Bilgisayar Sorunları Çözüm Merkezi [Soru-Cevap]

• 126 Yanıt
  • 15610 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı recebistan

• *
  • 392
  • FSM
Ynt: Bilgisayar Sorunları Çözüm Merkezi [Soru-Cevap]
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2012, 23:07:51 »
Benim iki sorum var
1-)İnternet hızım son günlerde çok yavaşladı.Bilgisayara format atalı 1 hafta oldu.İnternetim kotalı değil.Sorun bilgisayardan mı?Bilgisayardansa çözümü var mı?
2-)Bilgisayarım bazen donuyor özellikle firefoxtan giriş yapıpı steam açık olduğunda bunun bir çözümü var mı?

*

ceylankral

« Yanıtla #11 : 24 Mayıs 2012, 00:08:06 »
1-İnternetin sınırsız olsa bile 25 GB sınırını aşınca hızın 512 kbps ye düşer.bu yüzden hızın düşük olabilir.yada küçük virüsler buna sebep oluyor olabilir.bunun çözümü için aşağıdaki 2. adımı uygula

2-buradaki programı indir.sonra bilgisayarını güvenli modda aç.ve indirdiğin programı çalıştır.evet hayır sorularına her zaman evet de.tarama bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlat.bunu yaptıktan sonra bilgisayar hızında gözle görülür hızlanma olacaktır.

*

Çevrimdışı recebistan

• *
  • 392
  • FSM
« Yanıtla #12 : 24 Mayıs 2012, 15:17:33 »
Teşekkürler eve gidince uygulayacağım

*

Çevrimdışı recebistan

• *
  • 392
  • FSM
« Yanıtla #13 : 24 Mayıs 2012, 18:15:02 »
İşe yaradı gerçekten çok sağolun

*

Çevrimdışı guguloglu

• 1337
  • [Şan-Yu]
« Yanıtla #14 : 28 Mayıs 2012, 16:31:28 »
Benimde bir sorum olacaktı her bilgisayarı açtığımda ses etkinleşmemiş oluyor her seferinde sesi kendim etkinleştiriyorum nasıl çözebilirim bunu?
Biz de mangal gibi yürek, bükülmeyecek bilek, yenilmeyecek kudret, haine aman vermeyecek cesaret, bölünmeye fırsat tanımayacak hamiyet, Türklüğü ezdirmeyecek fazilet, milleti yalnız bırakmayacak muhabbet, Türkiye'yi bir arada tutacak dirayet vardır.

*

ceylankral

« Yanıtla #15 : 28 Mayıs 2012, 21:14:15 »
ses etkinleştirme derken tam anlayamadım.ses kapalı mı açılıyor yani.biraz detay verebilir misin

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • *
  • 11256
« Yanıtla #16 : 28 Mayıs 2012, 21:44:36 »
Bundan 2 ay once pcye acronis almistim dun pc actim her sey gitmis acronis aldigim zamana donmus pc her acip kapatinca bu hale geliyor sanki hep kendine format atiyor bu gunde sesli harfleri ve sembolleri yapamiyorum yazamiyorum
formattan baska cozum var mi

*

Çevrimdışı guguloglu

• 1337
  • [Şan-Yu]
« Yanıtla #17 : 28 Mayıs 2012, 22:11:09 »
Bilgisayar açıldığında ses çıkmıyor yani çalışmıyor simgenin üstüne tıkladığımda ses sistemi etkinleştirilsin mi sorusuna evet değince ses geliyor her açtığımda aynı sorunla karşılaşıyorum dial-a-fix adlı bir program kullandıktan sonra böyle oldu.
Biz de mangal gibi yürek, bükülmeyecek bilek, yenilmeyecek kudret, haine aman vermeyecek cesaret, bölünmeye fırsat tanımayacak hamiyet, Türklüğü ezdirmeyecek fazilet, milleti yalnız bırakmayacak muhabbet, Türkiye'yi bir arada tutacak dirayet vardır.

*

ceylankral

« Yanıtla #18 : 29 Mayıs 2012, 09:55:08 »
Bilgisayar açıldığında ses çıkmıyor yani çalışmıyor simgenin üstüne tıkladığımda ses sistemi etkinleştirilsin mi sorusuna evet değince ses geliyor her açtığımda aynı sorunla karşılaşıyorum dial-a-fix adlı bir program kullandıktan sonra böyle oldu.

bilgisayarı yeniden başlat.açıldığında sesi etkinleştirmeden önce şunları yap:

1-başlata tıkla ve arama yerine hizmetler yaz.ilk çıkan sonuca tıkla.
2-çıkan listede en altta Windows Ses kısmını Otomatik olarak değiştir ve bilgisayarı yeniden başlat.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2012, 09:57:30 Gönderen: ceylankral »

*

ceylankral

« Yanıtla #19 : 29 Mayıs 2012, 10:03:37 »
Bundan 2 ay once pcye acronis almistim dun pc actim her sey gitmis acronis aldigim zamana donmus pc her acip kapatinca bu hale geliyor sanki hep kendine format atiyor bu gunde sesli harfleri ve sembolleri yapamiyorum yazamiyorum
formattan baska cozum var mi

Hep geri yükleme işlemini, Deep Freeze işlevi yapan bir virüs yada o acronis dediğin program yapıyor.Çözüm için Acronis programını kaldırmayı dene.Kaldırdıktan sonra başa dönme sorunu ortadan kalkıyorsa o programı kullanmanı tavsiye etmem.Acronis'in ne işe yaradığını söylersen ben sana alternatif program önerebilirim.

sesli harfler,semboller sorununa gelince.detaylı bilgi vermemişsin,o yüzden ben sana farklı ama %90 garanti çözümü anlatayım.

buradaki programı indir.sonra bilgisayarını güvenli modda aç.ve indirdiğin programı çalıştır.evet hayır sorularına her zaman evet de.tarama bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlat.bunu yaptıktan sonra bilgisayarında ne kadar virüs varsa hepsinin icabına bakacaktır.Ayrıca bilgisayarında gözle görülür bir hızlanma olacak.