Medieval Kingdoms Total War: Anadolu Selçukluları (ve Osmanlılar)

  • 8 Yanıt
  • 718 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.Selçuklular, yüzyıllardır devamlı olarak Orta Asya steplerinden Batı'ya göç eden bir çok Türk kabilelerinden biriydi. Tarih boyunca kurdukları en başarıları devletleri bugünün İran, Irak ve Suriye'sini kontrol eden "Büyük Selçuklular" ve Konya'dan yönetilen "Anadolu Selçukluları" devletleridir. Türk kökenlerine rağmen Fars sanatını, mimarisini, edebiyatını benimsideler ve devlet idare ve yönetiminde kullandılar Farsça dilini kullandılar. Aynı zamanda kayda değer Yunan ve Ermeni nüfusla birlikte Bizans etkisinden bahsedilmelidir.

Selçuklular Cenovalılar ve Venedikliler ile ticaret antlaşmaları imzaladı. Bir kaç Sultan gençliklerini Konstantinapol saraylarında geçirdi ve Bizanslı prensesle evlenmeler az rastlanılan bir durum değildi. Böylece hem Hıristiyan Batı hem de Araplar ve Perslerin gelenekleri ile sürekli temas halindey olmaları sayesinde devletleri her anlamda zenginleşti.

Ancak, dinleyin kutsal Sultan, başka bir bozkır halkının dehşetinden kaçmak zorunda kalanların sesini dinleyin. Moğolların, daha önce karşılaştığınız her şeyden çok daha büyük bir tehdit olarak gördüğünüz. Dikkat edin, savaştaki gelenekleri kendi ordularınızın sahip olduğu ile aynıdır.


BİRLİKLER


Erken Dönem


Ghazi Warriors


Ghulam Foot Guards


Naffatun


FutuwwaUc TürkleriKöylüleriJira-Khaars (AoR)Uc SüvarileriAskeri NoblesGhazi LancersMuqti CavalryRoyal GhulamsTurcoman Tribal CavalryGhazi Horse ArchersJunior GhulamsSenior GhulamsBodyguards


Orta Dönem


AzabsNöker Foot GuardsNaffatunAhi WarriorsHaramisMartoloses (AoR)YayasCerehors (AoR)MüsellemsAskeri NoblesCebelisTimarli SipahisRoyal Nöker LancersAkincısNöker Horse ArchersNöker Heavy Horse ArchersBodyguards

Geç Dönem


Yeniçeri ArchersSolak ArchersZırhli Yeniçeri ArchersYeniçeri TüfenkcisNaffatunEflak (AoR)Martoloses (AoR)Yeniçeri BillmenPeyksVoynuks (AoR)Kapıkulu Heavy InfatryAskeri NoblesCebelisTimarli SipahisKapıkulu SipahisBalkan Nobles (AoR)DelisTucoman Tribal CavalryTatar Horse Archers (AoR)AkinçısKapıkulu GaribsKapıkulu UlufecisBodyguards (Kapıkulu Silahdars)

TWC Linki: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?754113-Medieval-Kingdoms-Total-War-the-Seljuks-of-Rum-(and-the-Ottomans)
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2017, 13:38:27 Gönderen: mehmetozan »

*

Çevrimdışı * Halife *

  • *
  • 12571
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Aradaki fotolar bende neden gözükmüyor. Bir de benim zamanında kendilerin teslim ettiğim baya literatür araştırmasından geçen, kendi eğitimlerimde falan not aldığım bir ordu listesi göndermiştim uygulamamışlar. Bu adamla da konuşmamıştım gerçi. Tekrar atayım belki bir yenileme daha yaparlar.

Normalde resimlerin hepsini indirip upload edecektim fakat sonra dns olmadan resimler görününce vazgeçtim..
Resimler imgurdan o yüzden olabilir mi?

Resimler görünmüyor

*

Çevrimdışı lasthdeath

  • ***
  • 1648
  • Family, Duty, Honor
Resimler bende de görünmüyor dediğin gibi imgurdan kaynaklı sanırım.

Yarım saate kaldırmazlarsa yine artık resimler geldi..
Favorim Deliler..
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2017, 14:47:47 Gönderen: mehmetozan »

Birimler harika gozukuyor tbr*

Mod Campaign için çıkacak değil mi?

Evet, öyle..