İnceleme [Insıde]

  • 1 Yanıt
  • 691 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İnceleme [Insıde]
« : 11 Şubat 2017, 19:30:46 »
Buyrun tariler:

Abi oyun güzelde konusu ne yani amaç ne...

Valla keyfim yerine geldi değişik oyun...

*****************Yapımcı: playdead
Dağıtım: playdead

Playdead in 'limbo' adındaki oyunuyla yakaladığı çıtayı daha da yükseltmek için giriştiği güzel bir yapımla karşı karşıyayız.
Limboyu bilenler bilir. Oyun siyah beyaz olmasına karşın oynayan oyuncularda yakınlık ve oynama isteği uyandırıyordu.Ve niyeyse oyunu hem bitirmek istemiştim hem de hiç bitmesin istemiştim(ki hala çözebilmiş değilim :))

İnside temelinde bulmaca tarzı, oyun akışı sağa doğru olan iki boyutlu, single player bir oyun. Oyunda temel gidişatı kutuyu it, üstüne çık oradaki platformdan kapı açılsın,  aşağı in ve yoluna devam et tarzı ilerliyor.

Oyunda silah kullanımı sıfır envanter özelliği sıfır, yani o an gözünüze kestirdiğim bi nesneyi alayım da ilerki bölgelerde lazım olur gibi bir şansınız yok. Edindiğiniz araç gereçler o anki durumunuzdan kurtulmak ve anlık bulmacaları çözmek için işe yarıyor.

Oyunun konusuna gelirsek ki oyun garip bir şekilde hiçbir diyalog ve yazı içermiyor, oyunun gidişatından kendiniz hikayeyi çözmeye çalışıyorsunuz:
Spoiler
[close]

Oyunumuzdan görseller:Özetle Limboyu ve bahsettiğim tarzı bilen arkadaşlar bu oyundan oldukça keyif alacaklardır:)

« Son Düzenleme: 11 Şubat 2017, 19:38:35 Gönderen: Ahmet5555 »
The time is running out...

*

Çevrimdışı CrixusRevenge

  • *
  • 338
  • Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan'ız
Ynt: İnceleme [Insıde]
« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2017, 21:22:25 »
müellifler  agla*
''İyi yahut kötü bütün hakikatler aslana benzer. Onlara dokununca alemi birbirine katarlar. Hakikat kıyısı, dibi bulunmayan büyük bir deryadır. O deryanın suyu ise baştan başa ateştir. Dalgası da inci...
 
Ey can!.. Bu hakikat ateş yağmurudur. Bir damlası yüzünden yeryüzü harabeye döner. Bir damlanın meydana getirdiği tufanda niceleri Nuh Aleyhisselam'la birlikte aynı gemiye biner, niceleri de boğulur gider.
 
Her insan topraktan yaratılmış, vücudunda nice gökyüzü Güneş'i vardır. Orada nice güçlü, kuvvetli, kükremiş aslanlar ceylanlar şekline girmiş, gizlenmişlerdir.
 
Aslında insanın aradığı her şey, her şekil, her suret düşünceden meydana gelir. Gönle gamdan bir Peygamber gelince ötelerden Cebrail gönle iner, düşünce, Meryem gibi yüzlerce İsa'ya gebe kalır.
 
Geceniz gizlediği hakikat nedir? Bu tepeden tırnağa kana bulanmış gök kubbeden yağan nedir? Kendi ciğerinden akan kan mıdır? Peki kader nedir? O kanı durdurmak mı, yoksa o kanda boğulmak mıdır?''