Total War: Shogun 2 Türkçe Yama Ansiklopedi

• 95 Yanıt
  • 20017 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar tercüme için http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=60299.0 sayfasındaki gibi bir sözlük oluşturulsa. Çünkü bazı şeyler çok farklı kullanılıyor. Misal:

Campaign > Kampanya (Sefer, Harekat)
Clan > Klan (Kabile)
Unit > Ünite (Birim)

Burada en dikkat edilmesi gerek Campaign. Campign Empire Total War tercümesindeki gibi Sefer olarak tercüme edilir. Ancak bu oyuna göre Harekat olarak da olabilir. Ayrıca Klan yerine Kabile ve Ünite yerine Birim en güzeli. Daha iyi Türkçe kullanımı açısından Kabile ve Birim daha iyi. Eğer isterseniz yanlış gördüğüm tercümeleri size söyleyeyim.

Arkadaşlar tercüme için http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=60299.0 sayfasındaki gibi bir sözlük oluşturulsa. Çünkü bazı şeyler çok farklı kullanılıyor. Misal:

Campaign > Kampanya (Sefer, Harekat)
Clan > Klan (Kabile)
Unit > Ünite (Birim)

Burada en dikkat edilmesi gerek Campaign. Campign Empire Total War tercümesindeki gibi Sefer olarak tercüme edilir. Ancak bu oyuna göre Harekat olarak da olabilir. Ayrıca Klan yerine Kabile ve Ünite yerine Birim en güzeli. Daha iyi Türkçe kullanımı açısından Kabile ve Birim daha iyi. Eğer isterseniz yanlış gördüğüm tercümeleri size söyleyeyim.

Kabile farklı bir şey ? Klan en mantıklısı Campaign de "Sefer" olursa daha iyi olur Unit de "Birim" olmalı
Ben Orta Asya'da Yetişen Anadolu'da Büyüyen Avrupa İçlerine yürüyen TÜRKÜM!!!

Bence Klan yerin Kabile daha mantıklı ama topluluğun alacağı karara bağlı. Ancak Birim ve Sefer'in kesinlikle öyle tercüme edilmesi lazım.

Ynt: Total War: Shogun 2 Türkçe Yama Ansiklopedi
« Yanıtla #93 : 24 Ağustos 2011, 02:21:32 »
Arkadaşlar bilmiyorum geç mi kaldım ama orjinal oyun almadan katılmak istemedim böyle bir işe. Orjinal oyunumu aldım 2 gün önce. Mesleğim ingilizce öğretmenliği. Total war serilerinin hepsini oynadım. Shogun 2 total war'ıda oynamaktayım. Çeviri konusunda yardım edebileceğim yerler varsa yardım edeiblrim. Ya da çevrilmiş metinleri kontrol edebilirim.  tbr*

*

Çevrimdışı KaFaDaR

• 22
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #94 : 15 Aralık 2011, 04:30:58 »
Arkadaşlar bilmiyorum geç mi kaldım ama orjinal oyun almadan katılmak istemedim böyle bir işe. Orjinal oyunumu aldım 2 gün önce. Mesleğim ingilizce öğretmenliği. Total war serilerinin hepsini oynadım. Shogun 2 total war'ıda oynamaktayım. Çeviri konusunda yardım edebileceğim yerler varsa yardım edeiblrim. Ya da çevrilmiş metinleri kontrol edebilirim.  tbr*

Hocam galiba önemsemediler gerekilen de önemsenmez zaten  sinir*

bide ne kadr kaldı bir bilgi var mı bu konuda ?

*

Çevrimdışı xx_serkan_xx

• **
  • 5
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #95 : 20 Mayıs 2013, 11:07:56 »
acaba hala çıkmadı mı? Çünkü linklere tıklayınca sayfa bulunamadı diyorda