ŞOK! Yeni Tarih Temalı Total War Oyununa Dair İlk Detay!

• 93 Yanıt
  • 11577 Gösterim

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12437
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem

Değerli Total War oyuncuları, Warhammer fantezi bir evrende geçtiği için ilgi alanınıza girmese de dünyada ciddi anlamda tutmuş ve oynana bir yapım olmuş durumda. Öyle ki firma elde ettiği kazançla genişlemiş durumda. SEGA, The Creative Assembly cephesine yatırım yapıyor. Stüdyonun bugün 500 çalışanı var.

Ancak ülkemizde Total War Warhammer pek tutmadı, hem ücret hem içerik nedeniyle bu oyuna odaklanılmadı ve herkes deli gibi yeni tarih temalı oyunu bekliyor. Daha önce sizlere stüdyonun tarih temalı bir oyun üzerinde çalıştığını ve başında tecrübeli bir Macar abimizin bulunduğunu iletmiştik.

Şimdi ise yeni gelen bir bilgi hepinizi üzebilir ya da daha çok heyecanlandırabilir!

The Creative Assembly'nin ürün yöneticisi Rob Bartholomew + stüdyonun kurucusu Mike Simpson tarafından doğrulanan bilgiye göre The Creative Assembly'nin yeni tarih temalı oyununun konsepti bu zamana kadar stüdyo tarafından ele alınmadı.

Yani yeni gelecek oyun ne Shogun 3 Total War, ne Medieval 3, ne Rome 3, ne Empire/Napoleon 2, ne Attila 2 olmayacak :( daha önce hiç hakkında oyun yapılmamış bir tarih aralığı seçilmiş.

Yeni oyun hakkında açığa çıkan şu an iki detay var.

1- Evet, yeni tarih temalı bir oyun yapılıyor.
2- Bu zamana kadar bizi götürmedikleri bir tarih aralığı (an era we haven't tackled yet.)

Haydin sohbet edelim, acaba ne gelecek. İnşallah Çin falan olmaz.

Not: Yavaştan eski ve yeni arkadaşlarınızı foruma da davet etmeye başlayın. Şu üzerimizdeki miskinliği atarak yeniden ailemizi toparlayalım  kirp*
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2016, 08:41:24 Gönderen: * Halife * »

Ynt: ŞOK! Yeni Tarih Temalı Total War Oyununa Dair İlk Detay!
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2016, 08:47:47 »
Dünya Savaşları filan mı yaparlar yoksa daha mı eskiyi yaparlar acaba?

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12437
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2016, 08:55:34 »
Birinci Dünya Savaşı için ihtimal veriyorum. Ama biraz daha geri gidilerek bir Viktorya Çağı da gelebilir. Empire, Napoleon üzerine üçleme olarak bu yapılabilir.

Çin bence uzak bir ihtimal. Eğer böyle olursa tüm çekirdek kitle, benim ve sizler gibi insanları kaybetme olanakları var. Zira Shogun zaten bu konsepti kısmen dolduruyor. Ancak Total War Arena gibi bir oyun için Wargaming adlı bir başka stüdyo ile anlaşılıp kendi kitlesi yerine herkese ulaşmaya çalışan yeni bir anlayışa sahipler. Bu şaşırtıcı. Total War Arena sitesine girdiğinizde sitenin İngilizce ve Rusça desteklediğini görüyorsunuz. Bu da demek oluyor ki Çin pazarı hedef alınarak yeni bir oyun geliştiriliyor da olabilir yani. Özetle bu ihtimal de var.

Çok daha eski antik dönemler, sanmıyorum. Bence en düşük ihtimal bu. Çünkü Rome ve Rome II (DLC'leriyle) bu açlığı da doyuruyor.

1550-1700 arasını işlemeyen stüdyomuz, bizi çok mutlu edecek olan bir içeriği sunabilir. Orta Çağ ile bağları bulunan ama Orta Çağ olmayan ve daha önce işlenmemiş bu aralık Osmanlı İmparatorluğu'nun en geniş sınırlarına ulaştığı tarihi aralık. Yani 1 taşla 2 kuş, hem işlenmemiş hem de kitlenin istediği konsepte.

