Muhteşem Yüzyıl

• 2070 Yanıt
  • 125887 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Muhteşem Yüzyıl
« : 08 Şubat 2011, 00:06:41 »

Bir efsane yeniden doğuyor. Aşkın tarihi baştan yazılıyor. Dev prodüksiyonuyla Muhteşem Yüzyıl, 5 Ocak Çarşamba günü saat 20.00'da Show TV'de başlıyor... Osmanlı İmparatorluğu'nun altın yılları bir televizyon dizisinde yeniden hayat buluyor. Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı, tüm görkemiyle evlerinize konuk olmaya hazırlanıyor. Hırsı, aşkları, savaşları ve tüm mücadelesi ile dönemi yaşamaya hazır olun. Şehzade Süleyman, en yakın adamı Pargalı İbrahim ile birlikte çıktığı bir avda alır kötü haberi. Babası Yavuz Sultan Selim Han vefat etmiştir.

Şehzade Süleyman hiç beklemeden, İstanbul'a doğru yola çıkar. Şehzade Süleyman hızla payitahta ulaşır. Hiç beklemeden cülus törenine katılır. Bir günde hayatı değişmiş. Sultan Süleyman olarak padişahlık hayatına başlamıştır. Bu sırada, Karadeniz üzerinden içi köle yüklü bir kadırga, İstanbul'a doğru gelmektedir. Kölelerden en ateşli olanı ise, kaderini değiştirecek olan yolculuğa çıktığının henüz farkında değildir. Geri dönmek için çaresiz bir şekilde isyan etmektedir.

Sultan Süleyman, padişahlığının ilk gününde verdiği buyruklarla nasıl bir padişah olduğunu göstermek ister. Ama bu kararlar herkesin hoşuna gitmeyecektir. Sultan Süleyman ise gönderdiği mesajlarla, tüm Avrupa'ya meydan okumaktan çekinmez. Alex, tüm isyankarlığına rağmen, Topkapı sarayına getirilir. Onun bu tavrı ilk andan itibaren Valide Sultan'ın dikkatini çeker. Ama Alex'in sarayın kurallarını öğrenmesi uzun sürmez. Kendisine büyük bir hedef seçer. Alex, Sultan Süleyman'ın karşısına çıktığı ilk gecede onun ilgisini çekmeyi başarır. Sultan Süleyman'ın eşi Mahidevran ise Manisa sarayından yeni gelmiş. Eşi ile görüşmeyi sabırsızlıkla beklemektedir.

Not: Adabıyla diziyi eleştirmeyenler, tarihi konuları istişare edemeyenlerin mesajları silinecektir.

Son not  tebessum* : Neden bu dizinin konusunu tekrar açtınız diye sormadan önce buraya bir bakın. Bize hak vereceksiniz.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2013, 11:55:47 Gönderen: * Halife * »

Ynt: Muhteşem Yüzyıl
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2011, 00:20:28 »
Kanımca son bölümdeki savaş sahneleri oldukça güzeldi.Tabi daha iyilerini gördüm ama bir Türk dizisi yada filmi için oldukça iyi sahneler vardı.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2011, 00:22:10 »
Açıkçası ben zurnalar eşliğinde çalan ve mehteri andıran müzik ile gaza gelmesem bu konu burada olmazdı  ask*

« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2011, 00:32:51 »
Hürrem'i Hiç Böyle Görmediniz
“Muhteşem Yüzyıl”ın Hürrem Sultan’ı Meryem Uzerli’nin, 2006 Dünya Futbol Şampiyonası etkinlikleri kapsamında sahnelenen tiyatro oyununda, hayat kadınlarından oluşan bir futbol takımında Türk futbolcuyu oynadığı ortaya çıktı.

Hürrem <3  yardir*

Aynı haberde daha kötü fotoğrafları da var da yayınlamamakta yarar var .Bence farklı bir oyuncu seçmeleri gerekiyormuş.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2011, 00:35:02 Gönderen: DaRKRaD »

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2011, 00:40:07 »
Yahu direk baltaladın be abi konuyu.

Halite Ergenç'in de böyle bir tiyatro oyunundan resmi var.

Burada büyük bir yanlış var. Örneğin MMORPG oyunları oynayan türkler karakterlerine 'karakterinin üzerindeki zırhlar bu zindan için yeterli değil' denince kişiliğine hakaret olarak algılıyor. Oysa sen yapman gereken görevleri yapmayıp eksik eşya ile üst seviye zindanlarına gelmişsin.

Bizim ülkemizde de sanat böyle bir şey. Adamlar tamamıyla faul. Cidden birçok seçim bana göre yanlış. Ama özlemini duyduğumuz şeyler bir yerden başlamalı.

Ben pis gaza geldim, en az 20 kez Belgrad seferiyle alakalı derlenen videoyu izledim. Ah o zurnalar, ne kadar yanık çalıyor.

« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2011, 00:43:43 »
Haha, zaman nelere kadir .

*

Çevrimdışı Easterling

• **
  • 6246
  • Evrenin gözünde sen nesin ki ?
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2011, 00:46:46 »
Takip ettiğim dizilerden.  tbr*

*

Çevrimdışı bozkirsovalyesi

• Forumun Ara?t?rmac?s?
  • *
  • 5308
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2011, 00:56:08 »
Çok sansasyonu oldu ama ben hiç izlemedim.
Bir şey kaçırmış sayılırmıyım.?  melek*
LÜTFEN LİNKTEN GİRİP FİKİRLERİNİZİ YAZINIZ.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=78969.0
----
----
----

Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

*

Çevrimdışı zafer2813

• *
  • 2837
  • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
« Yanıtla #8 : 08 Şubat 2011, 01:41:48 »
Batılıların kitaplarını okudysan (ya da Osmanlı'yı çekemeyenlerin kitapları) hiç bir şey kaybetmedin  kah*
5. bölümünü izledim (o da merakımdan, savaş sahneleri var diye duydum). Saraydaki dedikodular ise filmin zaten ana konusu  yardir* Adamlar bir batı hanedanını canlandırıyorlar ama farkında değiller  yardir*
Hiç beğenmediğim mesajımdan belli.Tonlarca yanlışı var ama RTÜK hiç bir şey demiyor.Üstadın dediği gibi; "En azından bazı doğruların konuşulmasını sağladı!"  tebessum*
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2011, 01:47:59 Gönderen: zafer2813 »
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #9 : 08 Şubat 2011, 01:43:12 »
Savaş ve askeri (bayansız) sahnelerin toplamı yarım saati aşıyor.