Kendime Ait Mini Modlar

• 13 Yanıt
  • 5747 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı c1h4d

• 225
  • forever Ottoman
Kendime Ait Mini Modlar
« : 09 Nisan 2015, 18:35:58 »
Merhaba arkadaşlar,

Açıkçası mod yapmak diye bir düşünce aklımın ucundan bile geçmezdi (daha önce kullanmak ta geçmiyordu gerçi  kah* )
Ancak kullandığım modlardaki küçük hatalar, veya diğer modlarda görüp aklıma gelen farklı fikirler gibi şeyler benim küçük çaplı modlamaya başlamama yetti  tebessum* (Sadece birkaç gün önce!)

PFM'nin kullanımının kolaylığı da büyük etken tabii.
( http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?680538-PFM-3-5-1-Attila-support )

Bundan sonra başka yapar mıyım bir fikrim yok henüz tebessum* Bakacağız kah*
Olursa bu başlık altında paylaşırım heralde.

Neyse bu durumda yaptığım modları "Total War Center" 'da paylaştım, niye burada değil derseniz bilmediğim bir sebepten dolayı burası eskisi kadar canlı değil, ama orası baya canlı (İngilizce ortak bir dil çünki), ayrıca oyunu ingilizce oynadığım için bazı terimleri Türkçeye tam çeviremiyorum.

Şimdi buraya onların bağlantısını paylaşıp ne yaptıklarını özetleyeceğim, ingilizce açıklamaları olsa da herkesin iyi ingilizce bildiğini varsayamayız.

İlki bu;
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?686246-Submod-Better-Hordes-(Updated-16-04)
Bu, Göçebe devletlere yardım özelliği taşıyor, seçilen Ordu "vaziyetine" göre bakım masraflarını düşürüyor (Denizdeyken de!)

Ordugah kurulduğunda biraz daha fazla nüfus artış hızı veriyor, %4 daha fazla cephane ve bütün birimleri yakın dövüş saldırısını 4 arttırıyor (+4) vs.

Rar dosyasında 2 tane mod var, bunların tek farkı bir tanesinin Hunlara da "özgürleştirme" hakkını aktif tanıması.
(Diğer göçebe devletler zaten bunu yapabiliyordu!)

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?686493-Submod-No-Forced-March

2.si ise "Cebri yürüyüş" (Forced march) veya "Toplu göç" özelliklerini kaldırıyor (gemilerinkini değil!), niye derseniz yapay zekanın bu özelliği çok fazla ve istismar ederek kullanması, savaşmak yemeyince bas kaç (ki bu çok sık oluyor!)

Tek sıkıntısı Kullanıcı arayüzündeki (UI) butonu kaldıramadım, biraz profesyonel işi :)
Ancak ismi, açıklaması ve özellikleri 0 landı.

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?686645-More-Reinforcement-Range-(Updated-18-04)

Bu da 3.

Takviye mesafesini arttırıyor. Radious modu için "Kontrol bölgesi"nin (askerlerin/şehirlerin etrafındaki kırmızı bölge) 2 katı olacak şekilde yeniden ayarlandı.

Söylemem gerek ki Radious "Kontrol bölgesi" büyüklüğünü Kara orduları için %40 oranında düşürmüştü. Bu durumda bu değer sizde değişmemişse 2 katı olmayacak -çünki  bir limiti var- ancak yine de artacak.

Not: Mediafire ın şöyle bir özelliği var ki ben dosyayı değiştirsem bile bağlantıyı (link) sabit tutabiliyor, değiştiğini nasıl anlarız diyorsanız bağlantıya tıkladığınızda indirme sayfasında son değiştirme tarihini yazıyor.
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2015, 20:00:12 Gönderen: c1h4d »

*

Çevrimdışı c1h4d

• 225
  • forever Ottoman
Ynt: Kendime Ait Küçük Çaplı Modlar
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2015, 15:37:31 »
İlk moda 1-2 küçük özellik daha ekledim :)

3.küçük mod'um,
Takviye mesafesini arttırıyor. Radious modu için "Kontrol bölgesi"nin (askerlerin/şehirlerin etrafındaki kırmızı bölge) 2 katı olacak şekilde yeniden ayarlandı.

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?686645-More-Reinforcement-Range-(Updated-18-04)
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 01:23:40 Gönderen: c1h4d »

Ynt: Kendime Ait Modlar
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2015, 00:17:29 »
Öncelikle eline sağlık kardeşim

Bunların kurulumu nasıl olcak hele bide onu desen  uzgun*

*

Çevrimdışı c1h4d

• 225
  • forever Ottoman
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2015, 03:05:51 »
Öncelikle eline sağlık kardeşim

Bunların kurulumu nasıl olcak hele bir de onu desen  uzgun*
sağol :)

kurulum derken şöyle, oyunun "data" dosyasının içine atıyorsun, sonra steam'deki mod manager'dan seçip oyunu başlatıyorsun

veya alternatif olarak "Mod manager" adlı programı indirip (Mitch takma adlı kişi tarafından yapılmış bir program) oyunun bulunduğu yeri seçtikten sonra hangi mod'u isteyip istemediğini seçip oyunu başlatıyorsun :)
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2015, 03:07:58 Gönderen: c1h4d »

« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2015, 12:42:49 »
Teşekkürler modlar için.

« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2015, 19:55:36 »
mod manager den yaptım ama hunlarla çzgür bırakamıyorum halkı mesela selanikte makedonya kurulmuyo :) olmadı yani

*

Çevrimdışı c1h4d

• 225
  • forever Ottoman
« Yanıtla #6 : 18 Nisan 2015, 00:25:39 »
Teşekkürler modlar için.

İyi oyunlar dostum :)

mod manager den yaptım ama hunlarla çzgür bırakamıyorum halkı mesela selanikte makedonya kurulmuyo :) olmadı yani

doğrusu mod'un o kısmını kendim de halen deneyemedim, ancak mod'da bir hata yok, demek oluyor ki özgürleştirmeyle alakalı bizim bilmediğimiz başka değişkenler de olabilir oyun data'sında..

diğer kısımlar çalışıyor mu peki? bakım masrafı azalması vs?

//bu arada nedendir bilinmez buraya bir cevap geldiği zaman bana e-posta gelmiyor, ki gelmesi lazım ayarlarını yaptım.
o yüzden bu siteye uğradığım zaman görebiliyorum ancak, bu durumda bana modları asıl paylaştığım site olan TWC dan özel mesaj atarak ta ulaşabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 00:33:19 Gönderen: c1h4d »

« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2015, 01:02:29 »
İyi oyunlar dostum :)

doğrusu mod'un o kısmını kendim de halen deneyemedim, ancak mod'da bir hata yok, demek oluyor ki özgürleştirmeyle alakalı bizim bilmediğimiz başka değişkenler de olabilir oyun data'sında..

diğer kısımlar çalışıyor mu peki? bakım masrafı azalması vs?

//bu arada nedendir bilinmez buraya bir cevap geldiği zaman bana e-posta gelmiyor, ki gelmesi lazım ayarlarını yaptım.
o yüzden bu siteye uğradığım zaman görebiliyorum ancak, bu durumda bana modları asıl paylaştığım site olan TWC dan özel mesaj atarak ta ulaşabilirsiniz.

twc de üyeliğim yok malesef :) ama büyük ihtimal bakım masrafları azalıyo çunkü 3 4 kere hunlarla camping deneyiyim olmuştu hiç 3000 4000 olmamıştı gelirim şu an 3500 deyim :D önceden böyle değildir çalışıyo herhalde :) Teşekkürler kardeşim bide şu hunlarla yerleşim modu adam akıllı çıksaydı süper olcaktıda beklemekteyiz bakalım :) ehi*

*

Çevrimdışı c1h4d

• 225
  • forever Ottoman
« Yanıtla #8 : 18 Nisan 2015, 01:33:58 »
twc de üyeliğim yok malesef :) ama büyük ihtimal bakım masrafları azalıyo çunkü 3 4 kere hunlarla camping deneyiyim olmuştu hiç 3000 4000 olmamıştı gelirim şu an 3500 deyim :D önceden böyle değildir çalışıyo herhalde :) Teşekkürler kardeşim bide şu hunlarla yerleşim modu adam akıllı çıksaydı süper olcaktıda beklemekteyiz bakalım :) ehi*

Evet oyun daha çok hayatta kalma mantığıyla yapıldığından gelirler çok düşük, biraz saçma da aslında, yani kocaman Doğu Roma 2-3 bin gelirle mi ne başlıyor, şaka mı bu ya  kah*. Tabii ben Radious modunu kullandığım için o konuda sıkıntım yok, ama yine de Hunlar gibi Kabileler halindeki devletlerin biraz daha dengeli olması gerektiğini düşündüm, ve ortaya böyle güzel birşey çıktı (1. moddan bahsediyorum)

Neyse o zaman mod çalışıyordur heralde, emin olmanın birkaç yolu var ama en garantilisi şu;
C:\Users\Kullanıcı adı\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Attila\scripts buraya giderek user.script metin belgesini açıp bakmak :)

Ayrıca bir mod daha yaptım (1-2 gün önce), başka bir konu açarak paylaştım (zaten bu konunun hemen altında).

Bu arada evet Hunlarla yerleşim moduyla pek uğraşan çıkmadı malesef, biraz profesyonel işi o..
Cermen binalarını vererek yapmışlardı en son.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 01:36:58 Gönderen: c1h4d »

*

Çevrimdışı Diesel

• **
  • 3955
  • ~ Brotherhood Of Steel ~
Re: Kendime Ait Modlar
« Yanıtla #9 : 18 Nisan 2015, 08:00:22 »
Bir düzeltme yapayım : Mod değil Minimod

Modlar daha geniş olur , minimodlar ise daha küçük değişiklikler yapar :)
dizel