oyunda yapılar zenginleşiyor mu?

• 3 Yanıt
  • 149 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oyunda yapılar zenginleşiyor mu?
« : 16 Şubat 2017, 20:38:49 »
soru konu başlığında. oyundaki yapılar, binalar zenginleşiyor mu? mesela osmanlı'nın bir çok yapısı fakir veya çok fakir ama bunlar zamanla veya biz bir şey yaparsak zenginleşiyor mu?

*

Çevrimdışı Delibalta

• *
  • 303
  • Kurbağanın vakvakası duru suya ne zarar?
Ynt: oyunda yapılar zenginleşiyor mu?
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2017, 01:24:39 »
Townlardan bahsediyorsun sanırım,o benim de dikkatimi çekti.Özellikle  Collegne,Würtemberg gibi küçük devletlerin şehirleri zengin yada çok zengin iken osmanlı şehirleri fap-fakir.Ve buralarda inşaa ettiğin fabrikalardan alacağın gelir de bu fekirlik/zenginlik durumuna göre değişiyor.Konyada yaptığın dokuma fabrikasının geliriyle Collegne'de yaptığın fabrikanın geliri aynı olmuyor,Collegne'deki daha çok kazandırıyor.

Tespit edebildiğim kadarıyla eyaletten vergi alınmazsa şehir zenginleşmeye başlıyor ancak  çok fakir iken çok zengin olmasını bekleme,bir iki derece artıyor sanırım.
Ne kadar çok olsa da ördek-ü kaz,
Yetermiş ona bir şâhin-i baz.

« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2017, 08:51:59 »
Townlardan bahsediyorsun sanırım,o benim de dikkatimi çekti.Özellikle  Collegne,Würtemberg gibi küçük devletlerin şehirleri zengin yada çok zengin iken osmanlı şehirleri fap-fakir.Ve buralarda inşaa ettiğin fabrikalardan alacağın gelir de bu fekirlik/zenginlik durumuna göre değişiyor.Konyada yaptığın dokuma fabrikasının geliriyle Collegne'de yaptığın fabrikanın geliri aynı olmuyor,Collegne'deki daha çok kazandırıyor.

Tespit edebildiğim kadarıyla eyaletten vergi alınmazsa şehir zenginleşmeye başlıyor ancak  çok fakir iken çok zengin olmasını bekleme,bir iki derece artıyor sanırım.

evet onlardan bahsediyorum. anladığım kadarıyla siz gördünüz değiştiğini. bir süre vergi almazsan tabii.
osmanlı'nın çok bölgesi olduğu için hepsi "ortalama" gelire sahip olsa toplamda çok fazla gelir olurdu. bence bunu dengelemek için yapmışlar.
ama tabi oyunun osmanlıya haksızlık etmesi de bir gerçek. osmanlıyla başladığımızda yeniçerisi yok devletin. ki ordusunun bel kemiğidir yeniçeri. onu bırak doğru dürüst ordusu bile yok. neyse konudan saptım.

« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2017, 20:28:42 »
Zenginlesiyor. Vergiyi düşük tutunca daha hızlı oluyor