MII:TW'da Nefret Ettiğiniz 3 Şey

• 786 Yanıt
  • 75828 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Babaco

• *
  • 308
Ynt: bakın arkadaşlar ben m2twda 3 şeyden nefret ederim
« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2011, 20:25:09 »
sadece bu üç tanesi değil daha neler neler

1)100000 florin vermeme rağmen teklifimi kabul etmemeleri
2)Benden ezik olan, savaş ilan ettiğim, güçsüz ve tek şehri kalmış, şehirlerini aldığım ülkenin benden para istemesi ve haraç almak istediğimde kabul etmemesi
3)savaş meydanlarında askerlerin suratlarının kaymış bir biçimde gözükmesi
4) askere saldırma emrini vermeme rağmen hareket etmemesi
5)mancınıklarımın benim askerlerimi vurması
6)okçu veya arbelstlilerimin mızraklı veya kılıçlı askerlerin aralarına girerek ok atması ve mızraklılarımın yada kılıçlılarımın ölmesi
7)onca suikastçi üretmmeme rağmen ve her tur suikast yapmama rağmen hashasi loncasının açılmaması
8)askerlerin sınırlandırılarak yapım kuyruğuna eklenmesi
9)şehir sayısının azlığı
10)şehirlerin biribirne olan uzaklığının fazla olması ve ordumun 10 turdan fazla bir şekilde oraya varabilmesi
11)gemilerin okyanusa açılmamaları
12)sudanese askerlerinin menüde kafası açık olarak görüntülensede savaş meydanında sarıklı olmaları ve suratlarını örtmeleri
13)paralı askerlerimin en ezik birime karşı bile bir çok kayıp vermesi
14)granadine jinetes ve çöl süvarilerinin mızraklarının çabuk tükenmesi... acayip işime yarıyorlar avrupalı piyadelere ve mailed knightlere karşı ama mızrakları çabuk bitiyor
15)atların görüntüsünün kötü olması
16)develi tuareglerin avrupalı şövalyelerinin korkulu rüyası dendiği halde ürettiğimde kasaba milislerine karşı yenilmeleri
17)askerlerim üzerinde yaptığım değişikliklerin (export decr unit dosyasından sağlıklarını yükselttim zor ölüyorlar) asilerdeki orduların benim askerlerimle aynı olması ve bu değişikliklerin onların üzerindede olması
18)moğolların müslüman olarak nitelendirilmesi
19)emevilerin haritadan bakılırsa yalnız bırakılması (tavsiye olarak tunusa tunus hafsi sultanlığı koysalardı iyi olurdu)
20)kudüste bir kudüs krallığı olmaması
21)müslüman ülkelerin birbirine saldırmalarına
22)oyundaki görevlerde kudüsün alınması ilk başa konuyor ben emevilerim ama mısırlılar orayı ele geçiriyor ve ben din kardeşime saldırıyorum saçma
23)65 tur geçmesine rağmen hiçbir devletin daha bana ordusuyla saldırmaması veya bir şehrimi kuşatmaması
24)diplomaside tavırlarda çok kızgın diye hitap edildiğinde sinirlenmem (helede bir müslüman devletin)
25)oyunun türkçe yapılmış olmasına rağmen beklemelerde önemli kişilerin adlarının ve sözlerinin iniglizce yazılmış ılması ve müslüman kahramanların isimlerinin değişik yazılması (ım-ad-ded-din zhangi vb)

ayrıca bu oyunu ilk gördüğümde rome total war oynuyordum romeden kesin güzel bir oyundur dedim ama rome bundan güzel fakat bunu oynamamın sebebi hem müslümanların olması hemde ortaçağa olan ilgim
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2011, 20:28:11 Gönderen: Babaco »
Ey Türk! Üstte Mavi Gök Çökmedikçe Altta Yağız Yer Yarılmadıkça Senin İlini Ve Töreni Kim Bozabilir ?

*

Çevrimdışı batufb94

• Young Guard
  • **
  • 5500
  • Orantısız zeka
« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2011, 20:28:36 »
Adam üç dedi sen fullemişsin  yardir* yardir*
]

*

Çevrimdışı Babaco

• *
  • 308
« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2011, 20:35:29 »
kardeş içinizi dökündedi bende hepsini döktüm napalım sende bütün bu sorunların hepsini anlatacak üç cümle bul bizde öle yazalım
Ey Türk! Üstte Mavi Gök Çökmedikçe Altta Yağız Yer Yarılmadıkça Senin İlini Ve Töreni Kim Bozabilir ?

*

Çevrimdışı Ayna

• **
  • 5734
  • Ottoman44
« Yanıtla #13 : 20 Şubat 2011, 20:49:44 »
1-Batıya saldırırken doğudan darbe yemem,doğuya saldırırken batıdan darbe yemem
2-Limanlarımın bloke edilmesi
3-Gelen haçlı ordusunun ülkemden gitmemesi

Bir tane bile eklemeden aynısı diyorum...

