Film Tanıtımları ve Önerileri

• 694 Yanıt
  • 57714 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı haldun

• *
  • 141
  • cennaro dıt dı dııııııııııt!!!!!!
Film Tanıtımları ve Önerileri
« : 03 Şubat 2009, 05:04:38 »
evet arkadaşlar...

Forumun, sinema filmi veribankasını genişletme çalışmalarımız devam etmekte. Fakat henüz istediğimiz verime ulaşamadık. Bu yüzden üyelerin daha rahat faydalanabileceği bu kısmı düşündük.

Eminimki totalwarcular aynı zamanda iyi birer sinema seyircisi. Kimse 2 saatini hoşlanmayacağı bir filme harcamak istemez. Repertuarım baya geniş. Buna güvenerek bu başlığı açıyorum ama bir güvencem de ne de olsa benim yetişemediğim yerde arkadaşlar yetişecektir. Bu yüzden içim rahat.

Buyurun sorun ve filmler size göre mi, o filmin haldun puanı nedir, öğrenin..  kah*

*

Çevrimdışı Constantine

• 1943
  • Meine Ehre heißt Treue!
Ynt: Film Tanıtımları ve Önerileri
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2009, 05:37:20 »
Cidade de Deus, sence bana göre mi iyi bir film mi ne zaman izliyim huh*

*

Çevrimdışı haldun

• *
  • 141
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2009, 05:51:21 »
işte beklediğim bir soru....

ama sanırım azıcık yanlış anlaşılmışım...

format şu şekilde olacak...

diyeceksinki... ben şöyle şöyle filmleri çok severim... bu da öyle bir filme benziyor izleyeyimmi... gibi....

tabi burda bana hangi filmleri izleyipte hastası olduğunu söylesen belki daha rahat yardımcı olabilirim...

filme gelince.. bu film.... mükemmeldir.... hiç düşünme, bekleme yapma, direk izle... bu film haldun garantilidir... zevkin nasıl olursa olsun sevmeyeceğini düşünmüyorum...

filmin türkçesi tanrı şehir veya tanrının şehri gibi birşey olması lazım. afrikada anarşinin ve yoksulluğun ortasında yaşayan gençlerin hikayesi. filmin konusu çok itici gelebilir ama bu sizi yanıltmasın. holywoodun cafcafından, pahalı oyuncuların kaprisinden sıyrılmış, tam bir şaheser.

seyrettikten sonra da buraya bir inceleme yazını iliştirirsin artık...

her neyse.... haldun puanını açıklamayı unutmayalım....

efsane film - izlenmezse olmaz - iyi - eh - kötü - koşarak uzaklaş

izlemiş olanlar... siz de fikir belirtin lütfen...

edit... tanrı şehir afrikada değil güney amerikada geçiyor... rezil olduk çaktırmayın...
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2009, 09:55:01 Gönderen: haldun »

*

Çevrimdışı Constantine

• 1943
  • Meine Ehre heißt Treue!
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2009, 06:07:57 »
tamam yarın bakıcam bu filme sağolasın
The City of God

« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2009, 08:57:51 »
LOTR, holiganlar, harry potter serisi, dehşet treni ...

E-repuplik üye olma linki

http://www.erepublik.com/en/referrer/gomekurt
Lütfen bu linkten üye olun 5 gold kazanırsınız.
5 gold  çok büyük bir miktar para ve çok değerlidir.

*

Çevrimdışı haldun

• *
  • 141
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2009, 13:28:27 »
Bana bakış açınızı etkileyebilecek olmasına rağmen söyleyebilirim ki LOTR bana istediğim performansı veremedi... Belki bu filmi senelerce hasretle beklerken içine girdiğimiz ağır beklentiler, bu durumun nedeni olabilir. ama fantastik karakterleri insanlara inandırabilecek kadar gerçekçi bir film bekledim ben. maalesef bulamadım...

bu söylediklerimden bunu izlemeyin dediğim anlaşılmasın bilakis güzel bir film hele kitabını okumadıysanız ve sinema literatürüne adım atmış bir film olarak bu filmi izlemek zorundasınız. Çünkü yazar j.r.r.tolkienin yarattığı fantastik dünya, (eğer daha önce tatmadıysanız) size çok değişik tecrübeler tattıracak.

LOTR haldun puanı 

hooligans, harika bir filmdir. vermek istediği mesajı izleyicinin beynine adeta çakıyor. mutlaka izleyin.

adı konusunu özetliyor. fakat ek olarak filmi izlerken siz hadiseleri dışarıdan izleyen ve eleştiren bir insan olmayacaksınız(adı bir belgeselin adı gibi duruyor). karakterleri yeterince içselleştirip hadiseleri beraber yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

haldun size bu filmi izlemeniz için yalvarıyor.

uyarı: kavga sahnelerinden ötürü +7 veya +10 bir film olabilir.

hooligans, haldun puanı:

harry potter.. bir fantastik film daha... bu seriyi izleyecekseniz muhakkak LOTR serisinden önce izleyin çünkü LOTR izleyip de bu filme geçenler umduklarını bulamayabilir.. LOTR ile kıyaslayacak olursak, tabiki her yönüyle daha geride bir film, gerek hikayesi ile gerekse bunun başarılı bir şekilde izleyicilere aktarımı konusunda.

fakat yaş aralığı da önemli.. orta okul,  ilkokul dönemlerine yaklaştıkça tavsiye seviyem artarak belki bu iki film ilk iki sıraya oturuyor... arkadaşlar beni sakın yanlış anlamasın... bunu aman vurdulu kırdılı yada hatun-erkek ilişkilerini konu alan filmlere tercihen söylemiyorum bu durumu. yaş büyüdükçe maalesef insanın hayal gücü küçülüyor. genç arkadaşların bu filmlerden alacağı tad paha biçilemez ve eğer ki geç kalırlarsa bu tadı almakta, inanın bu fırsat elinizden kaçıp gider. dolayısıyla benim vereceğim puan bu arkadaşları yanıltmasın... zaten kaliteli bir puan verdim bu arada...

haldun puanı... 

dehşet trenini maalesef izlemedim... ama korku gerilim türü bir filmin benim beklentilerimi karşılayabilmesi için standardının hakikaten yüksek olması gerekir. gayet önyargılı bir şekilde bu filmin istediğim performansa ulaşmasında umutsuzum....

haldun puanı....
ilginç... haldunun izlemediği bir film  kah*

izlemiş olan arkadaşlar yorumlarını esirgemesin.....

