Attila Doğru Bir Karar mı?

• 55 Yanıt
  • 5843 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı SipahiTR

• *
  • 98
  • Devlet-i Âliyye-i Osmâniyye
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #50 : 03 Aralık 2014, 17:40:38 »
@Apeiron  yorumumu bir daha okursan asıl demek istedğimi anlarsın.Söylediğim şey ile senin söylediğin arasında 1 milim benzerlik bile yok :D Benim söylediğim olay oyunu oynayacak olan kişiler ve Total War yapımcıları ''Hun Devletini'' Türk Devleti olarak görmüyorlar buda bana koyuyor çünkü asıl bizim tarihimiz olan birşeyi hayır bu sizin değil deniyor başka saçma sapan ırklara mal ediliyor ( Macar,Moğol) beni rahatsız eden bu düşünce Total War yapımcıların Hunları bir Türk devleti olarak anlatmasını beklerdim oyunda ben bundan bahsediyorum.

İkincisi ise,tabiki adamın işi gücümü yok Türk askerlerini şöyle yapalım böyle yapalım diye kafa yoracak ? Bunda hem fikiriz fakat şurada bir gerçek varki bunu kabul etmek istesekte etmesekte bu böyle,Türklerin olduğu her Total War serisinde ( özellikle İslamiyeti benimsedikten sonraki dönemi yaptıklarında ) Türk askerleri tam bir Arap askeri gibi hatta Arap bile değil Hintli.Bunun en büyük örneği Empire Total War dır ikinciside Medieaval Total War 2 dir ( MTW2 de her nekadar modeller vasat olmasada The Turks lerin konuşmaları Arap gibiydi ve Anadoluda savaşmak istediğinde map genelde çöl haritası oluyordu ) benim bahsettiğim olay bu yoksa ''Bu adamlar 7/24 Türkleri kötülemek için uğraşıyor hay Allah onların belasını versin'' demiyorum.Total War bir tarih oyunudur,tarihi savaşları gösterirler oyunlarında bu yüzden Tarih bilgilerini pek eleştiremeyiz fakat ''Türkler'' hakkındaki bilgilerini geliştirmeleri gerekiyo diye düşünüyorum.

*

Çevrimdışı mrgold2626

• *
  • 447
  • Rome II Total War
« Yanıtla #51 : 03 Aralık 2014, 20:25:24 »
 yeniçerilerle dünyanın anasını ağlatıyorduk ama oyuna bi girip bakmıştım öncelerden yeniçerileri ezik yapmışlar.. Bir de arkadaşın dediği gibi Türkleri Arap gibi yapmışlar.. Hiç özenmemişler bildiğin Egyptı kopyalayıp adını değiştirmişler The Turks koymuşlar.

« Yanıtla #52 : 03 Aralık 2014, 21:35:24 »
@SipahiTR Ben o yazıyı sana yanıt olsun diye yazmadım.

« Yanıtla #53 : 07 Aralık 2014, 17:30:34 »
napeleon nasıl empire total warın arasında kaldıysa attilada  rome 2 nin arasında kalan bir oyun muamelesi görücekmiş gibi geliyor

*

Çevrimdışı mh051020

• Türk
  • *
  • 2959
  • Fırat Yılmaz Çakıroğlu 1991-?
« Yanıtla #54 : 07 Aralık 2014, 17:33:18 »
  Aslında Napeleon ETW'den çok daha fazla sevildi. TWA çıktığında kimse Rome 2 oynamayacak Talha abi şu konuda yazmıştı:
 http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=111599.0

« Yanıtla #55 : 27 Aralık 2014, 21:26:46 »
M2TW3ün tutmayacağını anladılar bunu çıkardır bence iyi yaptılar çünkü öyle alıştık ki m2tw oyununa büyük ihtimal yenisi pek sevilmezdi.
Gerçekten o kadar alışmışsın ki M"2"TW3 yazmışsın :D