Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz

• 142 Yanıt
  • 27345 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı dikkat!

• 17
  • Ye, iç, yat :P
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #20 : 21 Haziran 2010, 12:18:38 »
    Zayıf ülkelerin topraklarına yolladığımız ajanlar halkı propagandalar ile devlete karşı ayağa kaldırtmalı ama yönetim memnun halklara yaptığımızda ajanlarımız krallarına söylemeli.
    Müslümanlarda Halifelik olmalı onunla aramız bozulduğunda diğer müslüman devletlerler ilişkimiz düşmeli.
    Kervan konusu hakkında: Başka devletlerin kervanlarını yağmalayabilmeliyiz ve barışta olduğumuz bir ülkenin kervanına saldırırsak kervandan kurtulanlar o ülkeye bizim yaptığımızı bildirebilmeli. Ayrıca kervanlara yaptığımız saldırıları kendimiz yönetebilmeliyiz.
    Gemiler düşmanın kıyıdaki askerlerini ve şehirlerini bombardıman edebilmeli.
    Avrupalılar topraklarımıza Katholik rahipler gönderip huzursuzluk çıkartabilmeli

« Son Düzenleme: 21 Haziran 2010, 12:29:45 Gönderen: dikkat! »
Hayatta benim için önemli olan tek bir şey vardır: Heroic Victory :P

*

Çevrimdışı Lycanius

• *
  • 1
  • Camii'nin Önünde Elinde Seccade Bekler GÖZTEPE!!
« Yanıtla #21 : 28 Haziran 2010, 23:54:46 »
hayırlısıysa ilk mesajımı yazıyorum herkese selam olsun...

olası MTW 3 için...

---madem oyunda assassin diye bi unsur var assassinlerin temelide oyunda atılmalı kimse 1080 yılında avrupada assassin saldırtmamalı srn*. hasan sabbah alamut kalesini almalı harita azıcık genişledimi oldu bu iş pacoz* zaten. hazar denizinin altına alamutu koydunmuydu tamamdır. orada assassin yetişecek. tabi bunlar selçukluluara bela olacak tarihsel suikastlar olacak tarihteki gibi nizam-ül mülk gibi önemli kişiler suikaste kurban gitmeli. agla* sultan melikşah olmalı o dönemde 1072 den 1092 ye kadar hüküm sürmüştür. oyun 1080 de başlasa 12 yıl sonra iç isyanlar patlamalı. hasan sabbah güçlü bir rebel birliğiyle yada assassinlerle bize saldırmalı tabi o zamna kadar alamutu kontrol edemezsek. unutmayın ki selçuklunun kaderini değiştiren en büyük etken bu iki suikasttir. ardından gelen haçlı seferinin kolaylaşmasını sağlamıştır 
 not****   merak etmeyin moğollar geldiğinde ilk işi alamutu yok etmek olucaktır. şayet önce siz yok etmediyseniz. pacoz* pacoz*

---avrupada tapınak şövalyeleri kurulmalıdır. 1129 yılında faaliyete geçmelidir ve giderek güçlenmelidir. bir çok krala hükümdara hatta kardinal ve papalara kök söktürmüş yağmalamış ve kararlarında etkin olmuş olmalıdır. ilerki yıllarda şayet yıkılmamışsa alamut kalesiyle husumetleri olsun..1314 yılında yok edilsin papa tarafından.

---kradinaller  etkili olsun öle kafamıza göre kardinal olmasın
seçilen kardinaller ülke yönetimine savaşlarına karışsın. tavsiye versin. Her ülkeden sorumlu kardinal olsun. örndeğin biz ispanyayız ve güçlendik 4 kardinalimiz var biri bizde biri ingiltere diğerleride diğer iki ülkede. bu kardinalle aramızı iyi tutarak diğer ülkelerin işlerine burnumuzu sokalım. adımıza otomatik elçilik yapsın. Kardinallere diplomasi seçeneği eklensin. ama kısıtlı şekilde dini ve bazı özel konularda seçenekleri olsun.

