Attila Doğru Bir Karar mı?

• 55 Yanıt
  • 5816 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı abuz89

• **
  • 716
  • Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #20 : 26 Eylül 2014, 02:21:13 »
çok doğru bir karar.başbuğun sözleri günümüze ışık tutuyor;
"sınırlarınızda sorun mu var ? öyleyse genişletin" :)

*

Çevrimdışı ollympus

• 254
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #21 : 26 Eylül 2014, 12:06:45 »
Atilla ve Hunların Türk oldukları açık ve kanıtlanmıştır. Türk devletinin olduğu her TW güzeldir.
İşlemci               : INTEL(R) Core(TM) i5-3330 CPU @ 3.00 GHz
RAM                   : 4 GB
Ekran Kartı          : AMD Radeon R9 200 Series DX11.2 3 GB 384Bit
İşletim Sistemi     : Windows 7 - Ultimate 64 Bit

*

Çevrimdışı SultanAhmetPaşa

• *
  • 2314
  • ''Kim bir kavme benzerse o da onlardandır.''
« Yanıtla #22 : 26 Eylül 2014, 14:11:48 »
Doğru karar diyebilirim.Türklerin yapılması beni etkiledi fakat O dönemde o kadar fazla ülke yok.Zaten atlılar TW'de ayrı yer tutuyor Hunları oynayacak isek MTW2'de ki Moğol gibi olacağız.
"Biz Cehennem için bir çok cin ve insan yarattık. Onların kalpleri vardır, ama anlamazlar. Gözleri vardır ama görmezler. Kulakları vardır, ama işitmezler. Onlar hayvanlar gibidirler, hatta onlardan da daha alçaktırlar. İşte gafiller onlardır." (A'raf, 179)

?Doğrusu biz insanı karışık bir nutfeden yarattık. Onu imtihan edeceğiz bu nedenle onu işitici, görücü yaptık. Kuşkusuz biz ona yolu gösterdik; ister şükredici olsun, ister nankör.? (İnsan, 76/2-3)

?Ümmetim sarığı indirince izzetlerini Allah indirecektir ?(Deylemi, el-Firdevs, no:4247, 3/88)

« Yanıtla #23 : 26 Eylül 2014, 14:33:40 »
Gavurun Türkü barbar olarak lanse etmesini anlarım da bir Türk evladının bunu benimseyip bir de slogan atmasını anlayamıyorum doğrusu.

Attila bir Türk müdür? Hun Türkü diyebiliriz,ancak bizden önce Hungary yani Macaristan be Macar denilen halkın atasıdır.Avrupalılarca "barbar" olarak nitelendirilmiş ve bu etiket bütün Asya Türk kavimlerine yapıştırılmıştır.Oyunun Attilayı büyük bir Türk komutan/devlet adamı olarak değil,zalim gaddar ve barbar bir güruhun lideri olarak sunacağı kanısındayım.Zira avrupalının görüşü budur."vay bee ilk defa Türklerle alakalı oyun yapıyolar" gazına gelmeyin,Hunlarla ilgili,hatta yarısı hunlarla ilgili bir oyun yapıyorlar ve nasıl sunacakları da önemli. yeni özelliklerin (soyağacı vs.) önceki oyunlarda olmayışının kasıtlı olduğunu,bunun bir pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyorum.Tıpkı Assasin Creed serisinde olduğu gibi,bütün özellikleri tek bir oyuna koyabilecekleri halde -ki soyağacı daha önceki oyunlarda bile vardı- yeni oyunda sunabilecekleri şeyler olsun diye kenarda bekletiyorlar.lansman zamanı gelince de "bakın size cicikler aldık" dercesine kandırıyorlar.Böyle olmasa insanlar neye para verdiğini düşünecek ve o kadar paraya değer bulmayacak.

Çok olumsuz konuşmuş olabilirim belki ancak çıkacak olan oyun beni heyecanlandırmadı malesef. Daha Rome 2 ye bile ısınamamışken aynı oyunun üzerine biraz baharat serpip sunulması beni tatmin etmiyor.Ayrıca harita hazar denizinde bitiyorsa ayrı bir hüsran demektir.Umarım yanılırım ve güzel bir oyun çıkar ancak oyunda radikal değişiklikler yapmaları şart.

