Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz

• 142 Yanıt
  • 25268 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #140 : 22 Kasım 2016, 15:47:57 »
İpek yolu, baharat yolu gibi (yada ümit burnu bulununca denizaşırı ticaret yolları) yolların ayrı bir standardı olsun. Bu yollar, yol üzerindeki bütün devletlerle ticaret sağlasın. Bu yollara ulaşım ulusal , yolun kendisi uluslararası olsun. Geliştirmeler de ona gore anlaşmayla yapılsın. Yolun iyileşmesi daha da çeşitli olsun kervansaray vb hizmetler eklensin. Mesela mtw2 de ve attiladan özel olarak  ipekyolu yoktu. İpek yolu avantajları olmadan ne doğu roma, ne sasani ne Selçuklular düşünülemez. Baharat yolu olmadan mısır Venedik  dusunulemez. Bu konuda birşeyler kesinlikle yapılmalı.

*

Çevrimdışı hazarowa

• 213
  • Ölümüne Medieval'cı
« Yanıtla #141 : 10 Mayıs 2017, 01:02:34 »
1 Gıda  Nakliyesi , 2 Savaş öncesi Yorgunluk

Eğer bir ordumuz varsa eğer, o orduya giden nakliye kervanları tarzı bir şey olmalı. Tarihte bir çok ordu açlıktan dolayı ya yenilmiş ya da ağır zayiat vermiştir. Bu arada bu açlık kavramı ülkenin genel üretimiyle ilgili değil. Ordunun bulunduğu noktaya gıda temini ile ilgili olmalı. Bu arada bu temin, ordu kendi şehirlerinde olduğunda veya düşman topraklarına girdiğinde de olmalı. Düşünsenize yeri geldiğinde tek bir noktaya onlarca birliği toplayabiliyoruz ve orda (oyuna göre) yıllarca kalabiliyor bu birlikler. Ama yeni versiyonlardaki çöl vs yerler heriç, hiç bir kayıp vs olmuyor. Bunun için farklı bir alt yapı olsa  daha gerçekçi olur. Bu arada bu durum oyuna nasıl uyarlanır bilmiyorum.

Savaş öncesi yorgunluk da, orduların savaşa girmeden önce kat ettikleri yoloun uzunluğu ve yolun zorluğuyla ilgili. Tarihte bununla ilgili olaylar var dye biliyorum. Birçok komutan askerlerini yolculuktan sonra dinlendiremediği için ya yenilmiş ya da istediğini tam elde edememeiştir (veya bazıları düşmanları tarafından yoruldukları için yenilmişlerdir). Oyunda bu da yansıtılabilir. Mesela yürüme mesafesini tamamen kullanan bir ordu savaşa biraz yorgun başlatılabilir. Veya tepelik bölgelerde ilerleryen bir ordu savaşa girdiğinde birlikler biraz yorgun savaşa başlayabilirler. Bu arada bunu uygulamak kolay olur bence. Mesela yürüme mesafesinin yüzde 60'ına kadar askerler savaşa normal başlarken daha fazlasını yürüyüp savaşa giren ordular biraz yorgun başlayabilir (orana göre derece verilebilir, mesela tamamını kullnanan ordu yüzde 10 başlar vs)

*

Çevrimdışı baterist_58

• *
  • 83
  • Zayıfa acımak doğaya ihanettir...(A.H.)
« Yanıtla #142 : 13 Mayıs 2017, 11:33:49 »
Bu forum ölüyor mu yoksa bana mı öyle geliyor..Biz Atilla'dan beri tarih temalı bir oyun beklerken adamlar lanet fantezi türünün 2. oyununu yapacaklarını duyurmuşlar,biz burada daha duyurmayı bırakın artık yapmayacaklarına inandığımız bir tarih temalı oyunda neler olması gerektiğini hayal ediyoruz..
Benim kızım 2 yaşında..Bu adamlar tarih temalı oyun yaptıklarında kızımla co-op yaparız gari..