--- diğer arkdaşlarımın dediği gibi ticarete çok büyük yenilikler lazım yapabildiklerini yapsınlar. genişletilmiş ticaret seçenekleri olmalıdır. diğer arkdaşlarımın geniş detayı yüzünden daha fazla bişi sölememe gerek yok bu konuda sağolsunlar  tbr*

aklıma gelen şimdilik bu kadar arkadaşlar. ilk iki madde tarihin daha gerçekçi olması için önemlidir  kirp* kirp*
İMZA SİLİNDİ - BOYUT SINIRI AŞILDI

*

Çevrimdışı selimcan01

• 276
  • No Mercy
« Yanıtla #22 : 29 Haziran 2010, 02:31:56 »
 FPS olmasını isterdim . Ama mount blade gibi değil . Biz sadece basit bir asker olucaz ve bir düzenimiz olucak . Komutan emir vericek sen orduyla birlikte gidiceksin kırmızı çizgi çıkacak takip ediceksin . Kendi silahlarını alabiliceksin . Hiç FPS den çıkmayacaksın. Hep oyuncu gözünde olucaksın . Felan Rpg tarzı birşey olabilir .

« Yanıtla #23 : 29 Haziran 2010, 10:08:22 »
aslıda yaptığımız savaşları kaydedip sonradan o savaştaki her hangi bir asker olarak tekrar oynayabiliriz.

"İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler"
 Napoléon Bonaparté

« Yanıtla #24 : 29 Haziran 2010, 11:22:56 »
1. Benim en çok istediğim şeylerden biri de tarihsel savaşların oyuna aktarılması. Mesela siz X Krallığıyla oynuyorsunuz. Y  Krallığı Z Krallığıyla 1669'da (salladım) savaş yapıyor. Bu Campaign üzerine aktarılsın.

2. Ülkelerle ilişkilerimiz: Siz (yine :D ) X Krallığısınız. Y Krallığıyla ilişkiler sayfasını açtınız (Tıpkı ETW'de olduğu gibi. ) . Oraya şu grafiğin eklenmesini istiyorum:

[IMG=http://img171.imageshack.us/img171/9892/iliski.png][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Açıklaması:

10. İlişkinizin en yüksek olduğu noktadır. Bu noktaya Gelebilmek için sınır komşusu olmanız , aynı dine inanmanız , müttefik olmanız, tüm ticaretleri yapmanız gerekir. İhanet etmezler. Suikast düzenlersen aranız bozulur.

9. Bu noktaya her devletle gelinebilir. Önemli olan ticari toplamın 5000 kolinin üzerinde tutulmasıdır. Aynı dinden olmak zorunludur. Müttefik olmalısınızdır. (5000 tamamen sallamasyon.)

8. Bu noktaya da herkes gelebilir. Önemli olan ticari toplamın 3000 kolinin üzerinde tutulması.

7. Bu noktaya da herkes gelebilir. Önemli olan ticari toplamın 1000 kolinin üzerinde tutulması.

6. Bu noktaya herkes gelebilir. Önemli olan ticari toplamın 20 kolinin üzerinde olmasıdır.

Kötü kısım:

5.Eğer bir devlete 10. veya 9. durumda ihanet ederseniz ilişkiniz buraya geriler. Başka zaman ilişkinizin bu hanede olması için en az 3 kere suikast girişimi veya bir kere boycotta olmanız lazımdır.

4.Eğer 8. veya 6. seviyede boycot olursa ilişkiniz bu seviyeye iner.

3. Bu hanede olmanız için en az 1 kere savaşmanız lazımdır.

2. Bu hanede olmanız için  En az 5 kere savaşmalısınızdır.

1. Bu hanede olmanız için en az 7 kere savaşmış, en az 1 kere suikast uygulamış, en aaz 1 kere ajan kullanmış, en az bir kere boycot uygulamış olmanız gerekir. Bu haneye gelen devlet ilişkileri düzeltilemez. Ancak! Siz X Krallığısınız (yine  tebessum* ) ilişkilerinizin 1. hanede olduğu ülke de Z Krallığı. Eğer Y Krallığı Z'ye saldırıp son şehrini de alıyorken, Z'ye yardım ederseniz. ilişkileriniz 5. Seviyeye çıkar.

Bu arada unutmayayım bir özellik daha. Mesela ordunuzu sefere çıkardınız. Yolda giderken (  pff* ) bir savaşın olduğunu gördünüz. (Örneğin Y ve Z Krallığı savaşıyor.) Siz X (yine yine) Krallığı olarak taraflardan herhangi birinin yanına geçebilmelisiniz.

