Burma (Myanmar/Arakan) Müslümanları Osmanlı'ya Yardım Göndermiş

• 5 Yanıt
  • 550 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Burma (Myanmar/Arakan) Müslümanları; Balkan Savaşı sebebiyle Osmanlı Devleti'ne yardım göndermişlerdir.
Vesika ve Latinize hâli:

*

Çevrimdışı kerem1249

• 33
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Wizard101 Türkiye
Türkiye'nin askeri bir harekatla Myanmar'da bir İslam Cumhuriyeti kurması en doğru yapılacak iş bana göre. Hem de bunu çabucak yapmak gerek ki karşıdaki devlet kendine süper güç müttefikler bulamasın. Böylelikle bu insanlar mülteci olmaktan kurtulacaktır.
Bu harekat devlet için maliyetli olabilir, fakat ülkedeki petrol ve doğalgaz bu zararı da örtecektir. Ayrıca Asya'da kendine bağlı bir yönetim oluşturmak uzun dönemde de faydalıdır.
Board Admin - ParadoxFan

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2560
  • Ebu Zerdüşt
Türkiye Cumhuriyeti Amerika değil oraya demokrasi götürsün.Türkiye Cumhuriyeti devleti giydiği çorabı bile ithal eden, bereketli topraklarından verim almak amacıyla beton fidanları eken tamamen dışa bağımlı kendi kararlarını almaktan aciz bir ülkedir.

Gündemin hala Arakan olmasına çok şaşırıyorum.Dizimizin dibinde olan Suriye İç Savaşı, ülkemizde ciddi biçimde artış gösteren özellikle dindar kesimin zarar gördüğü ahlaksal yozlaşma var.Enflasyon sorunlarımız ve gelecek kaygımız var.Tecavüz, çocuğa istismar almış başını yürümüş ve biz oturup hala Arakan'ı konuşuyoruz.Doğu sorunuyla ilgilenirken dolar 4 lira oldu bir de ülkeyi savaşa sokup yaprak börtü böcek kemirecek raddeye mi gelelim?

Total War oyunu değil bu.Bas orduyu iki meydan savaşı bir kuşatma haydi vassal oluşturalım.Gerçek anlamda dünya gücü Amerika Birleşik Devletleri bile Irak, Afganistan ve Vietnam gibi neredeyse Orta Çağ karanlığında yaşayan ülkelerde istediğini elde edemedi.Üstüne zararlı çıktı tıpkı gücü silahına dayalı Sovyetler'in, Afganistan'ı birliğe dahil etmeye çalışması gibi.Amerika Birleşik Devletleri'nin Irak zararları azımsanmayacak kadar ülkeye ciddi hasarlar verdi şimdi bile toparlayamadı bölgeyi Orta Doğu lanet okuyor adamlara.

Her şeye rağmen Arakan'a yardım etmek isteyen samimi insanlar buyurup Arakan Müslümanları'nın hakkını savunmaya adamış silahlı terör örgütüne kaydını yaptırıp kardeşleri için kanını dökebilir.Öbür türlü Myanmar Devletine verilen tepkileri samimi bulmuyorum.Keşke azıcık da olsa İskandinavya'daki Sami ırkına da hoşgörü gösterip yere göğe sığdırılamayan İskandinav ülkelerine de tepki gösterip her gün manşet yapsanız.

*

Çevrimdışı MedievalMusti99

• **
  • 3290
  • Eskiler eskiden güzeldi.
Türkiye'nin askeri bir harekatla Myanmar'da bir İslam Cumhuriyeti kurması en doğru yapılacak iş bana göre. Hem de bunu çabucak yapmak gerek ki karşıdaki devlet kendine süper güç müttefikler bulamasın. Böylelikle bu insanlar mülteci olmaktan kurtulacaktır.
Bu harekat devlet için maliyetli olabilir, fakat ülkedeki petrol ve doğalgaz bu zararı da örtecektir. Ayrıca Asya'da kendine bağlı bir yönetim oluşturmak uzun dönemde de faydalıdır.

İmkansız.

*

Çevrimdışı peymane

• 1641
  • Belki olur...
    • Belki olur
Dünyaya yetiyoruz elhamdülillah.
Ancak yıllardır süren zulmün bir anda gündeme yerleşmesi, özellikle ingiltere gibi ka(h)petalist ülkelerin, barış yanlısı büyük ve muhterem devletlerin de olaylara tepki göstermesi yeni bir Suriye mi oluşturulmak isteniyor sorusunu akla getiriyor. Bunlar bir lira kâr etmeyeceklerse çenelerini yormazlar insanoğlu için. Muazzam bir fitne yaşanıyor oralarda ki biz bu fitneyi coğrafya olarak çok iyi biliyoruz. Basiretli düşünmek zorundayız.
Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler. (Mümin 57)

Her yere yardım eden devletten her yerden yardım alan devlete vay be  agla*