Ama en nihayetinde her işlenmeyen aralık için belli şans yüzdeleri var ve %1 verdiğiniz tema bile karşınıza çıkabilir  yardir*

Benim şahsi beklentim ise şöyle:

1- 1837–1901
2- 1530-1700

Bu tarihlerin arasının işleneceğini düşünüyorum.

*

Çevrimdışı ZenderX

• 1163
  • Storm, earth, and fire Heed my call
« Yanıtla #3 : 18 Kasım 2016, 08:57:35 »
Zaten RTW alexander'dan empire'a kadar aralıksız her tarih penceresini az çok işlemişler.M.Ö 1000 li yıllar için pek birşey yapılamayacağına göre yakın tarihte geçicek bir oyun yapmayı düşünüyorlar belli ki. 19-20. yy olabilir.Ancak tanklı uçaklı bir Total War oyunu bizi ne kadar memnum eder orasını bilmem.Warhammer oynamadım ama klasik birim tarzlarını orda aşmışlar zaten, ejderha yerine uçak devasa tek birimler yerine tank gibi birimler koyarak oyunu yaparlar.Üstüne 200 lirada fiyat biçerler, bizden yine oynayan olmaz :D Tek umut 1.Dünya savaşını içeripte Atatürk gibi tarihi karakterler yer alırsa bi korsanını oynarız.Zaten Türkler'le oyun kazanmak epey zor olur gibi, oynayanlar varsa RTW alexander'ın historical battle'ları sırayla açılır ve hepzi iskenderin yönettiği ve kazandığı savaşlardır.Hatta video şekline harita üzerinde ilerlemesini bile gösteriyor.O şekilde bizim milli mücadelemizde yapılabilir ama yaparlar mı? Tabii ki hayır.
he conquers who endures

*

Çevrimdışı huseyincarpanali

• **
  • 899
  • Kaşların arasına random kurşunu değdi
« Yanıtla #4 : 18 Kasım 2016, 09:17:15 »
Haberi okuyunca aklıma başta ilk uygarlıklar geldi ama mantıksız olacağından ihtimali düşük. Bence de 1. Dünya savaşı sırasında geçecek. Yani bence şöyle düşünüyorlar "Beyler işte bakın Warhammerda unique bir konu ele aldık ejderhalar büyücüler falan renk kattık galiba tuttu bu oyun. Büyük ihtimalle atlı oklu kılıçlı savaşlardan sıkıldı kitle. Şimdi de tank tüfek koyalım bence bu da tutar farklılık olsun biraz"
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2016, 09:17:44 Gönderen: huseyincarpanali »

« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2016, 09:22:56 »
Haçlı seferleri, Selçuklu ve Moğol devri olabilir. Ya da ben öyle olmasını isterim  tebessum*

« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2016, 09:36:07 »
Bence oyun Mezopotamya Uygarlıkları yada Amerikan İç savaşında geçmesi hoş olur
Tevbe ederim, ameli salih işlerim dersen,
ölüm daha evvel gelebilir.
Pişman olur, kalırsın. 
Yarın tevbe etmeyi bugün tevbe etmekten kolay zannediyorsun, yanılıyorsun

« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2016, 09:56:19 »
Medieval 3 bekleyen çok önemli bi kitle var. Ki Medieval 2 bile artık eski bi duruma geldi. Artık yoğun bi şekilde (kaç sene beklettikleri önemsiz) Medieval 3 için çalışmaları lazım diye düşünüyorum. Zaten tarihe baktığımız zaman ortaçağ da bir sürü tarihi olay yaşanmış (Haçlı seferleri, Timur,Moğol seferleri, Amerikanın keşfi...)
All Warfare İs Based On Deception.

*

Çevrimdışı zafer2813

• *
  • 2835
  • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
« Yanıtla #8 : 18 Kasım 2016, 10:04:12 »
Gönlümden geçen 1400, 1500, 1600, 1700'lü yılları kapsayan (herhangi biri de olur) bir TW yapılması. Ama şimdi Çin'in pazar gücü vs. beni de bir Çin TW'si yapacakları konusunda korkutuyor
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...

« Yanıtla #9 : 18 Kasım 2016, 10:06:28 »
Heyecandan tahmin yürütemiyorum. Bakalım karşımıza neyle çıkacaklar. Umarım fazla bekletmezler :)