Turnler 1 ay olmalı.

*

Çevrimdışı Cosmos

• 20
  • <3 Ivana Milicevic
« Yanıtla #25 : 02 Temmuz 2010, 01:09:00 »
Aslında bakarsanız çoğunuzun dediği değişik oyunlarda var ama ayrı ayrı,bazı özellikler hearts of ironda bazıları rome total warda vs.

Ben artık denenmemiş birşey istiyorum. I.DÜnya savaşını istiyorum artık kılıç mızrak bilmem ne benden uzak dursun biraz.
(Ben shogun yerine I.dünya savaşı bekliyordum ama neyse  sinir*)

Osmanlı'nın 1914 ve sonrasını oynamak istiyorum. Osmanlının fakir yılları... (bnak*Ülkede çivi üretilemiyor,askerler Almanların dandik silahllarını kullanıyor ve ayaklarına çarık bile bulamuyor vs...)Tayyareler ve tayyare limanları olsun , Gemliler karaya ateş etsin, tarihsel isyanlar yaşansın( I.dünya savaşındaki arap isyanı), Demir yolları olsun, kamyonlar fln olsun, askerler daha hızlı götürülsün, bu hat piyade formasyonu bitsin artık askerler biraz dağınık olsun... Osmanlıyı şu esaretten kurtarıyım sinir*

Ya eğer bir I.Dünya Savaşı (WWI total war) gibi birşey çıkarırlarsa artık şu campainge saçma saçma ülkeler almasınlar örneğin napoleon total warda oynamayı en sevmediğim ülke Fransa idi. Hiç zevk vermedi.

Bari A NEW NATİON İS ARİSING!(yeni bir devlet kuruluyor)=>(galiba anlamı bu  ehi*) campaingi adı altında Türklerin Kurtuluş Savaşı Campaingi olsun. uz*
(Campaing diye mi yazılıyo?) pff*
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2010, 05:11:47 Gönderen: bozkirsovalyesi »
Vatan bize mezar olmadan düşmana gülizar olmaz.

Birde bana biri bu userbannerları buraya nasıl koyacağımızı söyleyebilir mi??

« Yanıtla #26 : 03 Temmuz 2010, 20:37:38 »
Tek başına 100 kişi biçebilecek samurai le olsun tbr*

*

Çevrimdışı mukan

• 204
« Yanıtla #27 : 04 Temmuz 2010, 10:22:09 »
-samurailer doğru bir biçimde yansıtılsın
-savaşçılara(bir savaş anında) yakından baktığımızda ezik combolar olmasın, özellikler samuraylar çok amansız dövüşçülerdi.
-m2tw da olduğu gibi birden fazla asker tipi bulunsun, hepsi aynı adam gibi durunca bir birlikte gerçekçi olmuyor pek.

Yeni Bölüm * Salahaddin'in Gözyaşları Yayınlandı! - TIKLA!

3 Haftalığına Yok!
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. 

Kanuni Sultan Süleyman

« Yanıtla #28 : 05 Temmuz 2010, 21:07:26 »
Her birlik üretilemesin. Bazıları hediye olarak falan gelsin

*

Çevrimdışı eddai

• **
  • 678
  • Vermek istemeseydi, istemek vermezdi.
« Yanıtla #29 : 07 Temmuz 2010, 23:38:37 »
Oyunda hikaye kurgusu daha sağlam olmalı.
Dost istersen Allah yeter.  Evet o dost ise, herşey dosttur.

Yârân istersen Kur'an yeter.  Evet ondaki enbiya ve melaike ile hayalen görüşür ve vukuatlarını seyredip ünsiyet eder.

Mal istersen kanaat yeter.  Evet kanaat eden, iktisad eder; iktisad eden, bereket bulur.

Düşman istersen nefis yeter.  Evet kendini beğenen, belayı bulur zahmete düşer; kendini beğenmeyen, safayı bulur, rahmete gider.

Nasihat istersen ölüm yeter.  Evet ölümü düşünen, hubb-u dünyadan kurtulur ve âhiretine ciddî çalışır.