Kesinlikle katılıyorum. Bu oyunda, o dönemdeki diğer barbar topluluklar (Vandallar, Gotlar, Frenkler vs.) gibi Hunlar da barbar topluluğu olarak geçiyor.
Ve batı uluslarının Attilla ve ordusunu hatta ve hatta Osmanlı'yı bile ne gözle gördükleri apaçık ortadadır.
Zaten oyunun tanıtım görüntüsüne bakarsanız daha iyi anlarsınız.
Ayrıca bu konu altında Avrupa Hunları Türktür ya da değildir diye tartışmak oldukça anlamsız.
Bu oyun üzerinden milliyetçilik yapmak, açıkçası güldürüyor beni. :)

*

Çevrimdışı kingGOLDBERG

• **
  • 955
  • Alae İacta Est
« Yanıtla #24 : 26 Eylül 2014, 18:03:53 »
Bunlar sindire sindire yapıyorlar ki bi anda bitmesin. Yoksa ellerinde kalır modern e geçerler falan filan..   Yavaş yavaş , detay detay gidiyorlar. Bence gayet mantıklı ama çok da abartmamak lazım

*

Çevrimdışı Aura

• *
  • 2163
  • Demircan Öney
« Yanıtla #25 : 26 Eylül 2014, 18:08:06 »
Evet

*

Çevrimdışı Easterling

• **
  • 6246
  • Evrenin gözünde sen nesin ki ?
« Yanıtla #26 : 26 Eylül 2014, 18:10:00 »
Doğru bir karar çünkü RTW'nin de BI versiyonunda Hunlar vardı. R2TW'ye de yapmalı doğru bir karar.

Aslında en başından beri bunu düşünmeliydik...

« Yanıtla #27 : 26 Eylül 2014, 22:12:30 »
Açıkcası çok sürpriz olmadı.Barbar invasion ismi değişmiş o kadar. Doğru bir karar mı bence değil Alırsam doğu roma ve anglosakson kavimler için alırım.Yeni oyunun 500 ile 1000 arasında geçmesini isterdim. Çok güzel  olurdu . İslam devletinin doğuşu, Charlemagne, viking istilaları ingilterenin şekillenmeye başlaması Doğu romanın(bizans) altın çağları.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2014, 22:33:39 Gönderen: Gılgameş »
everyday i'm Chapulling

« Yanıtla #28 : 26 Eylül 2014, 23:56:41 »
Açıkcası çok sürpriz olmadı.Barbar invasion ismi değişmiş o kadar. Doğru bir karar mı bence değil Alırsam doğu roma ve anglosakson kavimler için alırım.Yeni oyunun 500 ile 1000 arasında geçmesini isterdim. Çok güzel  olurdu . İslam devletinin doğuşu, Charlemagne, viking istilaları ingilterenin şekillenmeye başlaması Doğu romanın(bizans) altın çağları.

İlginç birşey keşfetmişsin gerçekten o tarihlerde oynanan bir sürüm çıkartmadılar hiç emevilerin olduğu dönem yada abbasiler falan.
Roma dönemi oldu,Barbar dönemleri oldu haçlı zamanları oldu m2tw da 1500 yıllara kadar gidiyor Osmanlı yükselme zamanları desek sonra empire ve napolyon hatta iskender zamanı bile var bi tek dediğin zaman aralığında bir patch yapmadılar m3tw u o tarihlerde yapsalar güzel olur.Bide tarih öncesi zamanlarda yapmadılar lidyalılar , medler , eski yunan site devletleri , persler , eski mısır , babilliler falan bu çağlarda da yapılabilir.ama çok eski tarih pek zevkli olmaz o dönemlerde zaten harp sanatı ne kadar ileri seviyededir? pff*
Doğruluk , Adalet , Edep , İlim

Mesele ben,sen,o,bu,şu meselesi değil.
Ben mühim değilim,canımı alırlar olur biter
ASLAN gider kaplan gelir.
             ASLAN AKBEY(SELÇUK YÖNTEM)

« Yanıtla #29 : 27 Eylül 2014, 00:10:46 »
Bende merak etmişimdir İlk devletlerin yeni oluşmaya başladığı yılları site devletlerini ama insanların ilgilerini çekmezdi herhalde ayrıca  elimizde çok detaylı bilgiler yok galiba o dönemler için ama roma lejyonlarının yedikleri yemeklerden kamp dizilişlerine kadar her şeyi biliyoruz. Pek çok savaşın saat saat gidşatı elimizde var ama ilk zamanlarınki yok galiba.  Belki mitoloji total war yapar lar belli mi olur kah*.  Dediğim dönem yapılsa alırdım hiç düşünmeden.
everyday i'm Chapulling