*

Çevrimdışı eddai

• **
  • 678
  • Vermek istemeseydi, istemek vermezdi.
« Yanıtla #14 : 20 Şubat 2011, 21:36:26 »
Güzel konu ;

1-)Savaş meydanında,düşman ordusu kaçarken birkaç birimin ulaşılması imkansız dağ yamaçlarında takılı kalarak,oyunumun içine etmeleri,

2-)Herhangi bir tüccarımın karşı tüccar tarafından satın alınması,

3-)İçine full ordu koyduğum geminin,birdenbire beliren asi gemileri tarafından batırılması.
Dost istersen Allah yeter.  Evet o dost ise, herşey dosttur.

Yârân istersen Kur'an yeter.  Evet ondaki enbiya ve melaike ile hayalen görüşür ve vukuatlarını seyredip ünsiyet eder.

Mal istersen kanaat yeter.  Evet kanaat eden, iktisad eder; iktisad eden, bereket bulur.

Düşman istersen nefis yeter.  Evet kendini beğenen, belayı bulur zahmete düşer; kendini beğenmeyen, safayı bulur, rahmete gider.

Nasihat istersen ölüm yeter.  Evet ölümü düşünen, hubb-u dünyadan kurtulur ve âhiretine ciddî çalışır.

*

Çevrimdışı adanali

• 235
  • † † † RAB İSA MESİH † † †
« Yanıtla #15 : 21 Şubat 2011, 14:02:09 »
1-Full Ordu Koyduğum Gemimim Asi Gemileri Tarafından Batırılması

2-Benden Çok Küçük Tek Şehir Kalmış Devletin Diplomaside barış dışında birşey kabul etmemesi

3-Ordu'nun Savaşı Bırakıp Gitmesi...
† † †
Herkesin Kapısı Çalınacak...
--RAB İSA MESİH--

Yu.16: 2 Sizi havra dışı edecekler. Evet, öyle bir saat geliyor ki, sizi öldüren herkes Tanrı'ya hizmet ettiğini sanacak.

Yu.16: 3 Bunları, Baba'yı ve beni tanımadıkları için yapacaklar.

Yu.16: 4 Bunları size şimdiden bildiriyorum. Öyle ki, saati gelince bunları size söylediğimi hatırlayasınız. Başlangıçta bunları size söylemedim. Çünkü sizinle birlikteydim."
† † †
Osmanlı Torunları. . .

*

Çevrimdışı MedievalMusti99

• **
  • 3290
  • Eskiler eskiden güzeldi.
« Yanıtla #16 : 21 Şubat 2011, 14:22:55 »
İçimi dökersem satırlar yetmez.

« Yanıtla #17 : 21 Şubat 2011, 14:36:48 »
1-) Ben daha ekonomi - ordu dengesini (parasız bir şekilde) ayarlamaya çalışırken, elin macarının, mısırının, bizansının, milanının, güç grafiklerinin (daha 5. turda) 90 derece yukarı bakması. (dikkat! hem bizans hem mısır, güzel komşularımız:)

2-) Uzak bir yere diplomat, ordu vs göndermek için yola çıkardıktan sonra, oyunu kaydedip çıkıp, daha sonra oynamak için tekrar girdiğimde o birimlerin varlığının unutulması.

3-) Yapay zekanın önden arkadan saldırmalara çare bulamayışı ve benim de, çok güçlü olmadığım savaşlarda hep bu taktiği kullanarak bi nevi hile kullanmam... lan rome total war da bile önlem alıyorlar önden arkadan saldırmalara. m2tw da niye yok bu?
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2011, 14:37:45 Gönderen: cnrsbr_t »

*

Çevrimdışı CradonWar

• 1407
  • Nam-ı Diğer "Rhyfella"
    • Bethesda Türk
Ynt: MII:TW'da Nefret Ettiğiniz 3 Şey
« Yanıtla #18 : 21 Şubat 2011, 15:37:10 »
Konuyu sabitleyip başlığa ufak bir çeki düzen verdim tebessum*...

!!! TAŞI TOPRAĞI ALTIN; İSTANBUL !!!

Ynt: MII:TW'da Nefret Ettiğiniz 3 Şey
« Yanıtla #19 : 21 Şubat 2011, 15:45:58 »
1-)Tüccarımın başka tüccarlar tarafından avlanması sinir*
2-)2 ittifak devlet savaş açtığın x ülkesini seçtiğimde 5 turn sonra x ülkesinin bana saldırması
3-)Bir ülkenin ne kadar çok ordusunu bozguna uğratsamda inadına belirli bölegelere saldırması
5-)ekonomimin turn başına hiçbir zaman 10.000 çıkmaması
6-)Hard campaign kolay gelmesi ama very hardın çok zor (arkadaş portekizle oynuyorum emevilerden saldırı gelmiyor elin milanı full ordu yolluyor sicilya full ordu yolluyor ingiltere full ordu yolluyor  sinir*)
7-)ilerki teknolojilerde binaların çok uzun sürede yapılması
8-)düşmanlarımın bende iyi düzeyde ekonomilerinin olması sürekli sıralamaya girmesi ama benim turn sonunda maksimum askeri olarak sıralamaya girmem