Şimdilik burada kal gidip yiyecek bir şeyler getireyim..
Adaleide : Gignac.. Dikkatli ol lütfen!

Limanda yiyecek bulmak için dolaşmaya başladım. O sırada biri tarafından takip edildiğimi hissediyordum. Benim boylarımda, iri yapılı, beyaz saçlı beyaz tenli bir adam yaklaştı..

??? : Çok bitkin görünüyorsun. Yiyecek bir şeyler mi arıyorsun?
Gignac : Evet mösyö. Karım ve çocuğum aç. Onlara yemek bulmalıyım..
??? : Seni savaş alanında gördüm. Çok güçlü savaşıyordun. Yerliye karşı yanındaki fransızı siper edip öldürmen iyi bir hareketti. Ama yem ettiğin o adamın geride bıraktıklarına ya da krala bunu nasıl açıklayacaksın ?
Gignac : Şşş.. sessiz ol. Bunu nereden gördün o alanda?! Nasıl görebildin? Bunun gizli kalması gerek, eğer öğrenilirse beni idam ederler. Aramızda anlaşabiliriz.
??? : Ben de öyle düşünüyorum Gignac. Sana bir tek..
Gignac : Hey. Adımı nereden biliyorsun ?
??? : Sözümü kesme, çok gizli bir tarikatımız var. Eğer yarın akşam Limanın tavernasının üst katına gelir kendine bir şişe şarap söylersen sana tüm detaylardan ve teklifimden bahsedeceğim. Eğer hayatta kalmak ve yaptığın kötülüğün gizli kalmasını istiyorsan orada ol.
Gignac : Bir dakika nereye gidiyorsun ?..
??? : Soruları yanlızca ben sorarım. Üstündeki lanet kıyafeti de çıkar. Yerliler burayı işgal ettiklerinde üzerindeki kıyafeti görmelerini istemezsin.

Kahretsin!! Bir bu eksikti..

DEVAM EDECEK

Not : Bu bölümün sonu itibariyle Assassins Creed: Revelations'a ve Assassins Creed: Unity' e de el atmış bulunmaktayım. Senaryo içerisinde önümüzdeki 90 yılı ETW ve AC: Revelations ile paralel bir şekilde tamamladıktan sonra NTW ve yine paralel olarak AC: Unity ile devam ettireceğiz. Bugünün işini yarına bırakmamak adına part 2yi yazmaya çalıştım. Biraz eksiklik biraz hata olabilir. Evi toparlamam kolimem gerek malum.. Beğeniceğinizi düşünüyorum. 3. bölüm en erken bir hafta en geç iki hafta sonra forumda olur. Keyifli okumalar iyi forumlar dilerim. Sağlıcakla kalın.. tbr*

Uyarı : Beyler kimsenin endişe etmesine lüzüm yok. Dediğim gibi herşey kayıtlı herşeyin yedeğini alarak ilerliyorum. Forumdaki bölümleri bile not defterine kayıt ediyorum ki aksilik çıkarsa yeniden post atabilelim.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2017, 17:14:15 Gönderen: Blackbeard »

*

Çevrimdışı kerem1249

• 33
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Wizard101 Türkiye
Arşivleme yöntemin çok iyi, hikayenin yarıda kalmayacağı içimizi rahatlatıyor. Bölümleri okuyorum, çok güzel, takipteyim her zamanki gibi ;)
Board Admin - ParadoxFan

Gignac yerli konuşması çok sırıtıyor  ehue*

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 35
Arşivleme yöntemin çok iyi, hikayenin yarıda kalmayacağı içimizi rahatlatıyor. Bölümleri okuyorum, çok güzel, takipteyim her zamanki gibi ;)

Teşekkür ettim eyvallah tbr*

Gignac yerli konuşması çok sırıtıyor  ehue*

Düzeltildi sağolasın  tbr*

Adaleide olmam sıkıntı değil :) yine güzel bir bölüm olmuş
Semper Fidelis