MTOTAL WAR ARENA (KAPALI BETA) İZLENİMLER --

• 8 Yanıt
  • 150 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
  • Şüphesiz sen sen değilsin
MTOTAL WAR ARENA (KAPALI BETA) İZLENİMLER --
« : 03 Eylül 2017, 16:33:51 »
İyi günler forum arkadaşlarım. Total War Arena kapalı beta iki gün önce açıldı. Bende bu gün oyunu kurup oynama imkanına sahip oldum. Oyunu oynayan arkadaşların da hızlı bir şekilde forumda aktif olmasını ve deneyimlerini paylaşmalarını istemekteyim. melek* . O zaman başlayalım.

Öncelikle oyunu açtığımızda oyun bizi ısındırmak için bir iki küçük çatışmalara sokuyor. bunları tamamladığımızda Online savaşa katılabiliyoruz.

Başlamadan önce önümüzde 3 seçenek var ROMA İMPARATORLUĞU(PİYADELER) , NALET YUNANLILAR (OKÇULAR) , BARBARLAR(SÜVARİLER) . Her hangi birini seçip savaşa başlayabiliyoruz. Ve seçtiğiniz seçimde sürekli kalmak zorunda değilsiniz bir sonra ki savaşta barbarları seçip zaferler kazanabilir bir diğerinde yunanlılar olup denize dökülebilirsiniz (ki gerçekten savaş esnasında piyadeler ve atlılar pek de etkin değilse okçu olmak hiç akıllıca değil ) .

Şöylede bir şey var bir kol üzerinden gitmek bana daha akıllıca geldi. Çünkü misal vereyim Roma tek bir kademeden oluşmuyor. Seviye seviye ilerliyor askerler. Ben bir 3 4 savaş Roma ile devam edince ikinci seviyeyi açmış bulundum. Aynı zamanda o seviyedeki birliklerimin silahlarını ve ekipmanlarını da aldım. Evet  ekipmanlar da alabiliyorsunuz bu birliklerinizin hasarını savunmasını vs arttırıyor. Bu arada bir sonraki birlik için komutanı seviye atlatmak gerekiyor.

Bunların haricinde birliklerinizin yetenekleri "charge" gibi. Oyun süresinde belirli koşullarda süreli olmak şartı ile kullanılabiliniyor ve bunların yani yetenekler için bir ağaç da oyunda mevcut. GELİŞTİREBİLİYORSUNUZ.

Savaş sistemi geliştirilecektir tabi ki..  Ama ben bu haliyle de beğendim yani siz ne düşünürsünüz bilmem zaten ücretsiz oynayabildiğimiz bir oyunun grafikleri olarak düşününce beni az da olsa tatmin etti.

Önce yüklenme ekranında sizin ve takım arkadaşlarınızın birliklerini görüyorsunuz kimler okçu kimler kılıçlı vs ..

Sonrasın da ise oyun haritası geliyor ve ekip arkadaşlarınızla beraber nerelere konumlanacağınızı  seçiyorsunuz. Ayrıca bir kalem var ve bu kalemle harita üzerinde hareket planınızı arkadaşlarınıza belirtiyorsunuz( bu özelliği savaş sırasın da bile kullanabiliyorsunuz) . Ben çok sevdim bunu. Çünkü yanınızdakinin ne halt yiyeceğini bilmeden açıkçası karşıya dalmak tehlikeli ki kullanan çok insan var bu kalemi. gideceği yönü belirliyor ve bende ona göre hareket ediyorum.

Benim izlenimlerim bu kadar arkadaşlar. Oyunu oynamak isteyen arkadaşlar için de bir fikir oluşturabilmişimdir umarım.

Belki ileride hep birlikte devasa bir rehber de oluşturabiliriz.

Forum ölmüş diyenlere inat;
Güzel günler göreceğiz güneşli günler..
BÜYÜK TOTAL WAR TÜRKİYE İMPARATORLUĞU
Hayır bence Ahmet siteye bot atıp altyapımızı çöketmeye çalışan bir MOSSAD ajanı.

*

Çevrimdışı qli_61

• 267
Ynt: MTOTAL WAR ARENA (KAPALI BETA) İZLENİMLER --
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2017, 17:09:43 »
Ellerine, emeğine sağlık. Ben son oynadığımda Alpha idi sanırım bayağı bir oldu,  bir takım oluşturup Talha abininde referanslı katkılarıyla TWT- YABGU olarak savaşabiliriz, forumumuzu, ülkemizi temsil edebiliriz.İnternetime de bilgisayarıma güvendiğim gibi güvenebileceğim bir gün gelirse bende katılır elimden geleni yaparım  tbr*

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2017, 17:17:57 »
Açıkçası benim internetim gorup gorebileceklerinin en berbati.. Ve sistemimde bin liralik bir laptop. Ve hic donma kasma yasamadan oynuyorum. Bence denemelisin. Olumlu sonuc alacagini düşünüyorum
Hayır bence Ahmet siteye bot atıp altyapımızı çöketmeye çalışan bir MOSSAD ajanı.

*

Çevrimdışı qli_61

• 267
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2017, 17:23:16 »
Açıkçası benim internetim gorup gorebileceklerinin en berbati.. Ve sistemimde bin liralik bir laptop. Ve hic donma kasma yasamadan oynuyorum. Bence denemelisin. Olumlu sonuc alacagini düşünüyorum

İnternetin yavaş olması sıkıntı değil pingli felan oynarım gene fakar cs:go da beni durmadan oyundan düşüren bir aksilik vardı ramazan'da kanser etmişti beni. Yakın zamanda teknik servisi çağırıp kabloları değiştirmeyi düşünüyorum, düşme sorun çözülürse sıkıntı kalmaz.

8 kişi savaşıyoruz bir bakmışsın benim ormanda saklanan atlılar düşmanı arkalamıyor, yenilmişiz. Böyle bir sahneyi yaşamak, yaşatmak çok koyar  ehue*

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2017, 18:40:49 »
Zaten kendi stratejini yabancilarla pek uygulayamiyorsun. 2 piyade birligim hatti tutmaya calisirken dost diye nitelendirdigim bir hayvanoglu :D suvarilerini koseye cekmis benim birliklerin yok olmasini izliyor. Bu incelemeyi yapmamda ki bir diger konuda arena da oynayabilecek cok fazla türk var. Ve resmi forumda alevlenen bir online total war herkesi cezbedebilir

*

Çevrimdışı qli_61

• 267
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2017, 18:53:31 »
Bende sana bu yüzden katılıyorum çok iyi düşünmüşsün böyle forumu gazagetirip ortak stratejili bir takım kurmamız lazım, sırtımızı güvendiğimiz insanlara yaslamamız lazım  ehue*

« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2017, 14:19:12 »
Çok güzel, öğretici bir konu açmışsın.  tbr*
Ben oyuna pek hevesli değilim ama denemek lazım bir ara..

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2017, 14:24:19 »
Denemelisin bence ustam. Oyun tam olarak ciktiginda hep birlikte saf tutalim arenanin kurak topraklarında..

« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2017, 14:35:53 »
Katılıyorum. Çıkış yaptığında beraber oynayalım.  tbr*