Aoc Medieval Wars Kurulum Ve Problemler [ Problem Çözüldü ]

• 3 Yanıt
  • 421 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 35
  • Denedin, yenildin. Olsun. Yine dene. Yine yenil.
Bu modu çoğunlukla herkesin bildiğini varsayarak -modu bilmiyorsanız steam atölyesine aoc yazınız- problemden bahsedeceğim;

Modun Steam Atölyesi içerisindeki yükleme talimatı şu şekilde,

İnstallation Instructions:
1) Subscribe to the 1078 AD mod
2) Download the models from the link and place in your ProgramFiles(x86)\Steam\SteamApps\common\Atilla\data folder
http://www.moddb.com/mods/medieval-kingdoms-total-war-attila-version/downloads/medieval-kingdoms-november-update-models
3) rename the mkmodels pack to anything else (ie mkmodels1.pack)
4) Launch the mod with both the models pack and 1078 AD (DO NOT RUN WITH MK_BASE
5) Enjoy

Anladığım kadarıyla 1. adım ile moda üye olduk ya da takip ettik. 2. adım ile verilen linkteki dosyayı indiriyoruz ve atw'nin içindeki dataya atıyoruz. Fakat 3. adımı anlayamadım. Öncelikle 3. adımı birinin bana anlatması lazım.  dov*  Aynı şekilde 4. adımı da birilerinin açıklaması gerekiyor. Eğer bu adımlar sağlıklı bir şekilde anlatabilen birisi olursa tüm forum yararlanır diye düşünüyorum.

Benim kişisel problemime gelecek olursak ben daha modelleri indirmedim lakin şöyle bir problemim var;

Resimde de görüldüğü üzere askerlerin adı var kendileri yok :D

Bu resimi oyunu ingilizceye çevir diyenler için çektim. Oyunum şuan ingilizce, steam üzerinden özelliklere tıkladım ve dili ingilizce olarak ayarladım.

Burada da görüldüğü üzere custom battles üzerinde kaplamalar / askerler -artık siz ne isim koyarsanız- gözükmüyorlar?

Toparlayacak olursak sizce kampanya ve serbest savaş içerisinde asker modelleri neden gözükmüyor ? Oyunum ingilizce ve orjinal yükleme talimatlarını anlayabildiğim kadarıyla yerine getirdim. Tek eksik manuel olarak verilen linki yerine getirmeyişim. Verilen linki de şuan indiriyorum fakat 2. ve 3. adımı tam olarak anlayamadığım için yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var. Steam ile alakalı son 3 resmi konu çözüme kavuştuğu an kaldıracağım. Şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim umarım problemi çözebiliriz.

2.09.107 18:30 Değişiklik

An itibariyle manuel yüklemeyi data içerisine gerçekleştirdim oyuna girdiğimde bir farklılık göremedim. Şu anda alternatif bir çözüm yolu arıyorum ve bu videoyu buldum yönergeleri izleyerek tekrar kurulum yapmaya çalışacağım.Video linki;
3.09.107 18:30 Değişiklik ; SORUN ÇÖZÜLDÜ

Arkadaşlar problemi nihayetinde çözdüm. Yapmadığım hamle kalmadı denemediğim öneri kalmadı. Problemi yine çözememiştim. Lakin Attila Total War oyununu silip temiz bir kurulum yaptıktan sonra steam atölyesi üzerinden AOC 1078 modunu indirdim ve yukarıdaki videoda da gösterilen http://www.moddb.com/mods/medieval-kingdoms-total-war-attila-version/downloads/medieval-kingdoms-november-update-models bu linkteki dosyayı bilgisayara indirdikten sonra ismini mkmodels1078.pack yaptıktan sonra data klasörünün içine attım ve oyunu hem data ve mod ile beraber mod manager vasıtasıyla çalıştırdığım zaman birimlerin gözükmeme sorununu hallettim artık birimler gözüküyor. Umarım benim gibi başka sorunlar yaşayan olursa bu gönderiye bakıp sorunu çözebilirler.İyi forumlar

AOC 1078 Askerler Gözükmüyor
AOC 1078 Kurulum Sorunu
AOC 1078 Açılmıyor
AOC 1078 Birimler Gözükmüyor
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2017, 13:05:00 Gönderen: Blackbeard »
M.Kemal Atatürk'ün izinde Galatasaray'ın peşinde adanmış bir ömür ~

Ynt: Aoc Medieval Wars Kurulum Ve Problemler [ Problem Çözüldü ]
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2017, 14:37:50 »
Gerçekten bu problemi bir çok kişi yaşıyor. Ben de özelden bir kaç kişiye bu konuda yardımcı olmaya çalıştım..
O yukarıdaki adımları çevirip yazsam da, ben oynamıdığım için daha fazla yardımcı olamıyordum..
Eline sağlık..  tbr*

*

Çevrimdışı Blackbeard

• 35
  • Denedin, yenildin. Olsun. Yine dene. Yine yenil.
Ynt: Aoc Medieval Wars Kurulum Ve Problemler [ Problem Çözüldü ]
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2017, 17:43:31 »
Gerçekten bu problemi bir çok kişi yaşıyor. Ben de özelden bir kaç kişiye bu konuda yardımcı olmaya çalıştım..
O yukarıdaki adımları çevirip yazsam da, ben oynamıdığım için daha fazla yardımcı olamıyordum..
Eline sağlık..  tbr*

Rica ederim ne yaptım ki  tbr* Gerçekten tam 1 gün uğraştım oyunu silmeden halletmeyi ama en güzeli temiz kurulum yapmak oldu. Umarım herkes faydalanır
M.Kemal Atatürk'ün izinde Galatasaray'ın peşinde adanmış bir ömür ~

Tessekurler bendede bu sorun vardı.Iyi gunlet