*

Çevrimdışı Can Ömer

• *
  • 9896
  • Quisque Est Barbarus Alio
    • Paradoxfan
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2009, 13:38:26 »
Güzel tbr*

*

Çevrimdışı annibal

• 1197
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2009, 13:43:24 »
hooligans dediğin ne? green street hooligans mı?

« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2009, 13:45:54 »
Bana bakış açınızı etkileyebilecek olmasına rağmen söyleyebilirim ki LOTR bana istediğim performansı veremedi... Belki bu filmi senelerce hasretle beklerken içine girdiğimiz ağır beklentiler, bu durumun nedeni olabilir. ama fantastik karakterleri insanlara inandırabilecek kadar gerçekçi bir film bekledim ben. maalesef bulamadım...

bu söylediklerimden bunu izlemeyin dediğim anlaşılmasın bilakis güzel bir film hele kitabını okumadıysanız ve sinema literatürüne adım atmış bir film olarak bu filmi izlemek zorundasınız. Çünkü yazar j.r.r.tolkienin yarattığı fantastik dünya, (eğer daha önce tatmadıysanız) size çok değişik tecrübeler tattıracak.

LOTR haldun puanı 

hooligans, harika bir filmdir. vermek istediği mesajı izleyicinin beynine adeta çakıyor. mutlaka izleyin.

adı konusunu özetliyor. fakat ek olarak filmi izlerken siz hadiseleri dışarıdan izleyen ve eleştiren bir insan olmayacaksınız(adı bir belgeselin adı gibi duruyor). karakterleri yeterince içselleştirip hadiseleri beraber yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

haldun size bu filmi izlemeniz için yalvarıyor.

uyarı: kavga sahnelerinden ötürü +7 veya +10 bir film olabilir.

hooligans, haldun puanı:

harry potter.. bir fantastik film daha... bu seriyi izleyecekseniz muhakkak LOTR serisinden önce izleyin çünkü LOTR izleyip de bu filme geçenler umduklarını bulamayabilir.. LOTR ile kıyaslayacak olursak, tabiki her yönüyle daha geride bir film, gerek hikayesi ile gerekse bunun başarılı bir şekilde izleyicilere aktarımı konusunda.

fakat yaş aralığı da önemli.. orta okul,  ilkokul dönemlerine yaklaştıkça tavsiye seviyem artarak belki bu iki film ilk iki sıraya oturuyor... arkadaşlar beni sakın yanlış anlamasın... bunu aman vurdulu kırdılı yada hatun-erkek ilişkilerini konu alan filmlere tercihen söylemiyorum bu durumu. yaş büyüdükçe maalesef insanın hayal gücü küçülüyor. genç arkadaşların bu filmlerden alacağı tad paha biçilemez ve eğer ki geç kalırlarsa bu tadı almakta, inanın bu fırsat elinizden kaçıp gider. dolayısıyla benim vereceğim puan bu arkadaşları yanıltmasın... zaten kaliteli bir puan verdim bu arada...

haldun puanı... 

dehşet trenini maalesef izlemedim... ama korku gerilim türü bir filmin benim beklentilerimi karşılayabilmesi için standardının hakikaten yüksek olması gerekir. gayet önyargılı bir şekilde bu filmin istediğim performansa ulaşmasında umutsuzum....

haldun puanı....
ilginç... haldunun izlemediği bir film  kah*

izlemiş olan arkadaşlar yorumlarını esirgemesin.....

ama dehşet trenini kalbi olanlar ve midesi bulananalr izlemesin çünkü iğrenç ve kanlı admaların dudaklarını gözlerini fln cıkarıyo yiyo felan ıyyyyyyyyyy

E-repuplik üye olma linki

http://www.erepublik.com/en/referrer/gomekurt
Lütfen bu linkten üye olun 5 gold kazanırsınız.
5 gold  çok büyük bir miktar para ve çok değerlidir.

*

Çevrimdışı haldun

• *
  • 141
« Yanıtla #9 : 03 Şubat 2009, 13:55:41 »
hooligans dediğin ne? green street hooligans mı?

evet... takendisi...  tbr*

arkadaşlar film sorarken kendinizden de bahsederseniz... o filmin benzeri olduğunu düşündüğünüz ve sevdiğiniz filmleri falan... yaşınız olabilir... veya bu film de şu  oynuyor ben onu çok severim gibisinden...

muhakkak tek kelimeyle soru sorunca da cevap vereceğiz ama o tek kelimeye destan döşüyoruz... oluyormu yani...  ehue*

ama dehşet trenini kalbi olanlar ve midesi bulananalr izlemesin çünkü iğrenç ve kanlı admaların dudaklarını gözlerini fln cıkarıyo yiyo felan ıyyyyyyyyyy

sakın...  sakın... bana.. bu filmi izlediğin halde sorduğunu söyleme...
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2009, 13:56:21 Gönderen: haldun »