Yakında Gösterimde Olacak Filmler

• 79 Yanıt
  • 8335 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Farisi

• **
  • 630
Ynt: Yakında Gösterimde Olacak Filmler
« Yanıtla #70 : 12 Eylül 2014, 18:15:07 »
http://youtu.be/uAiXAQSbDYM

Dabbe 5 Zehr-i Cin. 12 Eylül'de vizyona giriyor.

Dabbe: Zehr-i Cin'den korkmayanlara 10 bin dolar! (Detaylar haber linkindedir.)
http://www.milliyet.com.tr/dabbe-zehr-i-cin-den-magazin-1938093/

Filmin konusundan korkmamda ani efektler veya sesler yerimden kıpırdatır  ehi*
"Yaşadığımız dünya ahlakı olmayan bir dünya. Bu dünya çok güç ve az güç, fazla mal ve az mal, fazla güvenlik ve az güvenlik dünyasıdır; savaşın final ahlaksızlık olduğu bir dünya. Milletler kaçınılmaz olarak şu deyişe kendilerini verirler: Kötü olmak ölü olmaktan daha iyidir. Bu dünyada Amerika?nın dış politikası pragmatik olmuştur ve böyle devam edecektir."

*

Çevrimdışı Emir Tamerlan

• **
  • 621
  • Göktürk
« Yanıtla #71 : 12 Eylül 2014, 19:43:00 »
Filmin konusundan korkmamda ani efektler veya sesler yerimden kıpırdatır  ehi*
Dediğine katılıyorum.Ses efektlerini duyunca bir irkilme falan oluyor.
Bazı arkadaşlar Türkiye'deki korku filmlerinin hep cin falan olduğundan bahsetmiş.Arkadaşlarla bir sürü korku filmleri izledik yerli yabancı ama Hasan Karacadağ'ın filmlerinden daha çok zevk aldık.Nedeni basit, @misket arkadaşımin dediği gibi.Yabancı korku filmlerinden gram korkmuyorum, çünkü bana göre çok saçma geliyor ha bir yabancı Türk korku filminin izlese o da bizim filmler için aynını söyler.Çünkü bir Müslüman olarak Kuran'a inanıyoruz.Cınler le ilgili tek bilgi kaynağımız o ve daha ötesini bilmiyoruz.İnsanlar bilinmezden korkar.Benim kültürüne göre bilinmez neyse çekinilecek, uzak durulacak neyse o şeyden korkmak çok doğaldır.

"Türk Oğuz beyleri, milleti, işitin! Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe Türk milleti, ilini töreni kim bozabilecek idi?"

Kül Tigin Anıtı

*

Çevrimdışı Farisi

• **
  • 630
« Yanıtla #72 : 19 Eylül 2014, 21:15:14 »

Fury bir M4 Sherman değil, M4A3E8 Sherman.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2014, 21:15:30 Gönderen: Farisi »
"Yaşadığımız dünya ahlakı olmayan bir dünya. Bu dünya çok güç ve az güç, fazla mal ve az mal, fazla güvenlik ve az güvenlik dünyasıdır; savaşın final ahlaksızlık olduğu bir dünya. Milletler kaçınılmaz olarak şu deyişe kendilerini verirler: Kötü olmak ölü olmaktan daha iyidir. Bu dünyada Amerika?nın dış politikası pragmatik olmuştur ve böyle devam edecektir."

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #73 : 19 Eylül 2014, 21:20:34 »
Bayadır bu filmi bekliyordum kadro şahane tbr*
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı MedievalMusti99

• **
  • 3288
  • Eskiler eskiden güzeldi.
« Yanıtla #74 : 19 Eylül 2014, 21:27:05 »
Konu nedir ?

*

Çevrimdışı K1ngtotalwar

• 1176
  • Hotseate devam edemiyorum.Yerime birini bulursunuz
« Yanıtla #75 : 19 Eylül 2014, 21:36:23 »

Uzun zamandır beklediğim Chloë Grace Moretz nedeniyle gideceğim bir film zaten şimdiden imdbde yüksek puan almış.

Forumu bırakmamın özeti. Eğer size bir yönetici hödük demek isterse ona cevap verirseniz böyle olur iyi forumlar.

İlgili konu: http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=110647.msg1318876;topicseen#msg1318876

*

Çevrimdışı Farisi

• **
  • 630
« Yanıtla #76 : 05 Kasım 2014, 14:06:08 »
Yıldızlar Arası (Interstellar)

https://www.facebook.com/video.php?v=785348408189903

Alıntı
Evrim Ağacı olarak sıklıkla Güneş Sistemi içerisinde bile seyehatin ne kadar zor olduğundan, ışık hızına ulaşabilecek bile olsak gezegenimize en yakın yıldız olan Proxima Centauri'ye yaklaşık 4.5 yılda, en yakın galaksi olan Andromeda Galaksisi'ne 2.5 milyon yılda varabileceğimizden bahsediyoruz. Unutmayın ki türümüz sadece 250.000 yıldır, 12-13 farklı türünün tamamıyla birlikte "Homo" cinsi sadece 2 milyon yıldır Dünya'dalar...

