En sevdiğim devletler.. Ermenistan ve Makedonya

• 3 Yanıt
  • 134 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

En sevdiğim devletler.. Ermenistan ve Makedonya
« : 07 Ekim 2017, 23:13:25 »
Oynamaktan en zevk aldığım iki devlettir kendileri.. Makedonya biraz daha kolaydır ekonomisi olsun askeri listesinin ve çeşitliliğinin fazlalığı olsun mis gibi ülkedir. Açıkçası Rome Total War en sevdiğim oyunudur Total War serilerindeki. Gelelim Ermenistana.. Hayatımda oynadığım en eğlenceli ve zor oyundu açıkçası çok kısıtlı bir yayan asker çeşitliliği ve onlarda inanılmaz güçsüz kalıyorlar. Avantajları atlı okçularıdır özellikle Perslere ve parthlara karşı Zırhlı atlı okçularınız inanılmaz bir üstünlük sağlar fakat sorunları bitmek bilmez bu ülkenin. Ekonomi ve herkesle savaşıyor olma durumu çok can sıkabiliyor tabi oynadığınız seviyeye göre değişir 14 senedir oynuyorum ben bu oyunu hayli ile very hardta oynuyorum ve ermenistan kadar hiç kimsede zorlanmadım,fakat gel gör ki inanılmaz eğlenceli bir oyuna dönüşüveriyor bir anda kesinlikle denemenizi tavsiye ederim sizin bana tavsiye edebiliceğiniz ülkeler hangisi?

Ynt: En sevdiğim devletler.. Ermenistan ve Makedonya
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2017, 02:31:52 »
Benimkisi de Pontus ve Selevkoslar..
Pontus senin Ermenistan gibi oynaması zor ve aşırı sempatik geliyor bana..
Ciddi derecede eğlenceli kampanyalar yaşatıyor..
Ermenistan'ı deneyeyim dedim bir gün ama pek alamadım o heyecanı. Şimdilik doğuyu işgal etmek daha zevkli :)

Selevkos ise belki de oyundaki en zor devlet. Tabi daha çok XGM mod için konuşuyorum..
O devasa sınırları, sayısız millet ve ordularına karşı savunmaya çalışmak inanılmaz eğlenceli oluyor..
Tabii Yunan kültürü de olunca üzerine kaymak misali..

15 yıldır oynuyorum demişsin. Oynamışsındır ama eğer ki oynamdıysa bir ara Ermenistan'ı XGM mod ile dene..
Aşırı geniş ve detaylı haritası ile doğu devletlerini oynamak çok zevkli oluyor..
Mod denge açısından sıkıntılı biraz. (yunan, makedon, romalılar aşırı güçlü birimlere sahip)
Tam olarak bu yüzden de Pontus, Ermenistan daha da zorlaşıyor..

*

Çevrimdışı qli_61

• *
  • 302
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2017, 02:44:37 »
Makedonya, Roma.
Makedonya ile Büyük İskender gibi tüm doğuya hakim olmak değişik bir eğlence katıyor, phalanx ve citizen cavalry birlikleriyle zaten savunmada yenilmez saldırıda ağırda olsa iş görür efsane ordulara sahip olunuyor.
Roma’ya gelince düzenli orduları, sıra sıra dizilmiş o lejyonerleri izlemek bana çok eğlenceli geliyor, birde savaş ekranında avrupanın yeşilliği, kışın sertliği ve İtalyanın konumu Roma’yı en çok eğlendiğim 2. Devlet yapmaya yetiyor.

Aslında Selefkos mehmetozan başkanın dediği gibi oynaması en zevkli devletlerden birtanesi ortadağının aynı günümüzde olduğu gibi tüm kasvetini, kültür karmaşasını diplomatik ve askeri krizlerini yansıtıyor.Fakat ben pek beceremiyorum sistematik olarak bir amaç koyamıyorum Selefkos ile oynarken. Etrafımdaki herkese saldırıp kaos yaratmaya çalışıyorum nedense   yardir*

« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2017, 12:01:56 »
Bu oyunda atlı okçusu olan hiçbir devletle oynamak zor değil