Essilameri - Alternatif Bir Evrende Geçen,Yeni Yazmaya Başladığım Kitabım

• 4 Yanıt
  • 699 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba arkadaşlar, bir süredir kitap yazma planlarım vardı.Boş zamanlarımı değerlendirmek adına,ufaktan ufaktan yazmaya başladım.Nerdeyse birlikte büyüdüğüm bu forumda sizlerle paylaşmak istedim.Aşağıdaki Spoiler butonu içerisinde vereceğim sitede, yazmaya devam ediyorum.Şu an 3 bölümünü yazdım.Fırsat buldukça yeni bölümler ekleyeceğim.Site üzerinden fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.Hoşunuza giderse ve takip ederseniz beni,büyük desteğiniz dokunur.Aynı zamanda yeni bölümler geldikçe de bildirim alırsınız.Keyifli okumalar :))

Spoiler
[close]

*

Çevrimdışı EralpUslu

• *
  • 113
  • EralpU

Hocam orada tutmaz böyle hikayeler. Ne anlar on iki yaşındaki kız fantastikten bilim kurgudan. Bu arada Birinci Bölüm güzeldi. Tolkien vari olmuş sanki  yardir  yardir*
Dilay'ın tepede belirip, şu sersem alacakaranlığı bir melek gibi aydınlattığı gecede...
Nice şairin ve dahinin eserlerinin kenarlarına bulaşmış şarap lekesinin güzelliği...

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2544
  • Ebu Zerdüşt
Tolkien yerine Ursula le Guin'den etkilenseydin ilk kısımları çok güzel olurdu.

Ayrıca yazmak gibi bir hobi edinmek istersen ve bunu fantastik romanlarda yapacaksan kesinlikle tek bir yerden etkilenmemelisin.Mesela iyilik ve kötülük savaşını LOTR Evreni'nden, karakter çeşitliliğini Yerdeniz'den, sürpriz olayları ASOİAF'dan filan al.Hatta özgünlüğünün yanında birkaç tane de mitoloji serpiştir.

Misal Herkül'ün karısına kerkinen senturu öldürmesi ve senturun, Herkül'ün karısına kanını vermesi(lazım olduğunda kullanması için) daha sonra Herkül'ün kendini aldattığını düşünüp Herkül'ün gömlek istemesiyle gömleği senturun kanına batırıp vermesi daha sonra Herkül'ün delirmesi gibi şeyleri isimleri değiştirerek hikayene ekliyebilirsin.

Zamanım olmadığı için tam okumadım hikayeyi.Bir göz gezdirdim ve isimlerin bazıları hiç özgün değil.Bana kalırsa Fantastik romanları veya hikayeleri özgün yapan tamamen isimleri.Bunlara dikkat etmen lazım.

Bunun dışında yazarlıkta tıpkı kaslarımız gibi olduğundan geliştirmek için kendimizi zorlamamız gerekebilir.

Eralp de tam nokta atışı yapmış.Hayatı gerçek aşkı aramakla geçen ve sadece aşk dizileri, hikayeleriyle büyüyen 11-12 yaş arasındaki kızlı erkekli kitleye bu tarz fantastik roman yazmak pek akıl karı değil.Kötü Çocuk tarzı bir kitap yaz Wattpad'e daha sonra patentini her şeyini al kitabın D&R raflarında yerini bulsun.Bir yıl sonra da filmi çekilir kazandığın parayla aklındaki fantastik Dünya'nın filmini kendin çekersin.

Canım sıkıldı bir ara giriyim dedim şu kitapçılara hepsi ergen yazımı Türk hikayeleri.Gençlikte hiç umut yok...

*

Çevrimdışı Emir Tamerlan

• **
  • 621
  • Göktürk
Eline sağlık hocam çok güzel olmuş.

Ben fantastik hikayelerden pek anlamam  okumam ve merakımda yoktur. Bu yüzden Emmim gibi önerilerde bulunamayacağım. Ama sırf senin hikayeni okumak için 3-4 yıl önceki wattpad hesabı açtım ve uygulama üzerinden okuyorum. Devamını dilerim.

"Türk Oğuz beyleri, milleti, işitin! Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe Türk milleti, ilini töreni kim bozabilecek idi?"

Kül Tigin Anıtı

Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Wattpad'e gelince ,kitlesini biliyorum.Beklentim olduğundan değilde,dursun sitede belki birgün lan ne yazardım be der anılarımı tazelemk için girer okurum diye depoluyorum diyeyim.Ben şimdi bunu kagida yazsam yakarim,telefona kaydetsem silerim,nete de kim depolayacak,üşenirim.Telefondan takılıyorum öyle.Belki ilerde bigün belli mi olur ilerde bir gün parayı basar kitap yaptırırım.Tutturdum bi ayar gidiyorum açıkçası.Toplam 17 bölüm oldu.Bakalım nereye kadar devam etcem ama bitirmek istiyorum.Başta hesap ettiğimden uzun sürecek gibi görünüyor.İlham geldikçe geliyor.Unutmadan isimlerin özgünlüğüne gelince,doğaçlama sallıyorum.Zihnimde bi yerlerden kalmışsa da bilmiyorum.İsimler değiştirilir.Basımı yapılacak değil zaten:))

Not: Roman ismi Parnemon diye değiştirildi.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2017, 00:38:06 Gönderen: hikoqura36 »