Bilgisayar Sorunları Çözüm Merkezi [Soru-Cevap]

• 126 Yanıt
  • 15556 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı misket

• **
  • 910
Ynt: Bilgisayar Sorunları Çözüm Merkezi [Soru-Cevap]
« Yanıtla #120 : 11 Kasım 2014, 21:31:00 »
Misket çok teşekkürler sonunda yaptım . Chipsetti güncelledim fare yine çalışmıyordu ama USB denetleyicisinde sürüm uyuşmazlığı demeye başladı onuda güncelleyince mouse çalışmaya başladı gll* gll*
sevindim, stressiz günler  tbr*
chipsetin son sürümünü yükledikten sonra usb ye ilk taktığın aygıtta sürüm uyuşmazlığı demesi normal, güncelle diyerek yeni indirip kurmuş olduğun chipset driverından gerekli dosyaları alıp kullanmıştır, eski sürüm dosyaları aktif olduğu için yeni sürüm dosyalarını manuel yönlendirerek gösteriyorsun.

*

Çevrimdışı mettuzo

• *
  • 317
  • Tarih değil ; hatalar tekerrür eder
« Yanıtla #121 : 12 Kasım 2014, 00:31:11 »
@mettuzo
hocam anakartın 16 gb a kadar destekliyor ancak 800-1600 mhz frekans hızına kadar destekliyor  overclock yapmışsın aman deyim ram ler ile beraber anakart dim slotlarını da yakmayasın.  senin ramlerin frekans hızı nedir?   

NOT: biosu ramleri takmadan önce mi güncelledin yoksa sonra mı?
Biosu ramleri taktıktan sonra güncelledim. Ama çalışmadıkları için çıkarıp eski 2x2 leri taktım her ikisi de kingston eskileri de yeni aldıklarım da. Mhz ları 1600 e yükseltince pc gene hata verdi. İdeali 1333 galiba. Benim eski ramler de 1600 mhz yenileri de aynı. Galiba sorun ana kartın o ramleri desteklememesi.

*

Çevrimdışı misket

• **
  • 910
« Yanıtla #122 : 12 Kasım 2014, 00:45:48 »
Biosu ramleri taktıktan sonra güncelledim. Ama çalışmadıkları için çıkarıp eski 2x2 leri taktım her ikisi de kingston eskileri de yeni aldıklarım da. Mhz ları 1600 e yükseltince pc gene hata verdi. İdeali 1333 galiba. Benim eski ramler de 1600 mhz yenileri de aynı. Galiba sorun ana kartın o ramleri desteklememesi.
@mettuzo   

hocam anakartın overclock ile 2200 mhz üstüne çıkıyor, normal şartlarda 1600 mhz ye kadar görür o sıkıntı değil.  ancak benim aklıma başka bir şey geldi, zamanında benimde başıma gelmişti.  bilgisayarın açıldıktan sonra,  oyun oynarken ya da herhangi başka bir işlem yaparken ufak donmalar oluyor mu?  eğer bilgisayar açıldıktan sonra oyun oynarken ve başka işlem yaparken de donmalar oluyor ise harddiskinin data kablosunu yenile, açılışdaki sıkıntı da o yüzden olabilir, zamanında bu hata bana kasayı parçalatacaktı  tbr*
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2014, 00:58:08 Gönderen: misket »

*

Çevrimdışı mettuzo

• *
  • 317
« Yanıtla #123 : 12 Kasım 2014, 17:38:18 »
Beni 2x2 kingston ramlerde bir problem yok bilgisayar çok rahat çalışıyor. Açılışta bir sıkıntı yok yalnızca sıkıntı şu yeni aldığım 2x4 leri takınca windows ekranında takılı kalıyor.

*

Çevrimdışı misket

• **
  • 910
« Yanıtla #124 : 12 Kasım 2014, 19:30:30 »
Beni 2x2 kingston ramlerde bir problem yok bilgisayar çok rahat çalışıyor. Açılışta bir sıkıntı yok yalnızca sıkıntı şu yeni aldığım 2x4 leri takınca windows ekranında takılı kalıyor.
@mettuzo
arıza çıkaracak mümkün olasılıkları elimine ettiyseniz ve sadece yeni ramlerde sıkıntı çıkıyorsa o zaman yeni ramlerde arıza vardır, aldığınız yere götürüp test etmelerini isteyeceksiniz.  üzerinizde biriken statik yükden dahi etkilenebilir, en güzeli aldığınız yere ulaşın ...

*

Çevrimdışı mettuzo

• *
  • 317
« Yanıtla #125 : 12 Kasım 2014, 20:33:50 »
@mettuzo
arıza çıkaracak mümkün olasılıkları elimine ettiyseniz ve sadece yeni ramlerde sıkıntı çıkıyorsa o zaman yeni ramlerde arıza vardır, aldığınız yere götürüp test etmelerini isteyeceksiniz.  üzerinizde biriken statik yükden dahi etkilenebilir, en güzeli aldığınız yere ulaşın ...
Yapılacak bir şey yok. Geri göndereceğim bir test etsinler. İlginiz için teşekkürler...

*

Çevrimdışı TotalWar05

• 65
  • Korkaklar Tarih Yazamaz!!!
« Yanıtla #126 : 21 Aralık 2014, 21:11:08 »
Kardeş benim sorunum şu

Mouse anlık olarak gidip geliyor. Yani donanım çıkarıldı sesi geliyor ve fsre gidiyor, 2-3 saniye sonra algılandı sesi geliyor ve fare geliyor. Dakikada yaklaşık 5-6 kez bu oluyor. Oyunlrda deli ediyor. Kardeş ben bu bölümde bu sorunumu çözmek için bi konu açtım, oraya bakabilirsin istersen...
Benim doğdum doğalı adam gibi bi imzam olmadı hacı, her imza atacağım yere farklı bişey yazarım... :D