Ancak bu, hayal gücümüzü zorlayarak yıldızların ötesine geçemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Son zamanların en fazla beklenen bilimkurgu filmlerinden biri olan Interstellar, ABD'de bugün vizyona girdi, Türkiye'de de 7 Kasım 2014 Cuma günü vizyona girecek.

IMDb'de daha şimdiden 7256 kişi tarafından oylanarak 10 üzerinden 9.4 alan filmin kısa bir özeti şu şekilde verilebilir:

"Filmin geçtiği yakın gelecekte yeryüzünde yaşam, artan kuraklık ve iklim değişiklikleri nedeniyle tehlikeye girmiştir. İnsan ırkı yok olma tehlikesiyle yüzyüzedir. Derken yeni keşfedilmiş bir solucandeliği, tüm insanlık için umut olur. Buradan geçip boyut değiştirerek daha önce hiçbir insanoğlunun erişemediği yerlere ulaşmak ve insanoğlunun yeni yaşam alanlarını araştırmak ise bir grup astronot-kaşife kalır. Bu kaşifler, geçen 1 saatin dünyadaki 7 yıla bedel olduğu ortamda hem hızlı ve cesur olmak zorunda kalacaklardır."

Heyecanla bekliyoruz. :) İlerleyen dönemde film analizlerine de yer verebiliriz.

ÇMB (Evrim Ağacı)

*

Çevrimdışı bozkirsovalyesi

• Forumun Ara?t?rmac?s?
  • *
  • 5308
« Yanıtla #77 : 05 Kasım 2014, 19:24:37 »
Dediğine katılıyorum.Ses efektlerini duyunca bir irkilme falan oluyor.
Bazı arkadaşlar Türkiye'deki korku filmlerinin hep cin falan olduğundan bahsetmiş.Arkadaşlarla bir sürü korku filmleri izledik yerli yabancı ama Hasan Karacadağ'ın filmlerinden daha çok zevk aldık.Nedeni basit, @misket arkadaşımin dediği gibi.Yabancı korku filmlerinden gram korkmuyorum, çünkü bana göre çok saçma geliyor ha bir yabancı Türk korku filminin izlese o da bizim filmler için aynını söyler.Çünkü bir Müslüman olarak Kuran'a inanıyoruz.Cınler le ilgili tek bilgi kaynağımız o ve daha ötesini bilmiyoruz.İnsanlar bilinmezden korkar.Benim kültürüne göre bilinmez neyse çekinilecek, uzak durulacak neyse o şeyden korkmak çok doğaldır.

Doğru batı ve doğu kültürleri farklı dini korkular yaratmış.
Hristiyan inancına göre yaşadığımız dünya ile cehennemin kötülükleri arasında kısmen geçiş mümkün. Şeytan ve onun hizmetkarı olan çeşitli
iblisler bu dünyadaki insanlara musallat olup onlara kötülükler yapabiliyorlar. Hristiyan toplumlarda bu yüzden yüzlerce yıldır devam eden
bir şeytan korkusu var. Eskiden içine şeytan girmiş diye sayısız insan bu yüzden yakılmıştı.

İslamda şeytan çok güçsüzdür. İnsanlar üzerinde maddi güç kullanabilmesi mümkün değil. Yalnızca insanları kandırmaya çalışır ve onu günah
olan şeyleri yapmaya ikna eder. Günahkarlarda bu yüzden ölünce cehennemi boylarlar. İyi bir müslüman yalnızca bir iki dua okuyarak
şeytanı kendinden uzak tutabilir. Bu kadar kolay.

Bu yüzden müslüman toplumlarda şeytanlı korku filmleri etkili olmuyor. Müslümanlar asıl cinlerden korkar. Onların varlığı dinende kabul ediliyor
ve yüzlerce yıldır onlarla ilgili korkunç hikayeler anlatıldığı için insanları korkutmaya bir altyapı zaten oluşmuş. Bizde doğaüstü güçleri olan ve
maddi dünyadan olmayan canavarlar bu yüzden şeytan değil cinlerdir. Korku filmleri çekenler batılı korku filmlerinin yerli versiyonlarının
tutmadığını hemen farkettiler ve şlimdi yerel kültüre göre filmler çekiyorlar.

Forumda bu cin konusu daha öncede açılmıştı. Topici şurada bir okuyun:
http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=79757.msg802727#msg802727
LÜTFEN LİNKTEN GİRİP FİKİRLERİNİZİ YAZINIZ.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=78969.0
----
----
----

Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #78 : 11 Aralık 2014, 18:08:53 »
Ben göremedim ama büyük ihtimal bu film tanıtılmıştır forumda çünkü vizyona girmiş ve benim daha yeni haberim oluyor nasıl kaçırmışım anlamadım..

Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı Farisi

• **
  • 630
« Yanıtla #79 : 14 Aralık 2014, 19:03:10 »
Sony hacklenmesinde yeni Bond filmi Spectre'nin de senaryosu çalınmış.